اخبار اینترنت

تسلا یک تشک شارژ ۳۰۰ دلاری را معرفی کرد که می تواند ۳ دستگاه را به طور همزمان شارژ کند

به گزارش اپ خونه، تشک شارژ Apple AirPower را به خاطر دارید؟ این دستگاه که در سال ۲۰۱۷ معرفی شد، قرار بود سه دستگاه را به طور همزمان شارژ کند، اما اپل هرگز آن را به دلیل مشکلات مهندسی منتشر نکرد. اکنون، تسلا با پلتفرم شارژ بی‌سیم که به‌تازگی معرفی شده، آن را امتحان می‌کند.

درون محفظه آلومینیومی الهام گرفته از Cybertruck یک پلت فرم شارژ بی سیم به نام FreePower از استارتاپی به نام Aira وجود دارد.

این همان پلتفرم مورد استفاده در تشک های شارژ چند دستگاه دیگر مانند Nomad Base Station Pro است. این فناوری تا ۱۵ وات شارژ سریع را برای حداکثر سه دستگاه فراهم می کند.

ظاهراً، کاربران فقط می‌توانند دستگاه‌های خود را روی سطح Alcantara پرتاب کنند و مهم نیست که کجا فرود می‌آیند، دوباره شارژ می‌شوند.

این به راحتی ارزان نیست؛ هزینه پلت فرم شارژ بی سیم ۳۰۰ دلار است.

Aira، شرکتی که پلتفرم شارژ را توسعه داد، در سال ۲۰۱۷ تاسیس شد و از آن زمان تاکنون ۱۶ میلیون دلار جمع آوری کرده است. آخرین جمع آوری کمک های مالی آن از طریق سرمایه گذاران فرشته در سال ۲۰۱۹ انجام شد که عمدتاً توسط سرمایه گذاران خصوصی از جمله جواد احسن، لوری گرینر و رابرت هرجاوک هدایت می شد.

در آن زمان، این شرکت گفت که این بودجه برای دستیابی به فراتر از بازار مصرف استفاده می‌شود و به شرکت اجازه می‌دهد تا در حوزه‌های تجاری، خودروسازی و مهمان‌نوازی گسترش یابد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا