موبایل

برحذر بودن! این پنج برنامه اندرویدی می توانند حساب های بانکی شما را هک و تخلیه کنند

پلتفرم تحقیقاتی Statista ادعا می کند که نزدیک به پنج میلیارد نفر در سراسر جهان در عصر مدرن از گوشی های هوشمند استفاده می کنند. این دستگاه‌ها با استفاده از اینترنت پرسرعت به تمام اطلاعات خصوصی ما دسترسی دارند که علاوه بر راحت‌کردن کارهای روزمره، ما را در معرض انبوهی از کلاهبرداری‌های جدی نیز قرار می‌دهند. Threat Fabric، یک شرکت پشتیبانی رایانه مستقر در آمستردام، گزارشی را منتشر کرده است که در آن پیشنهاد می‌کند برنامه‌هایی را که تهدیدی جدی برای کاربرانشان هستند حذف کنید.

یک تروجان بانکی جدید توسط محققان شناسایی شده است که به دستگاه های اندرویدی متصل شده است. این می تواند اطلاعات ورود به سیستم، شماره حساب و سایر جزئیات مالی کاربران را به سرقت ببرد.

پنج برنامه اندروید توسط Threat Fabric به عنوان پیشنهادهای برتر برای حذف فوری از دستگاه ها نامگذاری شده اند.

این برنامه ها File Manager Small، Lite و My Finances Tracker هستند که هر کدام ۱۰۰۰ دانلود دارند.

در همین حال، Zetter Authentication، Codice Fiscale 2022، و Recover Audio، Images & Videos سه برنامه بالقوه خطرناک دیگر هستند که هر کدام ۱۰۰۰۰۰ بار دانلود شده اند.

“چنین روشی برای توزیع تروجان های بانکی اندروید بسیار خطرناک است زیرا قربانیان ممکن است برای مدت طولانی بی خبر بمانند و ممکن است به بانک خود در مورد تراکنش های مشکوک انجام شده بدون اطلاع آنها هشدار ندهند. بنابراین، بسیار مهم است که اقداماتی از طرف سازمان برای شناسایی انجام شود. در گزارش Threat Fabric آمده است که چنین برنامه های مخرب و بارهای آنها و همچنین رفتار مشکوکی که روی دستگاه مشتری اتفاق می افتد.

کشورهایی مانند ایالات متحده، بریتانیا، اتریش، استرالیا، ایتالیا، آلمان، اسپانیا و لهستان قطعا شاهد گردش این تروجان بوده اند.

در این گزارش آمده است: «چنین روشی برای توزیع تروجان‌های بانکی اندروید بسیار خطرناک است زیرا قربانیان ممکن است برای مدت طولانی بی‌خبر بمانند و ممکن است به بانک خود در مورد تراکنش‌های مشکوک انجام‌شده بدون اطلاع آنها هشدار ندهند.»


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا