اخبار کسب و کارها

اخراج برای شرکت کامیون های خودران TuSimple در راه است

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال که به نقل از “افراد آشنا با این موضوع”، شرکت فناوری حمل و نقل خودران TuSimple قصد دارد بخشی از نیروی کار خود را احتمالاً در اوایل این هفته کاهش دهد.

به گزارش اپ خونه، در حالی که ژورنال گزارش داد که اخراج می تواند حداقل نیمی از نیروی کار TuSimple را تحت تاثیر قرار دهد، منبع خود TechCrunch که با این موضوع آشنا است گفت که این تعداد صحیح نیست، اما بیشتر از این صحبت نمی کند. طبق انجمن‌های آنلاین، که برخی از آن‌ها حدس می‌زنند که یک بازی تلفنی در اینجا اتفاق می‌افتد، ممکن است نزدیک‌تر به ۱۵٪ باشد .

مذاکرات در مورد اخراج کارگران در TuSimple هفته‌ها است که ادامه دارد، به ویژه پس از پایان قرارداد TuSimple با Navistar برای توسعه مشترک کامیون‌های نیمه خودمختار هدفمند. TuSimple پیشنهاداتی را که به کارورزان برای پیوستن به شرکت داده بود لغو کرده است و پست‌های LinkedIn و Blind به «اخراج‌های عظیم» اشاره کرده‌اند.

در حالی که تعداد کارمندانی که باید رها شوند هنوز نامشخص است – TuSimple در حال حاضر حدود ۱۴۳۰ کارمند تمام وقت در سراسر جهان دارد – تعجب آور نیست که شاهد کوچک شدن یک شرکت فناوری دیگر در نتیجه بادهای مخالف اقتصاد کلان و درام های داخلی باشیم.

TuSimple امسال متحمل چند تغییر اجرایی شده است. چنگ لو، مدیر عامل شرکت، که در ماه مارس از او خواسته شد تا از سمت مشاور کناره گیری کند، ماه گذشته دوباره این سمت را بر عهده گرفت.

سلف او و بنیانگذار TuSimple، Xiaodi Hou، به دنبال یک تحقیق داخلی که نشان داد برخی از کارمندان با Hydron، یک شرکت حمل‌ونقل هیدروژنی تحت حمایت چین، ارتباط دارند و اطلاعات محرمانه‌ای را به اشتراک می‌گذارند، اخراج شد. این شرکت هنوز با تحقیقات فدرال متعددی در رابطه با رابطه خود با Hydron مواجه است.

قیمت سهام TuSimple نیز در سال جاری کاهش یافته است و ۹۵.۶۳ درصد نسبت به ژانویه کاهش یافته است و این شرکت با از دست دادن اعتماد سرمایه گذاران پس از سقوط یکی از کامیون های خود در آوریل مقابله کرده است.

به عنوان یک شرکت سازنده فناوری مرزی، TuSimple برای ایجاد درآمد تقریبا کافی برای پوشش سوخت نقدینگی خود تلاش کرده است. در سه ماهه سوم، TuSimple 113 میلیون دلار زیان را با درآمد ۲.۷ میلیون دلاری گزارش کرد – درآمد حاصل از حمل و نقل بار برای حمل کنندگان در کامیون هایی که یک اپراتور ایمنی انسانی پشت فرمان بود.

لو گفت: «مانند هر شرکت فناوری و خودران، ما از نزدیک در حال بررسی هزینه‌های خود و نحوه هماهنگ کردن آن با استراتژی خود هستیم.»

WSJ گزارش داد که TuSimple قصد دارد کار خود را در زمینه ساخت سیستم های خودران و آزمایش کامیون های خودران در جاده های عمومی در آریزونا و تگزاس کاهش دهد، ادعایی که لو رد کرد. این منابع به ژورنال گفتند که تیم‌های درگیر در عملیات TuSimple در توسان و الگوریتم‌های نرم‌افزار خودران در نتیجه کاهش خواهند یافت.

برخی از اخراج‌های قریب‌الوقوع ممکن است از سوی تیم‌هایی باشد که مسئول ساخت کامیون‌های مشترک با Navistar هستند. با این حال، یک منبع آگاه به TechCrunch گفت که TuSimple در حال برنامه ریزی برای جایگزینی Navistar با یک شریک OEM جدید است.

منابع به WSJ گفتند که انتظار دارند اخراج کارکنان از سه شنبه آغاز شود و TuSimple به کارکنان گفته است که دفاتر سه شنبه و چهارشنبه تعطیل خواهند شد.

قناری در معدن زغال سنگ

کارآموزانی که پیشنهادات آنها برای پیوستن به شرکت لغو شد، و همچنین کارکنان فعلی TuSimple، اخراج‌هایی را که در این شرکت در LinkedIn و Blind اتفاق می‌افتد، ذکر کرده‌اند.

یکی از کارآموزان سابق که از ژوئن تا سپتامبر در TuSimple کار می کرد، در اوایل این ماه پست کرد: «با تأثیر اخراج گسترده امروز TuSimple، پیشنهاد بازگشت من به عنوان یک مهندس محقق لغو شد.»

در پاسخ به پرسش فردی که اخیراً در شرکت مصاحبه کرده بود، در مورد Blind، یکی از کارکنان TuSimple در ۵ دسامبر اظهار نظر کرد و گفت: “ما در حال حاضر با اخراج های بزرگ روبرو هستیم. سهام در پایین ترین حد خود است. هیچ راه روشنی برای کسب درآمد وجود ندارد.» همان شخص همچنین گفت که روحیه کارکنان “بسیار پایین است.”

این احساس با نظرات دیگر در نمایه TuSimple’s Blind منعکس شده است. آخرین بررسی شرکت، به تاریخ ۶ دسامبر، با عنوان “هرگز به این شرکت اعتماد نکنید” است.

این کارمند، یک مهندس برنامه های کاربردی نرم افزار، گفت که یک حرفه ای برای کار در TuSimple این است که “به شما توهم می دهد که ممکن است موفق شود.” موارد منفی به عنوان فرهنگ سمی، مدیر عامل وحشتناک، عدم وجود محصول سودآور و اخراج های گسترده در راه ذکر شد.

در حالی که پست‌های Blind ناشناس هستند، این شرکت گفت که جامعه آن متشکل از متخصصان تأیید شده است. هیچ کس مجاز به ارسال پست نیست مگر اینکه با استفاده از ایمیل کاری خود به عنوان کارمند فعلی یک محل کار مشخص شده باشد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا