نرم افزار موبایل

اسنپ ​​چت، چت ربات هوش مصنوعی خود را به روی کاربران جهانی باز می کند و می گوید که هوش مصنوعی بعداً شما را باز می گرداند

به گزارش اپ خونه، این شرکت در Snap Partner Summit خود اعلام کرد که چت ربات هوش مصنوعی اسنپ چت اکنون به روی مخاطبان جهانی باز شده است.

این ویژگی که در ابتدا در فوریه راه اندازی شد، به مشترکین پولی اسنپ چت اجازه می دهد تا با یک ربات چت هوش مصنوعی که از فناوری GPT OpenAI به طور مستقیم در برنامه خود استفاده می کند، چت کنند.

اسنپ ​​خاطرنشان کرد:

“تا به امروز، کاربران روزانه نزدیک به ۲ میلیون پیام با استفاده از ربات چت ارسال کرده اند. با گسترش جهانی امروز، این ویژگی همچنین با قابلیت‌های جدیدی، از جمله امکان افزودن هوش مصنوعی من ( My AI ) به چت‌های گروهی، دریافت توصیه‌هایی برای مکان‌ها در Snap Map و لنزها، و اشتراک‌گذاری Snaps با هوش مصنوعی من و دریافت پاسخ‌های چت ارتقا می‌یابد.”

این شرکت همچنین گفت که بعداً،  My AI  می‌تواند به جای پاسخ‌های چت، با اسنپ‌های منحصربه‌فرد تولیدکننده پاسخ دهد تا مکالمه بصری ادامه داشته باشد.

ایده ادغام هوش مصنوعی در برنامه اسنپ چت در ابتدا به این منظور بود که به کاربران راه دیگری برای مشارکت در برنامه ارائه دهد و در عین حال از تقاضای رو به رشد مصرف کنندگان برای تجربه های مشابه ChatGPT بهره ببرند.

این شرکت پیشنهاد کرد که از این ویژگی می‌توان برای انجام کارهایی مانند پیشنهاد ایده‌های هدیه تولد برای BFF، برنامه‌ریزی یک سفر پیاده‌گردی، پیشنهاد دستور پخت شام، یا نوشتن شعر برای یک دوست و موارد دیگر استفاده کرد.

متاسفانه برای اسنپ، هوش مصنوعی خیلی زود از ریل خارج شد. تنها چند روز پس از انتشار، واشنگتن پست گزارش داد که ربات به شیوه ای ناامن پاسخ می دهد.

علیرغم اینکه به ربات گفته بود کاربر یک نوجوان ۱۵ ساله است، اما ربات پیشنهاداتی درباره نحوه پوشاندن بوی الکل و قابلمه در جشن تولد ارائه کرد. همچنین یک انشا برای مدرسه برای نوجوانان نوشت.

اسنپ ​​در پاسخ گفت که کاربران سعی کرده‌اند «ربات چت را فریب دهند تا پاسخ‌هایی را ارائه دهد که با دستورالعمل‌های ما مطابقت ندارد» و ابزارهای جدیدی از جمله فیلترهای سنی را برای حفظ پاسخ‌های هوش مصنوعی مناسب‌تر برای سن خود عرضه کرده است.

همچنین گفت که اطلاعاتی را در مورد مرکز کنترل والدین خود در Family Center معرفی خواهد کرد که به والدین و سرپرستان کمک می کند تا از تعاملات فرزندان خود با ربات مطلع شوند.

از زمان عرضه جهانی امروز، اسنپ هنوز این کار را انجام نداده است و نشان نداده است که کنترل‌های Family Center چه زمانی فعال می‌شوند، فقط اشاره کرده که هنوز در حال کار هستند.

در همین حال، این شرکت با اجازه دادن به چت بات در چت های گروهی با دوستان، که می تواند با ذکر @ اضافه شود، برای کاربران جوان تر جذاب تر می شود.

در اینجا، ربات با یک درخشش در کنار نام خود وارد چت می شود تا مشخص شود که یک ربات است و عضو گروه دیگری نیست.

هوش مصنوعی همچنین می‌تواند توصیه‌های مکان یا لنزهای مربوطه را پیشنهاد کند. به عنوان مثال، اسنپ می‌گوید، می‌تواند فعالیت‌های آخر هفته یا یک لنز خوب را برای تبریک تولد به یک دوست پیشنهاد کند.

و اکنون می تواند با یک پاسخ چت به Snaps شما پاسخ دهد و بعداً می تواند یک پاسخ بصری ایجاد کند. این ویژگی به مشترکین +Snapchat محدود خواهد شد.

در جریان ارائه اجلاس شرکا، مدیر عامل اسنپ، ایوان اشپیگل، پیشنهاد کرد که کاربرانی که از سگ خود عکس می گیرند، ممکن است برای مثال، یک عکس خنده دار سگ را به عنوان یک پاسخ مولد دریافت کنند.

او افزود: «یا اگر یک اسنپ از سبزیجاتی که در باغتان رشد می‌کنند بفرستید، My AI  ممکن است دستور غذا را توصیه کند. ما نمی توانیم منتظر بمانیم تا ببینیم جامعه ما چگونه از My AI  استقبال می کند.»

مشخص نیست که چه نوع کنترل‌های ایمنی در جنبه‌های تولیدی درگیر خواهد بود. این می‌تواند نگرانی دیگری باشد، زیرا سایر برنامه‌های هوش مصنوعی مانند هوش مصنوعی Lensa به راحتی فریب داده شده‌اند تا تصاویر نازیبایی را بسازند.

سایر ویژگی‌های شخصی‌سازی جدید نیز معرفی می‌شوند، از جمله امکان نام‌گذاری هوش مصنوعی و ایجاد یک بیت‌موجی سفارشی برای آن تا به My AI  هویت بیشتری ببخشد.

این ویژگی فقط برای افرادی که اشتراک Snapchat+ 3.99 دلار در ماه دارند، در دسترس است، که می‌تواند به ارتقاء آن کمک کند.

اسنپ ​​همچنین اعلام کرد که اسنپ چت پلاس اکنون بیش از ۳ میلیون مشترک دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا