اخبار اینترنت

اپل استفاده داخلی از ابزارهای مجهز به هوش مصنوعی مانند ChatGPT و GitHub Copilot را محدود کرده است

به گزارش اپ خونه، از آنجایی که شرکت‌های بزرگ فناوری در رقابت شدیدی با یکدیگر برای ساخت ابزارهای هوش مصنوعی مولد هستند، در افشای اسرار خود محتاط هستند.

طبق گزارش جدید، اپل در اقدامی برای جلوگیری از به پایان رسیدن هر یک از داده‌هایش در اختیار رقبا، استفاده داخلی از ابزارهایی مانند ChatGPT OpenAI و Copilot GitHub متعلق به مایکروسافت را محدود کرده است.

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال ، اپل نگران است که اطلاعات محرمانه‌اش به توسعه‌دهندگانی برسد که مدل‌ها را روی داده‌های کاربران آموزش داده‌اند.

قابل ذکر است که OpenAI برنامه رسمی ChatGPT را در روز پنجشنبه در iOS راه اندازی کرد. به طور جداگانه، مارک گورمن، خبرنگار بلومبرگ، در توییتی نوشت که چت بات ماه ها در لیست نرم افزارهای محدود اپل قرار دارد.

Mark Gurman:

“من معتقدم که ChatGPT برای ماه‌ها در لیست نرم‌افزارهای محدود شده اپل ممنوع شده است. بدیهی است که انتشار ChatGPT در iOS امروز دوباره این موضوع را مرتبط می کند.”

در ماه مه، سامسونگ همچنین کارمندان خود را از استفاده از ابزارهای مولد هوش مصنوعی مانند ChatGPT منع کرد ، زیرا گزارش شده بود که سه مورد جداگانه را ثبت کرده است که داده‌های شرکت اختصاصی را به چت بات می‌رسانند.

سایر سازمان‌ها از جمله بانک‌هایی مانند Bank of America، Citi، Deutsche Bank، Goldman Sachs، Wells Fargo ، JPMorgan ، Walmart و غول مخابراتی Verizon نیز کارکنان خود را از دسترسی به ChatGPT محدود کرده‌اند.

گزارش WSJ اشاره کرد که اپل در حال توسعه مدل‌های هوش مصنوعی مولد خود است، اما در مورد مواردی که ممکن است از آنها استفاده شود، توضیح نداده است.

با این حال ، لیست های شغلی اخیر نشان می دهد که اپل در جستجوی استعدادهای مولد هوش مصنوعی است.

در ماه مارس، نیویورک تایمز گزارش داد که چندین تیم در اپل، از جمله تیمی که روی سیری کار می‌کند، در حال آزمایش با هوش مصنوعی تولید زبان هستند .

اپل زمانی که در ژانویه روایت‌های کتاب مبتنی بر هوش مصنوعی را منتشر کرد، با هوش مصنوعی خود سر و کار داشت .

با توجه به اینکه هوش مصنوعی موضوع اصلی کنفرانس توسعه دهندگان Google I/O بود که به تازگی به پایان رسیده است، همه نگاه ها به اپل معطوف خواهد بود تا در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان آینده خود (WWDC) در ماه آینده، برخی اعلامیه های مرتبط با هوش مصنوعی را ارائه دهد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا