اخبار اینترنت

اپل می گوید که اپ استور آن سال گذشته از تراکنش های تقلبی بیش از ۲ میلیارد دلار جلوگیری کرد

به گزارش اپ خونه، این غول فناوری در بیانیه ای مطبوعاتی اعلام کرد که اپ استور اپل سال گذشته از تراکنش های بالقوه تقلبی بیش از ۲ میلیارد دلار جلوگیری کرد .

این شرکت می گوید که در سال ۲۰۲۲ نزدیک به ۱.۷ میلیون برنامه ارسالی را به دلیل عدم رعایت استانداردهای اپ استور برای حفظ حریم خصوصی و امنیت رد کرده است.

این بیانیه مطبوعاتی در حالی منتشر می شود که اپل با تلاش مداوم برای باز کردن آیفون و آی پدها به فروشگاه های برنامه های شخص ثالث مواجه است.

سال گذشته، اتحادیه اروپا قانون بازارهای دیجیتال را تصویب کرد که در سال ۲۰۲۴ اجرایی می‌شود و شرکت‌های فناوری بزرگ را مجبور می‌کند تا فروشگاه‌های اپلیکیشن جایگزین را در پلتفرم‌های خود مجاز کنند، و به توسعه‌دهندگان امکان انتخاب در توزیع برنامه‌ها و کاربران را برای دانلود برنامه‌ها از منابع مختلف می‌دهد.

پس از تصویب قانون بازارهای دیجیتال توسط اتحادیه اروپا، بلومبرگ گزارش داد که اپل در حال آماده شدن برای اجازه دادن به فروشگاه های برنامه های جایگزین در آیفون و آی پدهایش است تا با الزامات آتی مطابقت داشته باشند.

طبق گزارش ها، این شرکت قصد دارد تغییرات را به عنوان بخشی از انتشار iOS 17 در سال جاری ارائه کند.

اپل مدت‌هاست که استدلال می‌کند که سایدلودینگ، که به فرآیند نصب یک برنامه بر روی تلفن یا تبلت بدون استفاده از اپ استور رسمی دستگاه اشاره دارد، کاربران را در معرض خطرات امنیتی قرار می‌دهد.

ایده sideloading و هزینه‌های اپ استور نیز مرکز توجه در دشمنی طولانی اپل با Epic بوده است .

اپل قانونگذاران ایالات متحده را در مورد خطرات بارگذاری جانبی تحت فشار قرار داده است و استدلال می کند که کنترل شدید برنامه های موجود در فروشگاه App خود را به منظور حفظ امنیت کاربران حفظ می کند.

در سرتاسر بیانیه مطبوعاتی ، اپل تکرار می‌کند که اقدامات حفاظتی‌اش، از جمله فرآیند بررسی App Store، چیزی است که به آن کمک کرد از تراکنش‌های جعلی جلوگیری کند.

این شرکت خاطرنشان می‌کند که در سال گذشته از کاربران در برابر نزدیک به ۵۷۰۰۰ برنامه غیرقابل اعتماد از ویترین فروشگاه‌های غیرقانونی محافظت کرد که از حریم خصوصی و امنیت داخلی مشابه اپ استور برخوردار نیستند.

این بیانیه اساساً موضع غول فناوری در مورد فروشگاه های برنامه شخص ثالث را تکرار می کند.

اپل ادامه می دهد که “بازارهای غیرمجاز نرم افزارهای مضری را توزیع می کنند که می توانند برنامه های محبوب را تقلید کنند یا آنها را بدون رضایت توسعه دهندگان تغییر دهند.”

علی‌رغم تلاش‌های اپل، شایان ذکر است که فرآیند بررسی برنامه اپل به سختی کامل است و تضمین نمی‌کند که کاربران iOS همیشه در برابر کلاهبرداری و کلاهبرداری یا حتی از بدافزارهای داخل اپ استور محافظت می‌شوند .

در این بیانیه مطبوعاتی، اپل همچنین از امنیت فناوری‌های پرداخت خود مانند StoreKit و Apple Pay اشاره کرد و اشاره کرد که تقریباً ۳.۹ میلیون کارت اعتباری دزدیده شده را از استفاده برای خریدهای جعلی مسدود کرده و ۷۱۴۰۰۰ حساب را از تراکنش مجدد منع کرده است.

این شرکت همچنین اشاره کرد که برای محافظت از کاربران، تعدادی از بررسی‌های ایمنی را روی هر برنامه قبل از ورود به اپ استور انجام می‌دهد.

سال گذشته، این شرکت نزدیک به ۱.۷ میلیون برنامه ارسالی را به دلایل مختلف، از جمله نگرانی‌های مربوط به تقلب و حفظ حریم خصوصی، رد کرد.

تقریباً ۲۴۰۰۰ برنامه به دلیل نقض طعمه و سوئیچ مسدود یا از اپ استور حذف شدند.

به گفته این شرکت، بیش از ۱۵۳۰۰۰ برنامه ارسالی که در سال گذشته از اپ استور رد شده بودند، هرزنامه، کپی برداری یا گمراه کننده بودند.

علاوه بر این، نزدیک به ۲۹۰۰۰ ارسال به دلیل داشتن ویژگی‌های پنهان یا غیرمستند رد شد.

این شرکت می گوید که بیش از ۴۰۰۰۰۰ برنامه ارسالی به دلیل نقض حریم خصوصی رد شد.

در ادامه بیانیه مطبوعاتی اشاره شده است که اپل در سال گذشته بیش از ۴۲۸۰۰۰ حساب توسعه دهنده را به دلیل فعالیت های احتمالی کلاهبرداری خاتمه داد.

همچنین نزدیک به ۱۰۵ میلیون ثبت نام برنامه توسعه دهندگان اپل را به دلیل فعالیت های مشکوک به کلاهبرداری رد کرد

. علاوه بر این، اپل بیش از ۲۸۲ میلیون حساب مشتری مرتبط با فعالیت های کلاهبرداری و سوء استفاده را غیرفعال کرد و ۱۹۸ میلیون حساب جدید تقلبی قبل از ایجاد آنها مسدود شد.

از آنجایی که اپل با فشار مداوم برای باز کردن آیفون ها و آیپدها به روی فروشگاه های برنامه های شخص ثالث مواجه است، این شرکت اساسا از بیانیه مطبوعاتی برای تبلیغ امنیت اپ استور و فناوری های پرداخت خود به عنوان راهی برای تکرار موضع خود در مورد بارگذاری جانبی فروشگاه های اپلیکیشن و شخص ثالث استفاده می کند .

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا