اخبار اینترنت

ایلان ماسک به ممنوعیت توئیتر ترامپ پایان داد

به گزارش اپ خونه، حساب توییتر دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، پس از ممنوعیت دائمی در ژانویه ۲۰۲۱ بازگردانده شد.

روز جمعه، ایلان ماسک، مالک جدید توییتر، نظرسنجی را منتشر کرد و از ترامپ پرسید که آیا باید به ترامپ اجازه بازگشت به این پلتفرم داده شود. بیش از ۱۵ میلیون نفر رای دادند که ۵۱.۸ درصد به بازگرداندن ترامپ در توییتر رأی مثبت دادند.

از جولای ۲۰۲۲، زمانی که توییتر آخرین گزارش درآمد سه ماهه خود را قبل از خصوصی شدن ارائه کرد، این پلتفرم حدود ۲۳۷.۸ میلیون کاربر فعال روزانه قابل کسب درآمد دارد. با این حال، زمانی که نظرسنجی بداهه ماسک در روز شنبه با شرکت بخش کوچکی از کاربران به پایان رسید، حساب کاربری ترامپ ممنوع شد.

«مردم صحبت کرده اند. ترامپ بازگردانده می شود.» ماسک با نقل یک عبارت لاتین که به معنای «صدای مردم، صدای خدا» ترجمه می‌شود، در توییتی نوشت: Vox Populi، Vox Dei.

در همین حال، رئیس جمهور سابق این هفته اعلام کرد که یک بار دیگر برای بالاترین مقام کشور در سال ۲۰۲۴ نامزد خواهد شد.

بازگرداندن رئیس جمهور سابق ترامپ

— ایلان ماسک (@elonmusk) 19 نوامبر ۲۰۲۲

ممنوعیت بحث برانگیز ترامپ چند روز پس از شورش های ۶ ژانویه در ساختمان کنگره ایالات متحده صورت گرفت که در آن شورشیان با خشونت تلاش کردند تا نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ را باطل کنند.

توییتر نوشت: «پس از بررسی دقیق توییت‌های اخیر از حساب @realDonaldTrump و زمینه پیرامون آنها – به ویژه نحوه دریافت و تفسیر آنها در توییتر و خارج از توییتر – ما حساب کاربری را برای همیشه به دلیل خطر تحریک بیشتر خشونت معلق کردیم. »در یک پست وبلاگ ژانویه ۲۰۲۱ نوشته شد.

زمانی که ماسک در ابتدا درخواست خود را برای تصاحب توییتر اعلام کرد، حمایت خود را از لغو ممنوعیت دائمی رئیس جمهور سابق اعلام کرد. اکنون که مالک شرکت است، ماسک از حساب توییتر خود برای اعلام به‌روزرسانی‌های خط‌مشی پلتفرم استفاده می‌کند.

ماسک دیروز قبل از شروع نظرسنجی خود درباره حساب کاربری ترامپ در توییتی نوشت: سیاست جدید توییتر آزادی بیان است، اما آزادی دسترسی نیست. «توییت‌های منفی/متنفر حداکثر کاهش و درآمدزایی خواهند داشت، بنابراین هیچ آگهی یا درآمد دیگری برای توییتر وجود نخواهد داشت».

ماسک از قبل در دوران تصدی خود، در اجرای ویژگی‌های جدید به این سمت و سو رفته است، بنابراین در نظر گرفتن اینکه توییتر چگونه اعتدال محتوا را انجام می‌دهد، چالش‌برانگیز است. با این حال، ماسک مطمئناً با اجازه دادن به نتایج یک نظرسنجی خود به خودی یک روزه برای تعیین تصمیمات پیچیده تعدیل محتوا، سابقه ای را برای رهبری خود در توییتر ایجاد می کند.

صرف نظر از این، مشخص نیست که آیا رئیس جمهور سابق واقعاً به توییتر بازخواهد گشت یا خیر. ترامپ پس از اینکه از شبکه های اجتماعی اصلی مانند توییتر، یوتیوب و فیس بوک خارج شد، پلتفرم اجتماعی خود را به نام Truth Social ایجاد کرد. و یکی از مهمترین نکات فروش Truth Social این است که ترامپ به طور فعال از آن استفاده می کند.
«اکنون با دید مثبت رأی دهید، اما نگران نباشید، ما به جایی نمی‌رویم. Truth Social خاص است!» رئیس جمهور سابق عصر امروز در سایت Truth Social با اشاره به نظرسنجی توییتر ماسک پستی منتشر کرد.

Truth Social با استفاده از کد منبع نامعتبر Mastodon در ماه فوریه با یک راه‌اندازی پر زرق و برق در iOS عرضه شد. طی چند ماه آینده، این برنامه برای تأیید در Google Play مشکل داشت، زیرا طبق گزارش‌ها، گوگل پست‌های متعددی را پیدا کرد که خط‌مشی‌های محتوای Play Store آن را نقض می‌کرد. در داخل، شرکت مادر Truth Social، گروه رسانه و فناوری ترامپ، در تلاش برای تکمیل یک ادغام پیشنهادی برای عرضه عمومی از طریق SPAC است.

تا ماه سپتامبر، داده های SensorTower نشان می دهد که حدود ۳.۷ میلیون کاربر اپلیکیشن Truth Social را دانلود کرده اند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا