اخبار اینترنت

بایننس سیستم اثبات ذخیره را برای دارایی های بیت کوین راه اندازی کرد

به گزارش اپ خونه، شرکت صرافی ارزهای دیجیتال بایننس سایت جدیدی منتشر کرده است که سیستم اثبات ذخیره خود را توضیح می دهد. این شرکت با ذخایر بیت کوین شروع به کار می کند. در حال حاضر، بایننس نسبت ذخیره ۱۰۱ درصدی دارد. این بدان معناست که این شرکت بیت کوین کافی برای پوشش موجودی تمام کاربران دارد.

این حرکت چند هفته پس از فروپاشی FTX، یکی دیگر از صرافی های رمزنگاری محبوب انجام می شود. در مورد FTX، این شرکت با بحران نقدینگی مواجه شد. پردازش برداشت را متوقف کرد زیرا نتوانست تقاضای سرمایه گذاران و کاربران نهایی را برآورده کند.

شرکت‌های رمزنگاری – و به‌ویژه صرافی‌های رمزنگاری – از آن زمان تاکنون سعی کرده‌اند شفاف‌تر در مورد منابع مالی کاربران عمل کنند. به این معنی است که اطلاعات بیشتری در مورد کیف پول سرد و گرم به اشتراک بگذارید. اما هنوز کار زیادی در پیش است تا بتوانید به طور کامل به صرافی های رمزنگاری و نحوه مدیریت وجوه آن ها اعتماد کنید.

چند هفته پیش، بایننس با به اشتراک گذاری آدرس کیف پول با میلیاردها دلار دارایی رمزنگاری شده شروع به کار کرد. با این حرکت، این شرکت ثابت کرد که در واقع دارایی های زیادی را در اختیار دارد و می تواند حجم زیادی از برداشت ها را پردازش کند. اما این شرکت به وضوح بیان نکرد که آیا این دارایی‌های کاربر هستند یا ترازنامه خود بایننس یا ترکیبی از هر دو هستند.

بایننس با سایت اثبات ذخیره جدید امروز، این نکته را با گفتن اینکه کیف پول های بیت کوین موجود در سیستم اثبات ذخیره، شامل وجوه خود بایننس نمی شود، توضیح داد.

این شرکت می‌گوید: «توجه به این نکته مهم است که این شامل دارایی‌های شرکتی بایننس نمی‌شود که در یک دفتر کل جداگانه نگهداری می‌شوند. شما باید به سخنان بایننس اعتماد کنید زیرا نمی توانید آن را با یک کاوشگر بلاک چین تأیید کنید.»

بایننس با ذخایر بیت کوین شروع می کند. جمع کردن مقادیر در هر کیف پول بایننس آسان است. وقتی نوبت به دارایی‌های کاربر می‌رسد، این شرکت از درخت Merkle استفاده می‌کند تا تمام حساب‌های کاربری فردی را شامل شود و مهر رمزنگاری ایجاد کند.

از تاریخ ۲۲ نوامبر در ساعت ۲۳:۵۹ UTC، کاربران بایننس مجموعاً ۵۷۵۷۴۲.۴۲۲۸ بیت کوین را در اختیار داشتند – که با نرخ ارز امروزی حدود ۹.۵ میلیارد دلار است. و بایننس بیت کوین کافی در کیف پول خود داشت تا ۱۰۱ درصد از این وجوه را پوشش دهد. به عبارت دیگر، اگر همه BTC خود را به طور همزمان برداشت کنند، بایننس به اندازه کافی بیت کوین برای پردازش تمام برداشت ها خواهد داشت.

به لطف درخت Merkle، کاربران فردی می‌توانند از هش ریشه استفاده کنند تا بررسی کنند که آیا حساب‌هایشان در عکس فوری موجودی کاربر گنجانده شده است یا خیر. بایننس می‌گوید که شامل موجودی‌های کاربر در محصولات مختلف است – Spot، Funding، Margin، Futures، Earn و Options Wallet. این شرکت همچنین یک اسکریپت کوتاه پایتون ارائه می دهد تا بتوانید خودتان را بررسی کنید.

با توجه به رویدادهای اخیر، قابل درک است که جامعه از صرافی‌های ارزهای دیجیتال بیشتر از آنچه در حال حاضر برای موسسات مالی سنتی نیاز است، مطالبه خواهد کرد. Changpeng Zhao ‘CZ’ موسس و مدیرعامل بایننس در بیانیه ای گفت:

«به همین دلیل است که ما خوشحالیم که این آخرین ویژگی را برای کاربران خود ارائه می کنیم تا وجوه خود را تأیید کنند. از آنجایی که جامعه کاربران بایننس به طور تصاعدی بزرگتر از بزرگترین صرافی بعدی است، این یک تعهد بزرگ است و چند هفته طول می کشد تا داده ها برای اکثر دارایی های ما در بازداشت توسعه یابد. ما در تلاش هستیم تا به‌روزرسانی بعدی را در سریع‌ترین زمان ممکن منتشر کنیم تا انتظارات جامعه برآورده شود.»

این شرکت در حال حاضر قصد دارد در آینده اطلاعات مشابهی برای اثبات ذخایر ETH، USDT، USDC، BUSD و BNB منتشر کند. بایننس صدها دارایی رمزنگاری مختلف را ارائه می دهد، بنابراین امیدواریم که آنها بتوانند برداشت ارزهای رمزپایه کمتر شناخته شده را نیز پوشش دهند.

به طور مشابه، شرکت باید با شرکت‌های حسابرسی مالی و امنیتی مستقل کار کند تا مجبور نباشید کورکورانه به شرکت اعتماد کنید. هنوز راه زیادی در پیش است، اما حداقل سیستم جدید اثبات ذخیره امروزی گامی در مسیر درست است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا