اخبار اینترنت

برت تیلور به عنوان رئیس مشترک و مدیرعامل Salesforce کنار می‌رود

به گزارش اپ خونه، این یک ترن هوایی برای برت تیلور در طول سال گذشته بوده است. در یک هفته در دسامبر گذشته، او به عنوان رئیس هیئت مدیره توییتر و مدیرعامل شرکت Salesforce انتخاب شد. یک سال بعد، او هیچ کدام از این دو شغل را ندارد.

زمانی که ایلان ماسک ماه گذشته ریاست هیئت مدیره توییتر را بر عهده گرفت و بلافاصله هیئت مدیره توییتر را منحل کرد، تیلور شغل خود را به عنوان رئیس هیئت مدیره توییتر از دست داد. امروز، او از سمت مدیرعاملی در Salesforce در یک اعلامیه خیره کننده استعفا داد که به نظر می رسید کاملاً غیر منتظره باشد.

«پس از تأمل زیاد، تصمیم گرفتم به ریشه های کارآفرینی خود بازگردم.» تیلور در بیانیه ای با اعلام استعفای خود گفت: Salesforce هرگز به مشتریان مرتبط نبوده است، و با بهترین تیم مدیریتی در کلاس خود و شرکتی که در تمام سیلندرها اجرا می کند، اکنون زمان مناسبی برای کناره گیری من است.

تیلور، که به هدایت خرید ۲۷ میلیارد دلاری Slack در سال ۲۰۲۰ کمک کرد، به نظر می رسید هر زمان که مارک بنیوف، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت تصمیم به کناره گیری می کرد، در صف تصاحب مسئولیت بود. حالا او کنار رفته است و معلوم نیست چه چیزی تغییر کرده است.

بنیوف در بیانیه ای استعفای مدیرعامل خود را “لحظه ای تلخ” خواند و گفت که او همیشه بزرگترین قهرمان او خواهد بود. او سخنان تیلور را در مورد بازگشت او به ریشه های کارآفرینی خود تکرار کرد. شاید تیلور واقعاً از اداره یک شرکت بزرگ بسنده کرده باشد، اما زمان بندی عجیبی به نظر می رسد، درست پس از اینکه او با بنیوف در دریم فورس در ماه سپتامبر روی صحنه ظاهر شد.

او در سال ۲۰۱۶ زمانی که Salesforce شرکت قبلی خود Quip را به قیمت ۷۵۰ میلیون دلار خریداری کرد، به این شرکت پیوست. او به سرعت درجات را طی کرد و اخیراً قبل از ارتقاء در سال گذشته رئیس جمهور و مدیر ارشد عملیات بود. قبل از راه اندازی Quip و پیوستن به Salesforce، او مدیرعامل FriendFeed، یک شبکه اجتماعی اولیه بود، و بعداً به عنوان CTO در فیس بوک از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ خدمت کرد.

در حالی که تیلور به این واقعیت اشاره کرد که شرکت در وضعیت خوبی قرار دارد، قیمت سهام شرکت نسبت به سال گذشته ۳۴ درصد کاهش یافته است (سالی که منصفانه بگوییم که سهام SaaS به طور کلی ضربه بزرگی خورده است). این شرکت همچنین با سرمایه گذار فعال Starboard Value که ماه گذشته سهام نامعلومی از شرکت را خریداری کرد، معامله می کند. مشخص نیست که آیا این ربطی به استعفا داشت یا اینکه اصطکاک بین این دو بر سر نقش یا زمان تغییر وجود داشته است.

هولگر مولر، یک تحلیلگر در Constellation Research، به این فکر کرد که آیا زمان تصدی مسئولیت به عنوان مدیر عامل انحصاری برای تیلور خیلی طولانی است که نمی‌توان منتظر ماند، و شاید او شغل دیگری را در جای دیگری انتخاب کرد. این احتمال وجود دارد که تیلور برای سال ۲۰۲۳ تنها سمت مدیر عاملی داشته باشد. مولر گفت: ظاهراً مدل Co-CEO افق بسیار طولانی برای شریک جوان دارد.

شایان ذکر است که این اولین بار نیست که Salesforce یک مدیرعامل دارد و شریک کوچکتر تصمیم به ترک شرکت می‌گیرد. در سال ۲۰۱۸، بنیوف کیت بلاک را به عنوان یکی از مدیران عامل منصوب کرد و تا زمانی که در سال ۲۰۲۰ کناره گیری کرد، در این سمت باقی ماند.

مولر گفت که با نقش مدیرعاملی مشترک، تضمین می‌کند که وقتی یکی از شرکا می‌رود، شرکت می‌تواند بدون از دست دادن چیزی به کار خود ادامه دهد. اما این یک بار دیگر قدرت مدل دو مدیر عامل را نشان می‌دهد، زیرا بعید است که Salesforce امتیازی مشابه زمان کناره‌گیری کیت بلاک [در سال ۲۰۲۰] را از دست بدهد.

سهام Salesforce تقریباً ۷٪ پس از ساعاتی از اخبار کاهش یافت.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا