اخبار اینترنت

بایننس از معامله برای خرید FTX عقب نشینی کرد

به گزارش اپ خونه، بایننس، بزرگترین صرافی کریپتو از نظر حجم، اعلام کرد که از معامله با سومین صرافی بزرگ کریپتو از نظر حجم، FTX کنار می‌رود.

روز سه‌شنبه، بایننس نامه‌ای مبنی بر خرید رقیب مشکل‌دار خود، FTX، امضا کرد که به نظر می‌رسید کمکی بالقوه به این رقیب در میان بحران نقدینگی باشد. اما فقط کمی بیش از ۲۴ ساعت بعد، این طرح از بین رفت.

بایننس در بیانیه‌ای به وال استریت ژورنال گفت که بایننس پس از بررسی ساختار و کتاب‌های شرکت از این کار عقب‌نشینی کرد. بایننس گفت: “امید ما این بود که بتوانیم از مشتریان FTX برای تامین نقدینگی حمایت کنیم، اما این مسائل خارج از کنترل یا توانایی ما هستند.”

بایننس در توییتی گفت: «در نتیجه بررسی‌های لازم شرکتی و همچنین آخرین گزارش‌های خبری در مورد سوءاستفاده از وجوه مشتریان و تحقیقات ادعایی آژانس ایالات متحده، ما تصمیم گرفتیم که خرید احتمالی [FTX] را دنبال نکنیم.»

بایننس ادامه داد: «هر بار که یک بازیگر اصلی در یک صنعت شکست بخورد، مصرف‌کنندگان خرده‌فروشی متضرر خواهند شد. ما در چند سال گذشته دیده‌ایم که اکوسیستم کریپتو در حال انعطاف‌پذیرتر شدن است و به مرور زمان بر این باوریم که موارد دور از دسترس که از منابع مالی کاربران سوء استفاده می‌کنند توسط بازار آزاد از بین خواهند رفت.»

اوایل امروز، منابع آشنا به این موضوع به CoinDesk گفتند که تعهدات وام FTX باعث ایجاد نگرانی در میان مدیران ارشد بایننس شده است. این گزارش به دنبال آن است که Changpeng Zhao، مدیرعامل Binance در توییتی مبنی بر اینکه کاهش FTX برای هیچ‌کس در صنعت خوب نیست، منتشر شد.

این یک داستان در حال توسعه است و ممکن است در صورت کسب اطلاعات جدید به روز شود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا