تکنولوژی

تغذیه هوشمند پرنده مگس خوار جدید Bird Buddy می تواند از ۳۵۰ گونه مختلف پرنده عکسبرداری و شناسایی کند

Bird Buddy ، سازنده یک تغذیه کننده هوشمند پرنده که از بازدیدکنندگان پرنده شما عکس می گیرد که در یک برنامه همراه جمع آوری شده است، امروز با محصول دیگری برای علاقه مندان به طبیعت و جامعه پرنده نگری خود عرضه شده است.

در نمایشگاه Consumer Electronics در لاس وگاس، این شرکت نمونه اولیه تغذیه کننده مرغ مگس خوار هوشمند جدید خود با هوش مصنوعی را به نمایش می گذارد که قادر است از ۳۵۰ گونه مختلف مرغ مگس خوار عکس و فیلم با سرعت بال تا ۶۰ مایل در ساعت بگیرد.

مانند تغذیه پرنده هوشمند اصلی خود، دوربین فیدر جدید با حرکت فعال می شود که باعث می شود از پرنده عکس بگیرد.

سپس آن‌ها از طریق یک برنامه هوش مصنوعی برای کمک به شناسایی گونه‌ها اجرا می‌شوند و از طریق اپلیکیشن موبایل Bird Buddy به بازدیدکنندگان خود هشدار می‌دهند.

Bird Buddy که در اصل یک استارت‌آپ سرمایه‌گذاری جمعی از طریق Kickstarter بود، متوجه شد که نمی‌تواند به پایگاه‌های داده باز تکیه کند تا بتواند به درستی عکس‌های پرنده را شناسایی کند.

بنابراین در سال ۲۰۲۱، حدود ۲۵۰ دوربین آزمایشی ساخت و آنها را برای حامیان داوطلب Kickstarter فرستاد تا به توسعه فناوری هوش مصنوعی خود کمک کنند.

این شرکت حدود ۳ میلیون عکس جمع آوری کرد، سپس یک پرنده شناس و تیمی از کارآموزان را استخدام کرد تا بیش از ۲ میلیون عکس را به صورت دستی پردازش کنند تا هوش مصنوعی شناسایی پرنده خود را آموزش دهند که به سیستم Bird Buddy اجازه می دهد حدود ۱۰۰۰ پرنده را شناسایی کند – اکنون شامل مرغ مگس خوار نیز می شود.

Bird Buddy همچنین دارای یک برنامه موبایل با طراحی زیبا است که تجربه پرنده نگری را به نمایش می گذارد.

در این برنامه، کاربران مجموعه‌ای از پرندگان خود را ایجاد می‌کنند، بازدیدهای پرندگان را در طول زمان دنبال می‌کنند، در مورد عادات آن‌ها یاد می‌گیرند، و عکس‌های پرندگان را با جامعه به اشتراک می‌گذارند، و به چیزی که اغلب به عنوان سرگرمی افراد مسن در نظر گرفته می‌شود، کمی ظرافت مدرن می‌دهد. .

این شرکت می گوید در حال حاضر ۱۰۰۰۰۰ کاربر در جامعه Bird Buddy وجود دارد که یک تغذیه هوشمند دارند.

یک وب‌سایت جدید Heartbeat Map که در CES نیز راه‌اندازی شد، به دیگران اجازه می‌دهد خارج از پایگاه مشتریان خود Bird Buddy رؤیت‌های پرنده را در زمان واقعی ردیابی کنند.

در CES، این شرکت تغذیه مرغ مگس خوار جدید خود را به نمایش گذاشت و اشاره کرد که قصد دارد این تغذیه کننده را با مواد قابل بازیافت و پایدار بسازد و در عین حال ویژگی های جدیدی را برای نگهداری از مرغ مگس خوار ارائه دهد، مانند پورت هایی با گل قرمز سوسنی شکل که دسترسی به شهد پرندگان را فراهم می کند.

خواهد خورد. طراحی دو قسمتی با یک مهر و موم به هم می چسبد تا از کپک زدن و نشت جلوگیری کند، اما به راحتی می توان آن را جدا کرد تا تمیز شود.

و مانند فیدر اصلی Bird Buddy، فیدر جدید دارای ماژول دوربین قابل تعویض، سقف خورشیدی اختیاری، حسگرهای حرکتی و فناوری هوش مصنوعی است.

فیدر اصلی این شرکت ۱۹۹ دلار یا ۲۶۹ دلار با سقف خورشیدی است و فقط از سپتامبر ارسال شده است.

تغذیه مرغ مگس خوار هنوز قیمتی ندارد، اما به ما گفته می شود که قابل مقایسه یا شاید کمی کمتر خواهد بود. این شرکت امیدوار است که فیدر جدید را در اواخر سال جاری عرضه کند.

در درازمدت، موفقیت نهایی Bird Buddy ممکن است از خود تغذیه کننده های آن نباشد، بلکه از داده هایی باشد که جمع آوری می کند.

کایل بازارد، یکی از بنیانگذاران Bird Buddy، در گفتگو در CES توضیح می‌دهد: “ما مُهرهای زمانی دریافت می‌کنیم، و گونه‌ها را می‌شناسیم و – به طور کلی – مکان را بر اساس شهری که در آن قرار داده‌اید، می‌دانیم . ما در حال ساخت بزرگترین پایگاه داده از بازدید پرندگان هستیم.”

او می‌گوید که این شرکت می‌خواهد این داده‌ها را منبع باز کند تا به سازمان‌هایی مانند انجمن Audubon و انجمن سلطنتی برای حفاظت از پرندگان و همچنین دانشگاه‌ها اجازه دسترسی دهد.

این تیم همچنین در مورد اجازه دادن به کاربران برای عکاسی و شناسایی پرندگان تنها با استفاده از تلفن خود بحث کرده است.

علاوه بر سرمایه‌گذاری Kickstarter در اسلوونی و کالامازو، استارت‌آپ مستقر در میشیگان ۸.۵ میلیون دلار از General Catalyst و Backed در سال گذشته جذب کرد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا