خودرو

تسلا، فورد و جنرال موتورز در تغییر اعتبار مالیاتی خودروهای برقی برنده شدند

به گزارش اپ خونه، به لطف تغییر خزانه داری ایالات متحده، چند مدل خودروی الکتریکی دیگر اکنون واجد شرایط دریافت اعتبار مالیاتی فدرال EV هستند، از جمله کادیلاک لیریک جنرال موتورز، فورد موستانگ Mach-E و مدل Y پنج نفره تسلا می باشد.

وزارت خزانه داری ایالات متحده استاندارد طبقه بندی وسایل نقلیه را به روز کرد و تعریفی را اصلاح کرد که تعیین می کند کدام خودروهای برقی واجد شرایط مالیات بر خودروهای پاک هستند که تحت قانون کاهش تورم موجود است.

تغییری که خودروسازان دولت بایدن را برای آن لابی کرده بودند، به یک سوال منتهی می شود: چه چیزی یک وسیله نقلیه را به سدان، شاسی بلند، کراس اوور یا واگن تبدیل می کند؟

این طبقه بندی اهمیت دارد، زیرا اعتبار مالیاتی فدرال دو سقف قیمت متفاوت داشت. یک خودرو، سدان یا واگن اگر قیمتی معادل ۵۵۰۰۰ دلار یا کمتر داشته باشد، واجد شرایط است، در حالی که یک SUV سقف قیمتی ۸۰۰۰۰ دلاری دارد.

قانون کاهش تورم سال ۲۰۲۲، که در آگوست ۲۰۲۲ به تصویب رسید، شامل مجموعه پیچیده ای از الزامات است که خودروهای برقی و سایر وسایل نقلیه پاک واجد شرایط دریافت ۷۵۰۰ دلار اعتبار مالیاتی خودروهای برقی نیستند.

IRA اعتبار وسیله نقلیه موتوری با موتور الکتریکی قابل نصب (که با نام IRC 30D نیز شناخته می شود ) را اصلاح کرد که به مصرف کنندگان تا ۷۵۰۰ دلار اعتبار مالیاتی برای خرید یک وسیله نقلیه الکتریکی با باتری و برخی وسایل نقلیه هیبریدی پلاگین می داد.

این قانون اصلاح شده که اکنون اعتبار خودروی پاک نامیده می شود، شامل کاهش اعتبار ۴۰۰۰ دلاری برای خودروهای برقی مستعمل می شود و سایر وسایل نقلیه تمیز مانند «خودروهای سلول سوختی واجد شرایط» را به این ترکیب اضافه می کند.

واجد شرایط بودن برای اعتبار مالیاتی موضوع دیگری است. تعدادی از عوامل وجود دارد که تعیین می کند آیا یک وسیله نقلیه واجد شرایط دریافت اعتبارات مالیاتی خودروهای الکتریکی می شود، از جمله درآمد خریدار، قیمت خودرو و محل مونتاژ آن.

طبق قانون جدید، شاسی‌بلندهای الکتریکی با باتری باید ۸۰ هزار دلار یا ارزان‌تر و سدان‌ها قیمت داشته باشند.

وزارت خزانه داری ایالات متحده گفت که این استاندارد را به روز کرده است تا مصرف کنندگان راحت تر بدانند چه خودروهایی تحت سقف قیمت قابل اعمال هستند.

این آژانس اکنون از استاندارد EPA Fuel Economy Labeling به جای استاندارد EPA CAFE استفاده خواهد کرد. این مهم است زیرا به این معنی است که خودروهای متقاطع که ویژگی های مشابهی دارند به طور مداوم مورد بررسی قرار می گیرند.

همچنین طبقه‌بندی خودروها را تحت اعتبار خودروی تمیز با طبقه‌بندی نشان‌داده‌شده بر روی برچسب خودرو و در وب‌سایت مصرف‌کننده FuelEconomy.gov هماهنگ می‌کند.

نتیجه؟ مدل های خودرویی مانند کادیلاک لیریک که از ۶۲۹۹۰ دلار شروع می شود و همچنین فورد موستانگ Mach-E که بسته به تریم آن بین ۴۵۹۹۵ تا ۶۳۹۹۵ دلار قیمت دارد، اکنون واجد شرایط دریافت ۷۵۰۰ دلار اعتبار مالیاتی EV هستند. خودروهای دیگری که اکنون واجد شرایط هستند شامل تسلا مدل Y پنج نفره است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا