استارتاپ

با تغییر مسیر Sendy در نیجریه، تعداد بیشتری از مشاغل کاهش می یابد

به گزارش اپ خونه، در اکتبر سال گذشته، Sendy، یک مقیاس لجستیک کنیایی، خدمات تدارکات خود را متوقف کرد ، که به خرده‌فروشان امکان می‌داد FMCG را مستقیماً از تولیدکنندگان خریداری کنند و گفت که تمام تمرکز خود را معطوف به عرضه نهایی خود کرده است.

ماه ها بعد، این شرکت فعالیت های زمینی خود را در نیجریه، یکی از چهار بازار خود در آفریقا، متوقف می کند.

این بدان معناست که دیگر سفارشات را در این کشور غرب آفریقا انجام نخواهد داد و می‌گوید که تبدیل به یک راه‌حل فناوری کاملاً یکپارچه شده است که خریداران آنلاین را با ارائه‌دهندگان تدارکات مناسب مطابقت می‌دهد. خدمات تکمیل آن در سایر بازارها بدون تغییر باقی می ماند.

تغییرات جدید حاکی از آن است که Sendy مدل سنگین دارایی خود را که انجام سفارش از تحویل بسته، انبارداری تا تحویل آخرین مایل در نیجریه را تسهیل می کرد، کنار می گذارد.

این شرکت که در پایان سال ۲۰۲۱ در نیجریه راه اندازی شد، گفت که این حرکت به دلیل نیاز به یافتن نوع مناسب محصول برای بازار ضروری است.

Sendy  فعالیت های زمینی خود را در نیجریه متوقف می کند

هنوز مشخص نیست که از بین ۲۲۰ کارمند، چه تعداد کارمند تحت تأثیر تعطیلی قرار خواهند گرفت، اما Sendy تأیید کرد که برخی از مشاغل در آخرین دور اخراج‌ها از بین خواهند رفت .

“تحقق همچنان در هسته کاری که Sendy انجام می دهد است. ما در حال چرخش نیستیم. در نیجریه، ما تصمیم گرفته ایم که عملیات زمینی را متوقف کنیم و به جای آن بر روی دستیابی به محصول مناسب تمرکز کنیم. این بدان معناست که ما به اتصال فروشندگان به ارائه دهندگان تدارکات ادامه خواهیم داد، اما دیگر کالاهای آنها را ارسال نمی کنیم.”

Edeimu گفت: «Sendy به‌عنوان یک راه‌حل کاملاً یکپارچه فناوری، سفارش‌ها را از طریق پلاگین‌های تجارت الکترونیک، ERP یا API دریافت می‌کند و با یافتن بهترین شرکای تدارکات و مشاوره به فروشندگان، سفارش‌ها را دریافت می‌کند. »

Sendy که در سال ۲۰۱۵ توسط کنیایی‌ها ایوانسون بیووت و دان اوکوث و مالایکا جود آمریکایی تأسیس شد، در ماه‌های اخیر رویکرد خود را در بازارهای خود از جمله کنیا، اوگاندا و ساحل عاج تغییر داده است تا کارایی را بهبود بخشد و در عین حال خود را با بادهای مخالف اقتصاد کلان که آن را ایجاد کرده است، تنظیم کند.

این شرکت در سال گذشته ۱۰۰ میلیون دلار جمع آوری کرده بود و موفق شد مقداری بودجه نامشخص از MOL PLUS، سرمایه شرکتی شرکت حمل و نقل ژاپنی Mitsui OSK Lines، جمع آوری کند تا پیشنهادات تکمیلی خود را افزایش دهد، که خدمات اصلی آن در چندین بازار باقی مانده است.

“سرمایه گذاری هم مالی و هم عملیاتی بود… در مورد بخش عملیاتی، Sendy و MOL به طور مشترک برای باز کردن موانع زیرساختی و دیگر عملیاتی برای خدمت به مشتریان خود کار می کنند. “

همانطور که قبلا ذکر شد، در کشورهایی که به تناسب محصول با بازار رسیده اند، Sendy رشد باورنکردنی را مشاهده می کند. شرکای مانند MOL در حال افزایش توانایی ما برای پاسخگویی به تقاضا هستند.

Sendy تاکنون ۲۶.۵ میلیون دلار سرمایه افشا شده از تعدادی از سرمایه گذاران شامل تویوتا تسوشو، آتلانتیکا ونچرز، وستد ورلد، کپل کپیتال، انزا کپیتال، AAICA Investment Pte Ltd، Sunu Capital و سرمایه گذاری گود ویل جذب کرده است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا