اخبار اینترنت

اعتصاب پیمانکاران YouTube Music به دلیل اعمال ناعادلانه کار

به گزارش اپ خونه، گروهی متشکل از ۴۰ کارگر YouTube Music روز جمعه اعتصاب کردند.

کارگران اعتصابی که توسط پیمانکار فرعی آلفابت، کگنیزانت استخدام شده اند، ادعا می کنند که مدیریت هر دو شرکت از شیوه های کاری ناعادلانه استفاده کرده است تا مانع از حرکت اتحادیه آنها شود.

سم ریگان، ژنرال موزیک YouTube در اعتصابی در آستین، تگزاس، که از طریق پخش زنده فیس بوک مشاهده شد، گفت:

«در حال حاضر، اکثریت قریب به اتفاق بخش ما آماده است در انتخابات [هیئت ملی روابط کار (NLRB)] رأی مثبت بدهد . در اقدامی تلافی جویانه علیه تلاش های سازماندهی ما، کارفرمای ما مجبور به پایان دادن به کار از راه دور قبل از رای گیری است، که به طور چشمگیری با شرایط رای گیری منصفانه که توسط قانون فدرال تعیین شده است، تداخل خواهد داشت.»

انتظار می رود تیم عملیات محتوای YouTube Music روز دوشنبه به دفتر آستین بازگردد. اما طبق گفته اتحادیه کارگران الفبا (AWU)، اکثر کارگران از راه دور استخدام شده اند و تقریباً یک چهارم آنها حتی در تگزاس مستقر نیستند.

AWU در بیانیه ای مطبوعاتی گفت: “کارگران کمتر از ۱۹ دلار در ساعت دستمزد می گیرند و بنابراین، نمی توانند هزینه های جابجایی، سفر یا مراقبت از کودک مرتبط با کار شخصی را بپردازند.”

در ۲۳ ژانویه، AWU – وابسته به کارگران ارتباطات آمریکا – یک اتهام کار ناعادلانه به NLRB ارائه کرد. طبق قانون ملی ، دخالت کارفرمایان در سازماندهی کارکنان، یا انتقام گرفتن از کارگران به دلیل مشارکت در تلاش‌های سازماندهی، غیرقانونی است .

دو هفته پیش، این شرکت ۱۲۰۰۰ نفر یا ۶ درصد از نیروی کار جهانی خود را اخراج کرد – علیرغم کاهش تعداد کارکنان، در روز پنجشنبه، آلفابت در گزارش درآمد سه ماهه خود اعلام کرد که ۱۳.۶ میلیارد دلار سود داشته است.

در حالی که آلفابت نتایج خود را ارائه می دهد، حدود ۵۰ کارمند به اخراج های اخیر در خارج از فروشگاه گوگل در همان نزدیکی اعتراض کردند.

مجموعه دیگری از کارکنان گوگل، گروهی از «ارزش‌دهنده‌های جستجو» – که الگوریتم‌های جستجو را آموزش می‌دهند، آزمایش می‌کنند و ارزیابی می‌کنند – در ۱ فوریه اقدامی را در مقر Google برگزار کردند.

آلفابت اعلام کرده است که همه اعضای نیروی کار گسترده‌اش در ایالات متحده باید ۱۵ دلار دستمزد دریافت کنند. در هر ساعت یا بیشتر، به علاوه مزایای دیگری مانند مراقبت های بهداشتی، بازپرداخت شهریه بدون مالیات و برنامه های کمک به کارمندان دارد.

اما ارزیاب‌های جستجو می‌گویند که آنها «دستمزد فقر می‌گیرند، بدون منفعت». این گروه طوماری را به معاون ارشد پرابهاکار راغوان در دفتر مرکزی Google Mountain View در کالیفرنیا ارائه کرد و از رهبری خواست تا این کارگران را در نیروی کار گسترده آلفابت بگنجانند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا