تکنولوژی

آخرین ویدیوی اطلس Boston Dynamics روباتی را نمایش می دهد که می تواند بدود، بپرد و اکنون بگیرد و پرتاب کند

به گزارش اپ خونه، Boston Dynamics به تازگی آخرین نسخه نمایشی ربات انسان نما خود، Atlas را منتشر کرده است.

این ربات می توانست به لطف پاهایش بدود و از روی زمین های پیچیده بپرد. اکنون، ربات به خودی خود دست دارد. این گیره های ابتدایی به ربات جان تازه ای می بخشد. ناگهان اطلس به جای اینکه یک قاطر چابک باشد، به چیزی نزدیک‌تر به انسان تبدیل می‌شود و توانایی برداشتن و رها کردن هر چیزی را دارد که می‌تواند مستقلاً بگیرد.

گیره پنجه مانند از یک انگشت ثابت و یک انگشت متحرک تشکیل شده است. Boston Dynamics می‌گوید این گیره‌ها برای کارهای بلند کردن سنگین طراحی شده‌اند و اولین بار در یک آگهی تبلیغاتی Super Bowl که در آن اطلس یک بشکه را بالای سر خود نگه داشته بود، به نمایش گذاشته شد.

ویدئوهای منتشر شده امروز نشان می دهد که گیره ها چوب ساختمانی و کیسه ابزار نایلونی را برمی دارند.

بعد، اطلس یک ۲×۸ را انتخاب می کند و آن را بین دو جعبه قرار می دهد تا یک پل تشکیل شود. سپس اطلس کیسه‌ای از ابزار را برمی‌دارد و از روی پل و داربست‌های ساختمانی عبور می‌کند. اما کیسه ابزار باید به سطح دوم ساختار برود – چیزی که ظاهرا اطلس متوجه شد و به سرعت کیسه را به فاصله قابل توجهی پرتاب کرد.

Boston Dynamics این مانور نهایی را توضیح می دهد:

«حرکت پایانی اطلس، یک چرخش ۵۴۰ درجه معکوس و چند محوره، عدم تقارن را به حرکت ربات اضافه می کند و آن را به مهارت بسیار دشوارتری نسبت به پارکور قبلی تبدیل می کند.»

Boston Dynamic’s Atlas یک پلت فرم تحقیقاتی است و برای خرید در دسترس نیست. مدت‌هاست که ستاره بسیاری از ویدیوهای ویروسی بوده و به طور موثر قابلیت‌های روباتیک Boston Dynamic را نشان داده است.

در دنیای کوچک رباتیک انسان نما، تعداد کمی از رقبا توانایی های مشابه اطلس را نشان داده اند. فقط Robonaut ناسا گیره های دست مانند مشابهی را ارائه می دهد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا