اخبار اینترنت

برنامه ChatGPT OpenAI تنها در ۶ روز به ۵۰۰ هزار بار دانلود می رسد

به گزارش اپ خونه، برنامه ChatGPT OpenAI با وجود اینکه فقط در ایالات متحده و iOS پیش از گسترش امروزی به ۱۱ بازار جهانی دیگر است ، شروعی درخشان داشته است.

بر اساس تجزیه و تحلیل جدید ارائه‌دهنده اطلاعات اپلیکیشن data.ai ، این برنامه تاکنون از نیم میلیون دانلود در شش روز اول از زمان راه‌اندازی خود فراتر رفته است .

این برنامه آن را به عنوان یکی از پربازده‌ترین برنامه‌های جدید منتشر شده در سال جاری و آخرین نسخه، رتبه‌بندی می‌کند که تنها با ورود توییتر شبیه‌سازی شده تحت حمایت ترامپ، Truth Social در فوریه ۲۰۲۲، در صدر قرار گرفت.

با افزایش تقاضای مصرف کنندگان برای چت ربات های هوش مصنوعی، سایر برنامه های شخص ثالث که خود را «ChatGPT» یا «ربات چت هوش مصنوعی» می نامند، فروشگاه App را پر کرده اند.

در حالی که بسیاری از اینها اساساً ظروف پشمی بودند و سعی می‌کردند مصرف‌کنندگان را فریب دهند تا برای اشتراک‌های گران قیمت برای دسترسی به هوش مصنوعی آن‌ها بپردازند، گروه ترکیبی از برنامه‌های برتر همچنان توانستند میلیون‌ها هزینه مصرف‌کننده را جذب کنند.

این چشم‌انداز رقابتی در میان برنامه‌های چت ربات هوش مصنوعی می‌توانست بازار سخت‌تری را برای برنامه رسمی ChatGPT ایجاد کند تا مورد توجه قرار گیرد. اما همانطور که معلوم شد، اینطور نبود.

برنامه ChatGPT OpenAI از بیشتر رقبای خود، از جمله سایر برنامه های محبوب هوش مصنوعی و ربات چت و همچنین برنامه های Bing و Edge مایکروسافت، که برخی از اولین ادغام های شخص ثالث مهم از فناوری GPT-4 OpenAI را ارائه کردند، بهتر عمل کرد .

اگرچه بینگ و مایکروسافت اج مطمئناً در اولین کار خود از علاقه به ChatGPT سود بردند و در بهترین دوره پنج روزه خود در ماه فوریه شاهد ۳۴۰۰۰۰ و ۳۳۵۰۰۰ بارگیری در iOS و Android بودند، برنامه ChatGPT OpenAI به راحتی در صدر قرار گرفت و ۴۸۰۰۰۰ نصب در اولین بار ایجاد کرد.

پنج روز پس از عرضه در ایالات متحده، زمانی که برنامه فقط برای iOS بود.

در مقایسه با تنها دانلودهای iOS Bing و Edge، ChatGPT با ۴۸۰۰۰۰ نصب در مقابل ۲۵۰۰۰۰ نصب Bing و ۱۹۵۰۰۰ Edge حتی جلوتر بود.

با این حال، Bing و Edge هنگام بررسی تمام دانلودهای ایالات متحده در ماه مه در هر دو فروشگاه برنامه در مقایسه فقط نصب iOS در ماه همچنان از ChatGPT جلوتر بودند .

این نشان می‌دهد که ChatGPT ممکن است به زودی از این جایگزین‌های متمرکز بر جستجو جلو بیفتد.

تجزیه و تحلیل Data.ai همچنین نشان داد که این برنامه از دیگر برنامه‌های برتر چت ربات هوش مصنوعی در ایالات متحده بهتر عمل می‌کند، که بسیاری از آن‌ها به‌منظور استفاده از جستجوی مشتریان برای کلمات کلیدی مانند «AI» و «chatbot» در App Store نام‌گذاری شده‌اند.

در اینجا، ChatGPT OpenAI با بارگیری در بین پنج برنامه برتر قرار گرفت، در حالی که در مقایسه با بهترین دوره های پنج روزه سایر برنامه ها در سال ۲۰۲۳ در فروشگاه App و Google Play رتبه بندی شد.

تنها اپلیکیشنی که توانست آن را شکست دهد، «Chat with Ask AI» بود که از ۴ تا ۸ آوریل ۲۰۲۳ شاهد ۵۹۰۰۰۰ نصب بود، در مقایسه با ۴۸۰۰۰۰ نصب ChatGPT از ۱۸ تا ۲۲ می.

اگرچه ChatGPT تنها یک هفته است که در دسترس است، ChatGPT همچنین در حال حاضر در بین برنامه‌های چت ربات هوش مصنوعی بر اساس بارگیری‌ها در ایالات متحده در ماه مه ۲۰۲۳ در رتبه پنج برتر قرار گرفته است.

در زمان کاهش تعداد data.ai، ChatGPT و سایر برنامه‌های چت بات برتر را مقایسه کرد. ماه می (تا ۲۳ می)، بنابراین، از نظر فنی، کمتر از یک هفته از راه‌اندازی ChatGPT می‌گذرد.

تا آن زمان، این برنامه ۵۵۰۰۰۰ بار دانلود شده بود که با Genie – AI Chatbot، نزدیک‌ترین برنامه چت ربات هوش مصنوعی رتبه‌بندی بعدی تا دانلودهای ماه می در اپ استور ایالات متحده، برابری می‌کرد.

با این حال، چند مورد دیگر جلوتر بودند، از جمله ChatOn – AI Chat Bot Assistant (610,000 نصب)، AI Chatbot – Nova (680,000 نصب) و Chat with Ask AI (1.4 میلیون نصب).

با این حال، با توجه به اینکه ChatGPT با چه سرعتی توانست نیم میلیون نصب را از آن خود کند، ممکن است به زودی این رقبا را شکست دهد.

علاوه بر این، ChatGPT یکی از بهترین برنامه های جدید را در سال جاری ارائه کرد  و در سال ۲۰۲۲، data.ai پیدا شد.

در پنج روز اول ChatGPT از دانلود iOS ایالات متحده پس از راه‌اندازی، ۴۸۰۰۰۰ نصب ایجاد کرد که آن را به عنوان دومین راه‌اندازی بزرگ برنامه پس از Truth Social با ۶۳۰۰۰۰ بارگیری رتبه‌بندی کرد.

بزرگترین اولین عرضه بعدی (یعنی پنج روز اول پس از راه اندازی) شامل ورود ابزارک در مارس ۲۰۲۳: ابزارک صفحه قفل (۳۶۰۰۰۰ نصب) و راه اندازی MyNBA2K23 در سال ۲۰۲۲ (۳۱۰۰۰۰ نصب) و ارسال — پرسش و پاسخ در اینستاگرام (۲۶۰,۰۰۰) بود.

این همچنین ChatGPT را بالاتر از صدک ۹۹.۹۹ برای راه اندازی برنامه های جدید در ایالات متحده از سال ۲۰۲۲ در iOS قرار می دهد.

Data.ai خاطرنشان می کند که تنها ۱٪ از برنامه های برتر بیش از ۱۰۶۰۰ بارگیری در ایالات متحده در پنج روز اول خود ایجاد کردند و ۰.۱٪ برتر بیش از ۴۵۰۰۰ دانلود داشتند.

تجزیه و تحلیل آن شامل داده‌های تقریباً ۳۹۰۰۰ برنامه‌ای بود که از ابتدای سال ۲۰۲۲ در ایالات متحده در iOS راه‌اندازی شدند و سپس در این مدت در نمودارهای برتر قرار گرفتند. (داده ها شامل برنامه های شخص اول اپل مانند Apple Music Classical نمی شود).

البته، نصب‌ها تنها یکی از راه‌های اندازه‌گیری تقاضای مصرف‌کننده هستند و به اندازه تجزیه و تحلیل تعداد افرادی که پس از آن ثبت‌نام کردند و به کاربران فعال برنامه تبدیل شدند قابل اعتماد نیستند.

با این حال، می‌گوید از آنجایی که ChatGPT هنوز بسیار جدید است، data.ai هنوز تخمین‌های دقیقی در مورد معیارهایی مانند کاربران فعال روزانه یا ماهانه نخواهد داشت – تولید آن ممکن است چند هفته دیگر طول بکشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا