نرم افزار موبایلفناوری اطلاعات

اپل عملکرد NFT را کاهش می دهد، پست اجتماعی با قوانین اپ استور تقویت می شود

به گزارش اپ خونه، اپل روز دوشنبه به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری – iOS 16.1، iPad OS 16.1 و macOS Ventura را برای همه کاربران عرضه کرد. همچنین قوانین جدید App Store را معرفی کرد که ویژگی‌های بازشده از طریق NFT را محدود می‌کند و برنامه‌ها را موظف می‌کند از روش پرداخت اپل برای خرید «افزایش» برای پست‌های رسانه‌های اجتماعی استفاده کنند.

NFT ها

این شرکت گفت که برنامه‌ها مجاز به فهرست، ضرب و انتقال هستند و به کاربران اجازه می‌دهند NFT‌های خود (توکن‌های غیرقابل تعویض) را مشاهده کنند. با این حال، مالکیت NFT نباید هیچ ویژگی دیگری را در برنامه باز کند. به‌علاوه، این برنامه‌ها می‌توانند به کاربران اجازه دهند مجموعه‌های دیگر را مرور کنند، اما نباید پیوندهای خارجی، دکمه‌ها یا فراخوان برای خرید NFT را نشان دهند. کاربران فقط می توانند NFT را از طریق سیستم پرداخت درون برنامه ای اپل خریداری کنند.
این شرکت همچنین برنامه‌ها را از استفاده از مکانیسم‌های دیگر مانند کدهای QR یا ارزهای دیجیتال برای دسترسی ویژه به کاربران منع کرده است.

در این بیانیه آمده است: «برنامه‌ها ممکن است از مکانیسم‌های خود برای باز کردن قفل محتوا یا عملکرد استفاده نکنند، مانند کلیدهای مجوز، نشانگرهای واقعیت افزوده، کدهای QR، ارزهای دیجیتال و کیف پول‌های رمزنگاری شده و غیره.»

افراد این صنعت خاطرنشان کردند که این تغییرات می تواند پیامدهای جدی بر عملکرد برنامه های وابسته به وب ۳ (از جمله بازی ها) در اکوسیستم اپل داشته باشد. تا به حال، ممکن است از NFT ها به عنوان راهی برای خنثی کردن هزینه های اپ استور اپل و به طور همزمان به عنوان یک رمز یا کلید برای باز کردن قفل ویژگی ها برای کاربران استفاده شود – اما این دیگر مجاز نخواهد بود.

قابل ذکر است، متا شروع به ارائه ویژگی هایی برای کاربران کرده است تا NFT های خود را در اینستاگرام و فیس بوک به نمایش بگذارند. این شرکت همچنین تمایل خود را برای باز کردن بازاری برای هنرمندان برای فروش آثار دیجیتالی خود ابراز کرده است. اما این مرحله از اپل به این معنی است که اگر بازار در iOS در دسترس باشد، ممکن است مجبور به پرداخت هزینه های App Store شود.

مبادلات رمزنگاری

این شرکت همچنین در حال سرکوب صرافی‌های ارزهای دیجیتال است زیرا اکنون آنها را موظف می‌کند «مجوز و مجوزهای مناسب برای ارائه صرافی ارزهای دیجیتال» در تمام مناطقی که در آن فعالیت می‌کنند داشته باشند. بنابراین اپل اکنون این قدرت را دارد که یک صرافی رمزنگاری را از یک اپ استور محلی حذف کند. اگر برنامه را برای آن منطقه غیرقانونی بداند.

رسانه های اجتماعی تقویت می شود

با قوانین جدید اپ استور، اپل گفت که بازاریابان نیازی به استفاده از خریدهای درون برنامه ای برای مدیریت و خرید کمپین ها در انواع رسانه های مختلف مانند تلویزیون، برنامه ها و فضای باز ندارند. با این حال، آن‌ها باید از سیستم خرید درون‌برنامه‌ای اپل برای خرید افزایش پست‌های رسانه‌های اجتماعی استفاده کنند – این فقط برای برنامه‌هایی اعمال می‌شود که ابزارهای درون برنامه‌ای برای تبلیغ پست‌ها ارائه می‌دهند. این بدان معناست که اپل این فروش را کاهش می دهد، که ممکن است منجر به افزایش هزینه های پلتفرم شود.

این می تواند شرکت هایی مانند Meta، TikTok و Tinder را که تقویت های درون برنامه ای ارائه می دهند، تحت تاثیر قرار دهد

تغییرات دیگری که انجام شده است:

اپل در حال حاضر مفاهیمی را که از رویدادهای جاری سود می‌برند، مانند «درگیری‌های خشونت‌آمیز، حملات تروریستی و بیماری‌های همه‌گیر» در بخش محتوای قابل اعتراض گنجانده است.

اپل همچنین برنامه‌ها یا برنامه‌های «ارتباط» را «که ممکن است شامل پورنوگرافی باشد یا برای تسهیل فحشا یا قاچاق انسان و بهره‌کشی استفاده شود» را در بخش محتوای قابل اعتراض اضافه می‌کند.

این شرکت برنامه‌ها را از استفاده غیرمجاز از موسیقی iTunes یا Apple Music به‌عنوان موسیقی متن بازی یا به‌عنوان موسیقی پس‌زمینه ویدیو یا یک کلاژ تصویر منع می‌کند.

برنامه های خانه هوشمند که از استاندارد Matter IoT پشتیبانی می کنند باید از چارچوب پشتیبانی اپل برای شروع پینگ استفاده کنند.
توسعه‌دهندگان باید از طریق یک حساب نمایشی فعال یا حالت نمایشی، دسترسی کامل به بازبینان App Store را فراهم کنند تا بتوانند عملکردهای مبتنی بر حساب را آزمایش کنند.

در چند سال گذشته، اپل مجبور شده است هزینه های App Store خود را کاهش دهد و به سیستم های پرداخت شخص ثالث برای خریدهای درون برنامه ای در بسیاری از مناطق در سراسر جهان اجازه دهد. با این قوانین جدید، این شرکت راه های ممکن جدیدی را برای کسب درآمد با استفاده از اپ استور اضافه کرده است. این تغییرات همچنین نگرانی‌هایی را در مورد شیوه‌های ضدرقابتی اپل و کنترل شدید آن بر نحوه انجام فعالیت‌های اپلیکیشن‌ها در فروشگاه App ایجاد کرده است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا