اخبار اینترنت

توییتر اکنون مشارکت‌های یادداشت‌های انجمن را از چهار کشور دیگر می‌پذیرد

به گزارش اپ خونه، برنامه راستی‌آزمایی با منبع جمعی توییتر، یادداشت‌های اجتماعی، اکنون برای مشارکت‌کنندگان در بریتانیا، ایرلند، استرالیا و نیوزلند باز است.

توییتر در آخر هفته اعلام کرد که با وارد کردن افراد جدید به برنامه، پایگاه مشارکت‌کنندگان را ۱۰ درصد در هفته افزایش می‌دهد. این شرکت رسانه های اجتماعی همچنین قول داده است که افرادی از کشورهای دیگر را نیز شامل شود.

ما مشارکت‌کنندگان جدید را به صورت دسته‌ای می‌پذیریم و پایه مشارکت‌کنندگان را تا ۱۰ درصد در هفته افزایش می‌دهیم. ما در حال نظارت بر کیفیت هستیم و در طول زمان به گسترش به کشورهای جدید ادامه می دهیم🌎🌍🌏

— یادداشت های انجمن (@CommunityNotes) 20 ژانویه ۲۰۲۳

هدف Community Notes این است که به کاربران اجازه دهد از طریق پیوندها و گزارش ها زمینه بیشتری را به توییت ها اضافه کنند. این برنامه به طور گسترده ای برای رفع یا تصحیح ادعاهای مطرح شده در توییت های محبوب استفاده شده است.

توییتر برنامه راستی‌آزمایی اجتماعی را سال گذشته در ایالات متحده تحت عنوان Birdwatch معرفی کرد.

در ماه سپتامبر، توییتر شروع به اضافه کردن مشارکت کنندگان بیشتری در آستانه انتخابات میان دوره ای ایالات متحده کرد. یک ماه بعد، یادداشت‌هایی را ایجاد کرد که توسط مشارکت‌کنندگان برای همه کاربران در ایالات متحده قابل مشاهده بود .

بعد از اینکه ایلان ماسک مدیریت توییتر را آغاز کرد، با وجود اینکه جک دورسی، رئیس سابق توییتر فکر می‌کرد که این نام «خسته‌کننده‌ترین نام فیسبوکی» است ،

«Birdwatch» را به «Community Notes» تغییر داد . ماسک معتقد بود که این پروژه “تغییر دهنده بازی برای بهبود دقت در توییتر است.”

در ماه دسامبر، این شبکه اجتماعی گفت که یادداشت های انجمن را برای مردم سراسر جهان قابل مشاهده می کند . با این حال، مشارکت‌ها به تازگی از سوی کاربرانی که خارج از ایالات متحده هستند، ارائه شده است.

با آخرین اعلامیه، این شرکت در حال تغییر آن است. اگر کسی بخواهد به این برنامه بپیوندد، توییتر از آنها می خواهد که یک شماره تلفن تایید شده و یک حساب کاربری شش ماهه داشته باشند.

با این حال، یکی از الزاماتی که به نظر می‌رسد مردم را دور می‌اندازد «ارائه‌دهنده شبکه مورد اعتماد» است. بسیاری شکایت کرده اند که شبکه آنها واجد شرایط نیست و توییتر لیستی از اپراتورهای مورد اعتماد ندارد.

این احتمال وجود دارد که این شرکت در حال فیلتر کردن شرکت‌هایی است که حساب‌های هرزنامه را از طریق احراز هویت مبتنی بر پیامک تسهیل می‌کنند. اما در این صورت، به شفافیت در مورد فرآیند و کار با ارائه دهندگان شبکه برای جلوگیری از هرزنامه نیاز دارد.

مال من به عنوان یک اپراتور تلفن نامعتبر برمی گردد؟

— استیو لباسر (@dresserman) 21 ژانویه ۲۰۲۳

شروع خوبی نیست مشکل SMARTYMobileUK@ در شبکه @ThreeUK چیست؟ pic.twitter.com/IK7xH6Jb0b

— Nick (G7IZR) Ⓐ ⛧ (@NikTheGeek) 20 ژانویه ۲۰۲۳

هفته گذشته نیز شروع به نمایش این یادداشت‌ها در زیر توییت‌های نقل‌شده در اپلیکیشن iOS و وب شد.

یادداشت‌های انجمن اکنون در توییت‌های نقل قول نیز نشان داده می‌شوند. 🎉این تغییر تأثیر تلاش‌های مشارکت‌کنندگان را افزایش می‌دهد و کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که زمینه در هر جایی که می‌تواند مفید باشد نشان داده شود. اکنون در برنامه وب زندگی کنید و به زودی برای iOS و Android عرضه می شود. pic.twitter.com/HEUe73m9PU

— یادداشت های انجمن (@CommunityNotes) 19 ژانویه ۲۰۲۳

طی چند ماه گذشته، توییتر همچنین تغییرات زیادی در الگوریتم یادداشت‌های انجمن ایجاد کرده است، از جمله تغییر قابلیت مشاهده یادداشت‌های با کیفیت پایین ، گسترش نوع یادداشت‌ها برای مشارکت‌کنندگان و تثبیت امتیاز تأثیر مشارکت‌ها است .

پس از تصاحب ماسک، توییتر هزاران شغل تمام وقت و قراردادی – از جمله افرادی که در زمینه اعتماد و ایمنی و تعدیل محتوا کار می‌کنند، کاهش داده است. این موضوع بر توانایی شبکه اجتماعی برای فیلتر کردن محتوای مضر و به نوبه خود و نگه داشتن تبلیغ‌کنندگان پرهزینه در پلتفرم تأثیر گذاشته است .

بنابراین تعجب آور نیست که ببینیم این شرکت برنامه‌ای را اجرا می‌کند که وظیفه بررسی حقایق را بر دوش کاربران می‌گذارد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا