استارتاپ

برنامه فوق العاده مالی کره جنوبی Toss با افزایش ۷ درصدی ارزش ۴۰۵ میلیون دلاری سری G بسته می شود.

به گزارش اپ خونه، Viva Republica، اپراتور ابر اپلیکیشن مالی کره جنوبی Toss، بودجه ۴۰۵ میلیون دلاری سری G را نهایی کرده است و می‌گوید که اکنون ارزش آن به ۹.۱ تریلیون وون (۷ میلیارد دلار) رسیده است که از ۸.۵ تریلیون وون در ژوئن ۲۰۲۱، زمانی که ۴۱۰ دلار جمع‌آوری کرد، افزایش یافته است. (ارز کره جنوبی در برابر دلار امسال کاهش یافته است.)

تأمین مالی اخیر این شرکت توجه ما را به خود جلب کرد، از جمله اینکه نشان می دهد که شرکت در بحبوحه چشم انداز تاریک اقتصاد کلان عملکرد نسبتاً خوبی دارد. در واقع، برخلاف شرکت‌های جهانی فین‌تک، از جمله Klarna، Stripe، و Checkout.com که در سال ۲۰۲۲ ارزش‌گذاری‌هایشان به‌طور چشمگیری کاهش یافت، Viva Republica دوباره ارزش‌گذاری خود را افزایش داد.

Viva Republica نیز در ماه اکتبر، برخلاف بسیاری از شرکت‌های فناوری جهانی، از جمله استارت‌آپ‌های فین‌تک، که اخراج‌های عمده‌ای را در سال جاری انجام داده‌اند، در ماه اکتبر در حال استخدام بود. این شرکت مستقر در سئول تا ماه اوت حدود ۱۹۰۰ کارمند داشت.

سرمایه گذار متمرکز بر فین تک، Tonic Private Equity، دور سری G را همراه با حامیان بازگشتی، از جمله بانک توسعه کره (KDB)، Altos Ventures، Goodwater Capital، Greyhound Capital، Aspex Management، Bond Capital و DUMAC رهبری کرد.

سرمایه گذاری و اوراق بهادار کره نیز در آخرین بودجه شرکت کرده است. این شرکت فین‌تک اعلام کرد که اولین و دومین بسته شدن سری G خود را به ترتیب در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۲، تقریباً ۲۲۶ میلیون دلار (۲۹۵.۸ میلیارد وون) و ۱۷۵.۸ میلیون دلار (۲۲۹.۳ میلیارد وون) و سومین بسته شدن بودجه جدید به پایان رسانده است.

مدیر عامل Viva Republica Hyunwoo Seo گفت: “سودآوری” اکنون کلیدی است و به اندازه رشد قابل توجه است، به خصوص در این شرایط بسیار سخت بازار. (سودآوری همچنین به شرکت – که چشم به عرضه اولیه عمومی بالقوه در کوتاه مدت است – می‌تواند با موفقیت این کار را انجام دهد.)

در این راستا، Toss قصد دارد از درآمد حاصل از جدیدترین جمع‌آوری سرمایه خود برای سرمایه‌گذاری در محصولات خود، از جمله وام‌دهی دیجیتال و خدمات پرداخت آنلاین برای افراد و تجار محلی استفاده کند.

به گفته Seo، سرمایه جدید همچنین به Toss کمک می کند تا رشد بانک رقیب Toss Bank – که سال گذشته توسط Viva Republica راه اندازی شد – و یک برنامه سرمایه گذاری خرده فروشی شبیه به Robinhood، Toss Securities را تسریع کند، که هر دو به دنبال سودآوری در سال آینده هستند.

این شرکت می گوید Toss Securities یک چرخش را در سه ماهه سوم سال ۲۲ آغاز کرد. علاوه بر این، کاربران ثبت نام شده Toss Bank از زمان راه اندازی آن در دسامبر ۲۰۲۱ از ۱.۱ میلیون به ۵ میلیون نفر افزایش یافته است.

هنگامی که از سئو در مورد برنامه لیست خود سؤال شد، سئو از اظهار نظر در مورد برنامه دقیق IPO خودداری کرد، اما طبق رسانه های قبلی، Viva Republica قصد دارد در چهار سال آینده پس از افزایش درآمد خود تا سال ۲۰۲۵، سهام خود را به بازار عرضه کند.

این شرکت توسط دندانپزشکی که تبدیل به کارآفرین لی شد، تأسیس شد، در سال ۲۰۱۵ به عنوان یک برنامه انتقال پول به نام Toss شروع به کار کرد.

از آن زمان با افزودن ویژگی‌های بیشتری مانند بانکداری، وام‌دهی P2P، تجارت و سرمایه‌گذاری سهام مبتنی بر تلفن همراه، بیمه، خدمات امتیازدهی اعتباری و غیره، به یک برنامه فوق‌العاده مالی تبدیل شده است.

اخیراً، Toss یک سرویس buy now pay later (BNPL) را در ماه مارس راه‌اندازی کرد که می‌گوید بیش از ۱ میلیون کاربر ثبت‌شده جمع‌آوری کرده است. پیش بینی می شود که ارزش ناخالص کالا (GMV) BNPL کره جنوبی تا سال ۲۰۲۸ حدود ۳۶.۶ میلیارد دلار رشد کند که از ۵.۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۱ افزایش می یابد، زیرا شرکت های فین تک و تجارت الکترونیک از BNPL به عنوان یکی از ابزارهای بازاریابی خود استفاده می کنند.

در واقع، Viva Republica ادعا می‌کند که با ۲۴ میلیون کاربر ثبت‌شده برای Toss و ۱۴ میلیون MAU تا آگوست امسال، بیشترین سهم بازار را با برنامه فوق‌العاده فین‌تک خود در کشور از نظر کاربران فعال ماهانه (MAU) در کشور دارد.

Viva Republica همچنان به پیشبرد خریدهای خود ادامه می دهد. این استارت‌آپ دو سال پیش Toss Payments را راه‌اندازی کرد که تاجران محلی را قادر می‌سازد پرداخت دیجیتالی را بپذیرند، با خرید یک تجارت درگاه پرداخت از شرکت شبکه تلفن همراه LG، LG U+. (حجم معاملات ماهانه Toss Payments در نوامبر از ۲.۷ میلیارد دلار فراتر رفت.)

Toss همچنین در جولای سال جاری، Merchant Korea، یک اپراتور شبکه مجازی تلفن همراه (MVNO) را تصاحب کرد و قصد دارد خدمات ارتباطی بی سیم را در سال ۲۰۲۳ به مصرف کنندگان ارائه دهد. آخرین خرید تقریباً هشت ماه پس از خرید ۶۰ درصد از سهام VCNC، اپراتور پلت فرم کره ای سواری تادا، که کاملاً متعلق به پلتفرم اشتراک خودرو SoCar است، در اکتبر ۲۰۲۱ به دست آورد تا به بازار حمل و نقل نفوذ کند.

با توجه به استراتژی رشد بین‌المللی خود، Viva Republica می‌تواند پس از ورود به ویتنام در سال ۲۰۱۹، در شرکت‌های جهانی، از جمله آسیای جنوب شرقی، سرمایه‌گذاری‌های سهام انجام دهد. اما، سئو خاطرنشان کرد، در حال حاضر به احتمال زیاد روی تجارت داخلی تمرکز خواهد کرد.

طبق گفته این شرکت، Viva Republica با Toss Securities، Toss Payments و Toss Insurance انتظار می رود امسال حدود ۱ تریلیون وون (۷۶۷ میلیون دلار) درآمد داشته باشد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا