اخبار اینترنت

با مولد موسیقی گوگل با هوش مصنوعی همکاری کنید

به گزارش اپ خونه، آیا هوش مصنوعی می‌تواند از توضیحات متنی برای تولید آهنگ منسجم عقب‌تر عمل کند؟ این فرضیه MusicLM است ، ابزار ایجاد موسیقی مبتنی بر هوش مصنوعی که گوگل در ابتدای کنفرانس I/O خود منتشر کرد .

MusicLM که با صدها هزار ساعت صدا برای یادگیری ایجاد موسیقی جدید در طیفی از سبک‌ها آموزش دیده است، از طریق برنامه AI Test Kitchen Google در پیش نمایش در دسترس است.

حکم؟ بیایید بگوییم MusicLM به این زودی برای شغل نوازندگان نمی آید.

استفاده از MusicLM در آشپزخانه آزمایشی بسیار ساده است. هنگامی که برای دسترسی مورد تایید قرار گرفتید، با یک کادر متنی مواجه می شوید که در آن می توانید یک توضیح آهنگ را وارد کنید – با جزئیاتی که دوست دارید – و از سیستم بخواهید دو نسخه از آهنگ را تولید کند.

هر دو را می‌توان برای گوش دادن آفلاین بارگیری کرد، اما گوگل شما را تشویق می‌کند تا یکی از آهنگ‌ها را برای کمک به بهبود عملکرد هوش مصنوعی استفاده کنید.

MusicLM

اکثر آهنگ‌هایی که با MusicLM تولید شده است در بهترین حالت قابل عبور هستند – و در بدترین حالت مانند یک کودک چهار ساله که در DAW رها می‌شود است .

اما مهم نیست شروع آهنگ‌های MusicLM چقدر مناسب – حتی خوب! –  به نظر می‌رسد، لحظه‌ای فرا می‌رسد که آنها به شیوه‌ای بسیار واضح و از نظر موسیقی ناخوشایند می‌شوند.

به عنوان مثال، این نمونه را که با استفاده از اعلان “آهنگ EDM به سبکی سبک، شاد و مطبوع، مناسب برای رقصیدن” تولید شده است، بگیرید.

شروع امیدوارکننده ای است، با خط پایه و عناصر تک آهنگ کلاسیک دفت پانک. اما در اواسط مسیر، از مسیرش دور می‌شود و عملاً یک ژانر دیگر را می نوازد.

 

در اینجا یک تکنوازی پیانو از یک دستور ساده تر است – “موسیقی پیانو عاشقانه و احساسی”.

متوجه خواهید شد که ابتدا قطعات، صدای خوبی دارند  و حتی می شود گفت استثنایی است اما پس از آن گویی پیانیست دچار شیدایی می شود.

رفته رفته درهم‌آمیزی نت‌ها اتفاق می افتد و آهنگ مسیری کاملاً متفاوت به خود می‌گیرد.

کاربران MusicLM را در چیپ‌تون‌ها امتحان کردند و متوجه شدند که هوش مصنوعی ممکن است با آهنگ‌هایی با ساختار ابتدایی‌تر کار آسان‌تری داشته باشد.

نتیجه زیر، در حالی که در بخش‌هایی جذاب بود، به‌طور تصادفی مانند سایر نمونه‌ها به پایان رسید.

 

از جنبه مثبت، MusicLM، در کل، کار بسیار بهتری نسبت به Jukebox انجام می دهد ، Jukebox تلاش OpenAI چندین سال پیش برای ایجاد یک تولید کننده موسیقی هوش مصنوعی بود.

برخلاف MusicLM، با توجه به ژانر، هنرمند و تکه‌ای از اشعار، Jukebox می‌توانست موسیقی نسبتاً منسجمی را همراه با آواز تولید کند، اما آهنگ‌هایی که Jukebox تولید می‌کرد فاقد عناصر موسیقی معمولی مانند گروه‌های کر که تکرار می‌شوند و اغلب حاوی اشعار بی‌معنی هستند .

آهنگ های تولید شده توسط MusicLM نیز حاوی مصنوعات کمتری هستند و به طور کلی در مورد وفاداری یک پله به نظر می رسند.

سودمندی MusicLM علاوه بر این، به لطف محدودیت‌های مصنوعی در سمت درخواست، کمی محدود است.

این موسیقی با هنرمندان یا آوازها، حتی به سبک نوازندگان خاص، تولید نخواهد کرد. سعی کنید دستوری مانند “در امتداد خطوط Barry Manilow” را تایپ کنید و چیزی جز یک پیام خطا دریافت نخواهید کرد.

MusicLM

به هر حال دلیل احتمالا قانونی است ، موسیقی Deepfaked در زمینه قانونی مبهم قرار دارد و برخی در صنعت موسیقی استدلال می‌کنند که تولیدکنندگان موسیقی هوش مصنوعی مانند MusicLM حق چاپ موسیقی را نقض می‌کنند.

ممکن است مدت زیادی طول نکشد که تا حدودی شفافیت در این مورد وجود داشته باشد – چندین شکایت در دادگاه ها احتمالاً بر هوش مصنوعی تولید کننده موسیقی تأثیر خواهد داشت، از جمله یکی از آنها مربوط به حقوق هنرمندانی است که کارشان برای آموزش سیستم های هوش مصنوعی بدون استفاده از آنها استفاده می شود.

علم یا رضایت زمان نشان خواهد داد.

در حال حاضر، هر چند، استدلال می کنیم که هنرمندان دلیل زیادی برای نگرانی ندارند. MusicLM، مانند سایر تولیدکننده‌های موسیقی هوش مصنوعی که اخیراً منتشر شده‌اند ، بیش از هر چیز به‌عنوان نمونه‌ای از میزان پیشرفت این فناوری عمل می کند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا