اخبار اینترنت

ایلان ماسک به تازگی یک نئونازی بدنام را به توییتر بازگرداند

به گزارش اپ خونه، شما ممکن است با توییت کردن یک صلیب شکسته که روی آن ستاره دیوید قرار گرفته است، از مرز عبور کرده باشید، اما نمی‌توانید دیگر عذرخواهان نازی را به دلیل دریافت سیگنال‌های متفاوت سرزنش کنید.

پنجشنبه شب، ماسک شخصاً پس از اینکه هنرمندی که قبلاً با نام کانیه وست شناخته می شد، این نماد را به اشتراک گذاشت، مداخله کرد. ماسک در واکنش به توئیتی که هشدار رفتار وست را به صدا درآورد، در توییتی نوشت: «من تمام تلاشم را کردم. با وجود این، او دوباره قانون ما را در برابر تحریک به خشونت نقض کرد. حساب تعلیق خواهد شد.»

در سایت Truth Social، وست تصویری را به اشتراک گذاشت که نشان می‌دهد او تنها به مدت ۱۲ ساعت از توییتر محروم شده است – یک حکم نسبتا ملایم. اما حساب وست همچنان از ساعت ۱ بعد از ظهر روز جمعه به حالت تعلیق درآمد.

ساعاتی قبل از تعلیق، وست آشکارا عقاید یهودستیزی خود را در مصاحبه با الکس جونز تشریح کرد. وست با نقاب کامل در برنامه ظاهر شد و هیتلر را تحسین کرد، بارها “عشق” خود را به نازی ها اعلام کرد و زمانی که جونز به وضوح ناراحت کننده به او فرصتی برای عقب نشینی داد، دو چندان شد.

از آنجایی که هشتگ‌های مرتبط با نازی‌ها موضوعات پرطرفدار توییتر را اشغال می‌کنند، اندرو آنگلین نئونازی بدنام نیز دوباره در سایت ظاهر شد و از یک دسته جدید مرتبط با حسابی که در سال ۲۰۱۵ مسدود کرده بود، توییت کرد. آنگلین، که وب‌سایت برتری نژاد سفید را ایجاد کرد. دیلی استورمر در پاسخ به ماسک قوانین جدید توییتر را بررسی کرد.

«شما به دلیل توییت کردن ستاره دیوید با یک صلیب شکسته در آن، ۱۲ ساعت تعلیق گرفتید… قوانین هر چه که باشند، مردم از آنها پیروی خواهند کرد. ما فقط باید بدانیم قوانین چیست.»

زمانی که شرکت‌های ارائه دهنده میزبانی وب، حفاظت DDoS و سایر ابزارهای کمکی The Daily Stormer خدمات خود را در سال ۲۰۱۷ قطع کردند، آنگلین از اینترنت گسترده‌تر حذف شد. این فشار علیه سایت، که به نام یک مقاله تبلیغاتی نازی‌ها نامگذاری شده است، پس از Unite انجام شد. تظاهرات راست در شارلوتزویل هشداری را در مورد موج فزاینده برتری آشکار سفید در ایالات متحده به صدا درآورد. آنگلین در سخنرانی خود نوشت که با صدای بلند در تجمع خوانده شد (آنگلین در آن حضور نداشت)، انگلین هشدار داد که او و حامیانش به زودی “در حال حفاری خواهند بود”. گورها» و مرگ بر «دشمنان نژاد سفید» را فراخواند.

طرفداران انگلین به سرعت از بازگشت او به سکو استقبال کردند. یکی از حساب‌های کاربری با اشاره آشکار به برتری سفیدپوستان در توییتی اعلام کرد که برای انجام وظیفه بررسی می‌کند. سایر گزارش های نئونازی و برتری طلبان سفیدپوست از اقدام ماسک علیه غرب انتقاد کردند و آنها را یک خیانت غیرمنتظره توصیف کردند.

ریچارد اسپنسر نیز از تغییرات ماسک در توییتر سود می برد. اسپنسر، سازمان‌دهنده اتحاد راست و یک ملی‌گرای سفیدپوست آشکار که با سلام نازی‌ها از هواداران استقبال کرده است، اکنون یک کاربر تایید شده توییتر است که هزینه اشتراک ماهانه آبی توییتر را پرداخت می‌کند. اسپنسر در حال حاضر در حال تبلیغ فضایی در توییتر است که “ییسم پیروز” را اعلام می کند.

سیاست توئیتر قبل از ماسک در برابر رفتارهای نفرت انگیز هنوز آنلاین است، اما به نظر می رسد مالک جدید این شرکت اخیراً از آن حمایت می کند. هفته گذشته، ماسک یک نظرسنجی توییتری از دنبال‌کنندگانش انجام داد و بعداً برای هر حسابی که «قانون را نقض نکرده یا درگیر هرزنامه‌های فاحشی نباشد» عفو اعلام کرد. این تصمیم احتمالاً هزاران حساب کاربری را ایجاد کرد که قبلاً خط‌مشی‌های توییتر را در برابر نفرت و آزار و اذیت نقض می‌کردند تا به این پلتفرم بازگردانده شوند.

رویکرد تک نفره ماسک به تعدیل محتوا بعید است که مقیاس پذیر باشد. میلیاردر تسلا و مدیرعامل اسپیس ایکس، تیم‌های اعتدال توییتر را زمانی که در ماه گذشته مسئولیت این شرکت را بر عهده گرفت، کاهش داد. او همچنین یوئل راث، رئیس جهانی اعتماد و ایمنی توییتر را که به هدایت شرکت در بسیاری از سخت‌ترین تصمیم‌های سیاستی آن در سال‌های اخیر کمک کرد، از دست داد.

راث در اولین مصاحبه خود پس از خروج این هفته گفت: «یکی از محدودیت‌های من این بود که اگر توییتر به جای سیاست، توسط فرمان دیکتاتوری اداره شود… دیگر نیازی به من در نقشم نیست، کاری را که انجام می‌دهم انجام دهم.»

علیرغم وعده‌های اولیه‌اش برای شورای سیاست‌گذاری، تا کنون ماسک به نظرسنجی‌های غیرعلمی توییتر متمایل به طرفدارانش برای تعیین قوانین این پلتفرم تکیه کرده است. بر اساس تحقیقات ADL، برتری طلبان سفیدپوست و سایر افراط گرایان این فرصت را مشاهده کردند و حامیان خود را تشویق کردند تا در نظرسنجی «عفو» ماسک در تلگرام رای دهند.

یک کانال تلگرامی با هزاران فالوور به اعضایی که قصد بازگشت به توییتر را داشتند هشدار داد: «از توهین‌های آشکار خودداری کنید. کار را برای آنها آسان نکنید.»

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا