اخبار کسب و کارها

آمازون خدمات باربری Air را در هند راه اندازی کرد

به گزارش اپ خونه، آمازون آمازون ایر، ناوگان بار هوایی اختصاصی خود را در هند راه اندازی کرده است، زیرا این غول تجارت الکترونیک زیرساخت های لجستیکی خود را در بازار کلیدی خارج از کشور که بیش از ۶.۵ میلیارد دلار مستقر کرده است، افزایش می دهد.

این خرده فروش با شرکت هواپیمایی باربری Quikjet مستقر در بنگلور برای راه اندازی اولین سرویس حمل و نقل هوایی خود در این کشور شریک شده است که به گفته او این شرکت را قادر می سازد تا تحویل خود را سرعت بخشد.

آمازون که از بوئینگ ۷۳۷-۸۰۰ برای این سرویس استفاده می کند، گفت که در ابتدا از آمازون ایر برای تحویل کالا در دهلی، بمبئی، حیدرآباد و بنگلور استفاده خواهد کرد.

یکی از مدیران آمازون بدون اینکه توضیح دهد چگونه، راه اندازی آمازون ایر را “گامی بزرگ رو به جلو برای صنعت هوانوردی” توصیف کرد.

آمازون ایر را در سال ۲۰۱۶ با بیش از سه دوجین هواپیمای باری بوئینگ راه اندازی کرد. همچنین به طور خلاصه این برنامه را در بریتانیا آزمایش کرد هند سومین بازاری است که آمازون خدمات حمل و نقل خود را در آن راه اندازی کرده است.

این شرکت گفت که ناوگان هوایی شامل بیش از ۱۱۰ پرواز در ۷۰ مقصد در سراسر جهان است و “صدها میلیون دلار” در قابلیت های لجستیک هوایی خود سرمایه گذاری کرده است.

(آمازون سرویس حمل و نقل هوایی خود را آمازون ایر می نامد، اما به طرز گیج کننده ای همچنان از نام Prime Air در هواپیما استفاده می کند، حتی با وجود اینکه واحد دوم اکنون به تحویل هواپیماهای بدون سرنشین نگاه می کند.)

Amazon Air در هند راه اندازی شد @KTRTRS (در تصویر مشاهده می شود) در حالی که سخنرانی خود را شروع می کند، می پرسد که آیا @AmitAgarwal هنوز با هند است؟ آمیت زمان بیشتری را در ایالات متحده سپری کرده است و نقش بازار APAC را نیز گسترش داده است.

— digbijay mishra (@digbijaymishra1) 23 ژانویه ۲۰۲۳

این اقدام به دنبال گشودن شبکه حمل و نقل و تدارکات آمازون به روی تاجران شخص ثالث ، مشاغل و برندهای مستقیم به مصرف کننده در این کشور در اواخر سال گذشته صورت گرفت.

آمازون هند از خدمات خود برای تحویل حدود ۸۰ تا ۸۵ درصد سفارش‌ها استفاده می‌کند و بازوی تحویل خود را به روی سایر فروشندگان باز کرده است.

تحویل به خودی خود یک تجارت است که می تواند در هند به مقیاس گسترده ای دست یابد. بنابراین منطقی است که آنها این کار را در هند شروع کنند.

هند یکی از بازارهای کلیدی آمازون در خارج از کشور است. اما این شرکت از رقیب اصلی خود ، Flipkart تحت حمایت Walmart، در کشور عقب مانده است.

تحلیلگران Sanford C. Bernstein در سال گذشته گفتند که آمازون برای نفوذ به شهرها و شهرهای کوچکتر در هند تلاش کرده است.

این شرکت همچنین سال گذشته حداقل سه واحد تجاری – توزیع عمده فروشی آمازون ، تحویل غذا آمازون غذا و پلت فرم آموزشی آکادمی را در هند تعطیل کرد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا