اخبار اینترنت

استوارت باترفیلد، مدیرعامل Slack در ژانویه از سمت خود کناره گیری کرد

به گزارش اپ خونه، تنها چند روز پس از اینکه برت تیلور، یکی از مدیران شرکت Salesforce استعفای خود را اعلام کرد، استوارت باترفیلد، مدیرعامل Slack اعلام کرد که در ژانویه از سمت خود کناره‌گیری می‌کند. این خبر را ابتدا Business Insider منتشر کرد.

این شرکت همچنین اعلام کرد که لیدیان جونز، که معاون اجرایی و مدیر ارشد اجرایی ابر تجربیات دیجیتال در Salesforce بوده است، مسئولیت باترفیلد را برعهده خواهد گرفت و یک طرح جانشینی باقی می‌ماند که ظاهراً زمانی که تیلور با کناره‌گیری تیلور در هفته گذشته همه را شگفت‌زده کرد، وجود نداشت.

این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد..«استوارت یک رهبر باورنکردنی است که یک شرکت شگفت انگیز و محبوب در اسلک ایجاد کرد. او به ادغام موفقیت آمیز Slack در Salesforce کمک کرده است و امروز Slack در پلتفرم Salesforce Customer 360 بافته شده است.»

این بیانیه در ادامه به بحث در مورد طرح جانشینی پرداخت: «استوارت همچنین در انتخاب لیدیان جونز به‌عنوان مدیر عامل بعدی Slack برای هدایت آن در فصل بعدی آن نقش مهمی داشت. لیدیان پیشینه قوی در فناوری مشتری و سازمانی دارد و برای بیش از سه سال در میان رهبران Salesforce بوده است. ما از استوارت سپاسگزاریم و برای لیدیان هیجان‌زده هستیم، زیرا او هدایت اسلک را بر عهده می‌گیرد.»

او امروز در توییتی در مورد شغل جدیدش گفت:

۱/ امروز یک روز جدید و هیجان انگیز برای من، @SlackHQ و @salesforce است. من مفتخرم که به عنوان مدیر عامل جدید Slack انتخاب شدم و باتوم را از طرف متفکر و مبتکر @stewart پذیرفتم. در مد واقعی اسلک، در اینجا یک 🧵 افکار من است.

— لیدیان جونز (@LidianeJones) 5 دسامبر ۲۰۲۲

باترفیلد زمانی به Salesforce آمد که این شرکت Slack را به قیمت ۲۷ میلیارد دلار در پایان سال ۲۰۲۰ خریداری کرد. این در راس اخبار روز پنجشنبه قرار گرفت که مارک نلسون، مدیرعامل Tableau نیز به کار خود ادامه خواهد داد. این شما را به تعجب وا می دارد که چه چیزی در C-suite در Salesforce می گذرد.

برنت لیری، بنیانگذار و تحلیلگر اصلی CRM Essentials، که Salesforce را از اولین روزهای آن تماشا می‌کرد، می‌گوید این می‌تواند توضیح دهد که چرا بنیوف در تماس هفته گذشته بسیار ناراحت به نظر می‌رسید، حتی فراتر از شوک اولیه اعلام تیلور. اولین فکر من این بود که چنین چیزهایی معمولاً سه نفره اتفاق می‌افتد – اول برت بود، روز بعد مدیرعامل تابلو، مارک نلسون، و حالا این. اما با توجه به اینکه Bret معمار خرید ۲۷ میلیارد دلاری Slack است و اکنون بنیانگذار/مدیرعاملی که چند روز پس از همدیگر جدایی خود را اعلام می کند، به نوعی احساس می کنید که این کفش دیگری است که باید رها کنید. لیری به TechCrunch گفت و این خبر باید دلیل دیگری باشد که چرا مارک هفته گذشته وقتی اعلام کرد برت از سمت خود کناره‌گیری می‌کند، بسیار متزلزل شد.

باترفیلد سفری کارآفرینانه را زمانی آغاز کرد که در سال ۲۰۰۴ به تأسیس سایت اشتراک عکس فلیکر کمک کرد. او یک سال بعد آن شرکت را به یاهو فروخت (نسخه فعلی یاهو مالک این نشریه است). او بعداً یک بازی به نام Glitch پیدا کرد. بازی به جایی نرسید، اما پلتفرم ارتباط داخلی شرکت بعداً به Slack تبدیل شد، شرکتی که او در حدود سال ۲۰۱۳ از آن نام برد. محبوبیت آن به سرعت افزایش یافت و در نهایت در سال ۲۰۱۹ قبل از اینکه Salesforce آن را در اواخر سال ۲۰۲۰ خریداری کرد، عمومی شد.

او در زمان فروش گفت که در ابتدا برای خرید Quip از Salesforce به تیلور مراجعه کرده است. در عوض، آن بحث منجر به خرید شرکت او توسط Salesforce شد.

باترفیلد: «من در واقع در روزهای اولیه همه‌گیری با برت صحبت کردم تا ببینم آیا آنها می‌خواهند Quip را به ما بفروشند، زیرا فکر می‌کردم برای ما خوب است و واقعاً نمی‌دانستم برنامه‌های آنها [برای آن] چیست.»

در آن مرحله، گفتگو تغییر کرد و شرکت‌ها یک سری بحث‌ها را آغاز کردند که در نهایت منجر به خرید Slack توسط Salesforce شد.

حالا باترفیلد کنار می‌رود. شاید زمان همه این اعلامیه ها تصادفی بزرگ باشد، اما مطمئناً در حال حاضر به نظر می رسد که در حال انباشته شدن است. Salesforce همیشه یک نیمکت عمیق از مدیران داشته است، اما این استخر استعداد پس از این سه اعلام متوالی به سرعت کمی کاهش یافته است.

باترفیلد تنها کسی نبود که از این فرصت استفاده کرد. علاوه بر این، تامار یهوشوا، مدیر ارشد بازاریابی و جاناتان پرینس، معاون ارشد مسئول بازاریابی، برند و ارتباطات نیز ماه آینده شرکت را ترک خواهند کرد.

سهام Salesforce امروز صبح تقریباً ۵٪ کاهش یافت.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا