استارتاپ

توما براوو با خرید شرکت پزشکی قانونی دیجیتال Magnet Forensics به قیمت بیش از ۱ میلیارد دلار موافقت کرد

به گزارش اپ خونه، توما براوو، شرکت سهامی خصوصی و رشد سرمایه، اعلام کرد که ۱.۸ میلیارد دلار کانادا (حدود ۱.۳۴ میلیارد دلار) را برای خرید Magnet Forensics، یک شرکت مستقر در واترلو که نرم‌افزاری را که توسط نیروهای دفاعی و مشاغل برای بررسی تهدیدات امنیت سایبری استفاده می‌شود، هزینه خواهد کرد.

Magnet Forensics توسط یک شرکت تازه تاسیس تحت کنترل Thoma Bravo، Morpheus Purchaser Inc. خریداری خواهد شد که به سهامداران Magnet Forensics 15% حق بیمه نسبت به قیمت بسته شدن روز پنجشنبه در بورس اوراق بهادار تورنتو پرداخت می کند.

پس از خرید، Morpheus با دستگاه پزشکی قانونی دستگاه تلفن همراه Grayshift ادغام خواهد شد، که توما براوو کنترل اکثریت آن را در جولای گذشته به دست آورد.

انتظار می رود که این معامله تا سه ماهه دوم سال ۲۰۲۳ بسته شود، مشروط به تایید سهامداران و سایر تاییدات مرسوم.

هادسون اسمیت، شریک توما براوو، در یک بیانیه مطبوعاتی گفت:

“ما مشتاقانه منتظر هستیم تا قابلیت های مکمل Magnet و Grayshift را برای ایجاد یک رهبر در پزشکی قانونی دیجیتال و فضای امنیت سایبری گرد هم بیاوریم.”

شواهد دیجیتالی یک جنبه حیاتی تحقیقاتی است و شرکت ترکیبی برای گسترش بیشتر بازار، تسریع نوآوری و ارائه راه‌حل‌های بزرگ‌تر به مشتریانش موقعیت خوبی خواهد داشت.

Magnet Forensics که در سال ۲۰۱۰ راه اندازی شد، نرم افزار تحقیقات دیجیتالی را توسعه می دهد که شواهد را از رایانه ها، دستگاه های تلفن همراه، دستگاه های اینترنت اشیا و خدمات ابری جمع آوری، تجزیه و تحلیل، گزارش و مدیریت می کند.

این شرکت توسط جاد سالیبا، یک پاسبان پلیس منطقه واترلو که در واحد جرایم با فناوری پیشرفته نیروی پلیس کار می کرد، تأسیس شد.

پس از انکوباتور نرم‌افزار Magnet Forensics در واحد، سالیبا تصمیم گرفت که به تنهایی اقدام به کار کند و این فناوری را در ازای هزینه مجوز بفروشد و با جیم بالسیلی و آدام بلشر، مدیران آن زمان بلک‌بری، شریک شد.

پیش از عرضه عمومی، Magnet Forensics سرمایه‌گذاری را از In-Q-Tel، بازوی سرمایه‌گذاری غیرانتفاعی جامعه اطلاعاتی ایالات متحده جذب کرد.

این شرکت ادعا می کند که نرم افزار آن توسط بیش از ۴۰۰۰ مشتری بخش دولتی و خصوصی استفاده می شود – به عنوان مثال. نیروهای پلیس، آژانس های اطلاعاتی، مقامات مالیاتی، مرزبانان و ارتش – در بیش از ۱۰۰ کشور، به بازرسان کمک می کنند تا از دارایی ها محافظت کنند و از امنیت ملی محافظت کنند.

تجارت قبل از خرید رونق داشت (توما براوو برای اولین بار پیشنهادی را در اوایل اکتبر گذشته ارائه کرد).

Magnet Forensics در جریان تماس درآمدهای سه ماهه سوم ۲۰۲۲ خود گزارش داد که درآمد دوره ای سالانه ۵۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته و به ۸۰.۹ میلیون دلار رسیده است در حالی که EBITDA – درآمد قبل از بهره، مالیات، استهلاک و استهلاک – با ۲۵ درصد افزایش به ۵.۹ میلیون دلار رسیده است.

طبق گزارش اخیر Imarc، مگنت از بازار در حال گسترش برای پزشکی قانونی دیجیتال سود برد، که انتظار می رود از ۵.۸ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۲ به ۱۰.۹ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۸ افزایش یابد.

آدام بلشر، که به عنوان مدیرعامل Grayshift فعالیت می کند، می گوید که ترکیبی از قابلیت های دسترسی و استخراج تلفن همراه Grayshift و مجموعه تحقیقات دیجیتال Magnet، شرکت های ادغام شده را قوی می کند – به مشتریان اجازه می دهد تا شواهد پزشکی قانونی دیجیتال را استخراج، پردازش، بررسی، همکاری و مدیریت کنند.

“ما معتقدیم که ترکیب Magnet و Grayshift ارزش فوق‌العاده‌ای را برای مشتریان ما با یکپارچه‌سازی و گسترش مجموعه محصولات ما باز می‌کند که منجر به جریان‌های کاری یکپارچه‌تر در بازیابی و تجزیه و تحلیل شواهد دیجیتالی حیاتی برای تحقیقات می‌شود و در نهایت به ماموریت مشترک ما کمک می‌کند.”

بلشر در بیانیه ای گفت: پیگیری عدالت. ما مشتاقانه منتظر مشارکت با Thoma Bravo و Grayshift هستیم تا مجموعه تحقیقات دیجیتالی خود را برای نوآوری بیشتر و ادامه خدمت به تعداد فزاینده ای از سازمان ها و موارد استفاده ایجاد کنیم.

برای Thoma Bravo که اکنون بیش از ۱۱۴ میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت دارد، Magnet Forensics آخرین مورد از یک سری خریدهای مخاطره‌آمیز نرم‌افزاری است.

در سال ۲۰۲۲، این شرکت میلیاردها دلار برای خرید استارت آپ های امنیت سایبری Ping Identity، Sailpoint، ForgeRock، Bottomline Technologies و Coupa Software خرج کرد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا