اخبار اینترنت

توییتر ایلان ماسک با انتخابات میان دوره ای ایالات متحده روبرو می شود که اولین آزمون پرمخاطره اوست

به گزارش اپ خونه، در شرایطی که ایالات متحده برای انتخابات میان‌دوره‌ای آماده می‌شود، اولین چرخه رای‌گیری مهم از زمان خشونت‌های ۶ ژانویه، تسلط شدید ایلان ماسک در توییتر، عدم اطمینان بیشتری را به زمان پرتنش اضافه می‌کند. در حالی که دیگر پلتفرم‌های بزرگ کتاب‌های بازی‌های غبارآلود خود را برای مقابله با اطلاعات نادرست ویروسی، حملات هماهنگ و ادعاهای گمراه‌کننده در مورد نتایج انتخابات بیرون می‌کشند، مالک جدید توییتر شرکت را به نصف کاهش داد و تیم‌هایی را فرستاد که وظیفه رسیدگی به انتخابات و جمع‌آوری اطلاعات نادرست در این فرآیند را دارند.

توییتر یک شبکه اجتماعی نسبتا کوچک است اما به دلیل برتری آن به عنوان یک منبع خبری فوری و این واقعیت که بیشتر رهبران منتخب (و بسیاری دیگر از مقامات دولتی) در آنجا وقت می گذرانند، نقش بزرگی در سیاست بازی می کند. با سرپرستی ماسک و ناپدید شدن نیمی از شرکت، از جمله برخی از افرادی که قرار نبود حذف شوند، سیاست‌های توییتر و احتمالاً حتی محصولاتش در شرف آزمایش هستند.

یک روز قبل از انتخابات میان دوره ای ایالات متحده، ماسک به طور غیرقابل توضیحی وارد منازعه سیاسی شد و وزن خود را پشت سر جمهوری خواهان انداخت. ماسک نوشت: «قدرت مشترک بدترین زیاده‌روی‌های هر دو حزب را مهار می‌کند، بنابراین توصیه می‌کنم با توجه به اینکه ریاست جمهوری دموکراتیک است، به کنگره جمهوری‌خواه رأی دهید.» ماسک اولین مدیر عامل فناوری نیست که دارای اعتقادات سیاسی است، اما حمایت لحظه آخری او نشان می دهد که او علاقه ای به “بی طرفی سیاسی” ندارد، مهم نیست که چگونه آن را چارچوب بندی می کند.

برای اینکه توییتر سزاوار اعتماد عمومی باشد، باید از نظر سیاسی بی طرف باشد، که در واقع به معنای ناراحت کردن راست افراطی و چپ افراطی به یک اندازه است.

— ایلان ماسک (@elonmusk) 27 آوریل ۲۰۲۲

مانند تقریباً همه چیزهایی که او از زمان تصدی مسئولیت در توییتر در توییتر منتشر کرده است، تأیید سیاسی لحظه آخری ماسک به صورت مستدل تنها اعتماد به توانایی او برای اداره این پلتفرم را تضعیف می کند. با توجه به اختلافات اخیر با دموکرات‌های برجسته در توییتر، این پیام سیاسی به‌ویژه تعجب‌آور نیست، اما همچنان نگران‌کننده است که این مسائلی هستند که مالک جدید توییتر وقت خود (و ما) را با آن‌ها تلف می‌کند. از زمان خرید این شرکت، ماسک با الکساندریا اوکاسیو-کورتز، نماینده دموکرات و هیلاری کلینتون درگیر شده است، و این تعامل اخیر نگاه اجمالی نگران‌کننده‌ای به میزان کمی از اطلاعات قابل‌اعتماد توسط مالک جدید توییتر ارائه می‌دهد، مخصوصاً زمانی که این اطلاعات قابل اعتماد را درک نمی‌کند یا به آن اهمیت می‌دهد.

یک هفته مانده به روز انتخابات، ماسک جدیت خود را در این زمینه با پاسخ به کلینتون با یک تئوری توطئه از یک منبع اطلاعات نادرست شناخته شده که روایتی نادرست در مورد حمله خشونت آمیز به همسر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا ارائه می کرد، نشان داد. ماسک از آن زمان این توئیت را حذف کرده است و نشان می دهد که حداقل یکی از طرفداران حلقه درونی او باید این پاسخ را به عنوان یک خطر در سطحی علامت گذاری کرده باشد که احتمالاً برای تبلیغ کنندگان وجود دارد. مالک جدید توییتر به سرعت به ایجاد اختلاف در مورد موضوعات دیگر بدون مسئولیت پذیری – یا یک دوره آموزشی سواد خبری بسیار مورد نیاز، ادامه داد. عالی نیست.

وقتی صحبت از اطلاعات نادرست انتخاباتی می شود، چه در روز انتخابات و چه در روزهای شمارش آرا بعد از آن، ممکن است مشکلات زیادی وجود داشته باشد. این فقط در مورد فراخوان‌های بزرگ نیست – برای مثال کدام حزب مجلس و سنا را انتخاب می‌کند – بلکه هزاران تماس کوچک انتقادی که از سوی مدیران انتخابات ایالتی و محلی می‌آید نیز مطرح می‌شود.

دو سال پس از قیام ۶ ژانویه، منکران انتخابات در ایالت هایی مانند آریزونا همچنان به انتشار روایت های نادرست درباره نتایج انتخابات گذشته ادامه می دهند و در عین حال تلاش می کنند نظارت بر انتخابات محلی را برای خود به دست بگیرند. آیا توییتر این بار کارمندان یا اراده سیاسی برای بررسی سریع تئوری های توطئه را خواهد داشت؟ ما مطمئناً با موجی از ادعاهای بی‌اساس در مورد بی‌نظمی‌های رای‌گیری، برگه‌های رای پستی و سرنوشت سیاسی روبرو هستیم که در طول زمان با شمارش آرا بیشتر تغییر می‌کنند.

ماسک هنوز سیاست‌های توییتر را بازنویسی نکرده است، اما او قبلاً پلتفرم را با یک خدمه اسکلت به یک موقعیت بحرانی فرستاده است. اخراج های شرکت به قدری تصادفی و سریع بود که احتمالاً برخی از دانش های اصلی در مورد نحوه اداره شرکت و پاسخ به تهدیدها همراه با نیمی از نیروی کار آن از در خارج شدند.

علی‌رغم اطمینان‌های یوئل راث، رئیس بخش ایمنی و یکپارچگی توییتر که ظاهراً در حال حاضر گوش ماسک را دارد، این شرکت بیش از یک تیم را که صداقت انتخابات را تحت تأثیر قرار دادند، حذف کرد. این شامل تیم سرپرستی توییتر می‌شود که زمینه را فراهم می‌کرد، اطلاعات نادرست را نظارت می‌کرد و ماژول‌های روند و لحظه‌های توییتر را در طول رویدادهای زنده – مانند انتخابات – سرپرستی می‌کرد. تیم سرپرستی بخش‌های مختلف پلتفرم را با به‌روزرسانی‌های بررسی‌شده در صدر قرار دادند که خلأهای اطلاعاتی را پر می‌کرد و به عنوان ضدبرنامه برای اطلاعات نادرست عمل می‌کرد، که به سرعت در محیط‌های خبری سریع منتشر می‌شد.

راث گفت: «با برگزاری رأی‌گیری زودهنگام در ایالات متحده، تلاش‌های ما برای یکپارچگی انتخابات – از جمله اطلاعات نادرست مضر که می‌تواند رأی را سرکوب کند و مبارزه با عملیات اطلاعاتی مورد حمایت دولت – در اولویت اصلی باقی می‌ماند».

در اینجا حقایقی درباره جایگاه اعتماد و ایمنی و ظرفیت اعتدال توییتر وجود دارد:

tl;dr: در حالی که دیروز با دوستان و همکاران فوق‌العاده با استعداد خداحافظی کردیم، قابلیت‌های اصلی اعتدال ما همچنان پابرجاست.

— Yoel Roth (@yoyoel) 4 نوامبر ۲۰۲۲

همچنین گزارش شده است که توییتر نیمی از تیم سیاست عمومی خود، از جمله مدیر سابق سیاست عمومی و انتخابات را که برای آماده کردن پلت فرم برای انتخابات میان دوره ای ایالات متحده کار می کرد، کاهش داد. NBC گزارش می دهد که اخراج توییتر همچنین به طور قابل توجهی باعث کاهش تمرکز تیم مهندسی روی “سلامت کاربر” شد که نقش فعالی در تعدیل محتوا ایفا می کند.

تنها خبر مثبت این است که شخصی در توییتر ماسک را متقاعد کرد که برنامه تأیید پرداخت به ازای بازی خود را ترمز کند، بنابراین پلتفرم به سختی از هرج و مرج مطلقی که سیل حساب‌های تازه تأیید شده با اولویت الگوریتمی در انتخابات ایجاد می‌کرد، اجتناب کرد.

فصل باز

اطلاعات نادرست با منشأ داخلی یک نگرانی بزرگ در این چرخه انتخاباتی است، اما متحدان پوتین در روسیه فعالانه در مورد تلاش های خود برای تضعیف انتخابات ایالات متحده ترسناک می شوند. یوگنی پریگوژین، کارآفرین روسی، به خود می بالید که «ما در سیاست ایالات متحده مداخله کرده ایم، مداخله می کنیم و مداخله خواهیم کرد»، اگرچه اظهارات شوم مطمئناً ارزان تر از استخدام لازم برای پایان دادن به این دستور کار است و احتمالاً تأثیر مشابهی دارد.

ناتانیل گلیچر، رئیس سیاست امنیتی متا، نکات خوبی را در این زمینه بیان کرد:

۳/ بازیگران تهدید از هک ادراک استفاده می کنند تا مردم و رسانه ها را فریب دهند تا برای آنها فریب کاری انجام دهند. گرفتارش نشو این شامل تقویت نکردن آن ادعاها و درخواست شواهد برای حمایت از آنها است.

— ناتانیل گلیچر (@ngleicher) 7 نوامبر ۲۰۲۲

علیرغم آنچه اکثر آمریکایی ها احتمالاً ترجیح می دهند باور کنند، تهدید انتخابات امسال ایالات متحده از درون می آید، نه از بیرون. و در حالی که روز سه‌شنبه دوباره پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی و دموکراسی ایالات متحده را در معرض آزمایش قرار خواهد داد، تلاش برای تضعیف انتخابات ماه‌هاست که با ادعاهای دروغین «قاچاق» آرا و تهدیدهای توطئه‌آمیز به خشونت علیه مقامات انتخاباتی و کارکنان رأی‌دهی در جریان است.

توییتر تنها شبکه اجتماعی نیست که با اطلاعات غلط انتخاباتی دست و پنجه نرم می کند. محققان با Global Witness و تیم امنیت سایبری برای دموکراسی دانشگاه نیویورک دریافتند که TikTok  نود  درصد از تبلیغات آزمایشی حاوی ادعاهای نادرست مربوط به رای‌گیری، از جمله تاریخ اشتباه انتخابات را تایید کرده است. فیس بوک برخی از تبلیغات را شناسایی کرد و در پرچم گذاری برخی دیگر ناموفق بود، در حالی که یوتیوب همه تبلیغات انگلیسی زبان را شناسایی کرد و کانالی را که آنها را منتشر کرد ممنوع کرد (آزمایش مشابهی برای تبلیغات سیاسی در برزیل نشان داد که اعتدال محتوای غیرانگلیسی همچنان حفره های خالی را برای هرکسی که  از آنها استفاده میکند دارد).

اما بیشتر اطلاعات نادرست سیاسی تبلیغات نیست، که باید ارسال و بررسی شود. اکثریت قریب به اتفاق توطئه های سیاسی و ادعاهای گمراه کننده به همراه حجم عظیمی از محتوای عادی تولید شده توسط کاربر که شرکت ها به طور تصادفی از آن استفاده می کنند، شناور هستند. اکثر آنها اصلاً بررسی نمی شوند.

هر اتفاقی که در روز انتخابات بیفتد، بازیگران بدی که به دنبال دستکاری رأی دهندگان آمریکایی هستند، می دانند که توییتر مراقب خود است. بر این اساس، ما شاهد انواع چیزهایی خواهیم بود که مرزهای مجاز در رژیم جدید توییتر ماسک را فراتر می‌برند. ماسک قبلاً نشان داده است که مایل است قوانین را تغییر دهد و سخت‌ترین مجازات‌های خود را تا به امروز نه برای آزاردهنده‌های سریالی یا حساب‌های منتشرکننده سخنان نفرت‌انگیز، بلکه برای کمدین‌هایی که جعل هویت او هستند، اعمال می‌کند.

هیچ چیزی که تا کنون دیده‌ایم این اطمینان را ایجاد نمی‌کند که مالک جدید توییتر به این مناسبت دست خواهد یافت، صرف نظر از چالش‌هایی که در این هفته برای توییتر – و خطرات دموکراسی آمریکایی – وجود دارد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا