استارتاپ

تری پارکر و مت استون، خالقان South Park بیست میلیون دلار جمع‌آوری کرده‌اند

به گزارش اپ خونه، تری پارکر و مت استون، خالقان South Park و رسانه‌های مختلف در طول سال‌ها، ۲۰ میلیون دلار جمع‌آوری کرده‌اند تا به کار بر روی استودیوی دیپ‌فیک حرفه‌ای خود برای سازندگان، Deep Voodoo ادامه دهند.

این شرکت در طول تعطیلی رسانه ها در سال ۲۰۲۰ شروع به کار کرد، زمانی که بیماری همه گیر مانع از اکثر تولیدات مسافرتی و سریال شد.

پارکر و استون قبلاً شروع به جمع‌آوری یک تیم هنرمند هوش مصنوعی برای فیلمی که در حال ساخت بودند، کرده بودند، و وقتی کووید مداخله کرد، آنها روی ایجاد ابزارهایی برای استفاده در آینده تمرکز کردند.

استون در بیانیه‌ای در سایت Deep Voodoo گفت: «ما به طور تصادفی به این فناوری شگفت‌انگیز برخورد کردیم و در نهایت بهترین هنرمندان دیپ‌فیک در جهان را به خدمت گرفتیم. من برای کسب اطلاعات بیشتر تماس گرفته‌ام و در صورت شنیدن پاسخ، این پست را به‌روزرسانی خواهم کرد.»

مجموعه پارکر/استون زمانی نشان داده شد که این شرکت در کنار شخصیتی کمتر از کندریک لامار به نمایش عمومی درآمد.

در ویدیوی “The Heart Part 5” نوازنده اشعار خود را ظاهراً در یک برداشت می‌خواند، اما وقتی مستقیماً به دوربین می‌پردازد، چهره‌اش جنبه‌های دیگران را نشان می‌دهد: او جی سیمپسون، نیپسی هاسل، کوبی برایانت و کانیه وست.

البته بدیهی است که از فناوری دیپ‌فیک برای این کار استفاده شده است – همانطور که واضح است که اژدهاهای بازی تاج و تخت واقعی نیستند. هنوز هم به طور چشمگیری مؤثر است، حتی اگر جایگزینی به هیچ وجه کامل نباشد.

از آن زمان، و با کمک ۲۰ میلیون دلاری Connect Ventures، دیپ وودو «ارائه فناوری خود را به دیگران در این تجارت آغاز کرده است.

این تنها کسی نیست که این کار را با یک شات از راه دور انجام و به طور طبیعی می دهد. پیری دیجیتال و «روبه‌رو شدن مجدد» آن‌طور که گاهی اوقات نامیده می‌شود، به یکی از اصلی‌های رسانه‌های دیزنی تبدیل شده است، اگرچه تلاش‌های اولیه (یک گراند موف تارکین و لوک اسکای واکر جوان متقاعدکننده) با استقبال ضعیف مخاطبان مواجه شد.

این فناوری به وضوح در اینجا باقی مانده است، اما اینکه چگونه به صورت خلاقانه و اخلاقی از آن استفاده خواهد شد، هنوز یک سوال باز است.

استون و پارکر، علیرغم بدنامی که برای طنز بی رنگ و جنجال های خواستگاری دارند، به نظر می رسد که در مورد مسائل اساسی انصاف و داستان سرایی متفکرانی خوب باشند. این یک شروع است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا