اخبار اینترنت

توییتر پس از اینکه ایلان ماسک تغییرات قابل توجه در معماری سرور باطن انجام داد، دچار اختلال شد

به گزارش اپ خونه، به گفته ابزار نظارت بر وب DownDetector، توییتر مشکلی را که باعث قطعی گسترده در اوایل چهارشنبه (به وقت اقیانوس آرام) شده بود، حل کرده است.

این سایت برای بسیاری از کاربران بیش از پنج ساعت به طرز عجیبی عمل کرد. داستان اصلی ما در ادامه می آید.

اگر توییتر برای شما خوب بارگذاری نمی شود، شما تنها نیستید. ده ها هزار کاربر شکایت دارند که نمی توانند به شبکه اجتماعی متعلق به ایلان ماسک دسترسی پیدا کنند و در عوض تعداد زیادی پیام خطای عجیب را مشاهده می کنند.

آنها گفتند که برخی با صفحه خالی مورد استقبال قرار می گیرند در حالی که برخی دیگر بدون هیچ دلیل مشخصی از سرویس خارج می شوند. بسیاری از کاربران همچنین گفتند که نمی‌توانند پاسخ‌های آنها را ببینند، به توییت‌ها پاسخ دهند یا موضوعات پرطرفدار را دنبال کنند.

ماسک در توییتی گفت که این شرکت «تغییرات قابل توجهی در معماری سرورهای پشتیبان» ایجاد کرده است و این باید باعث می شود توییتر احساس سریع‌تر بودن کند.

توییتر همچنین روز چهارشنبه (به وقت اقیانوس آرام) به برخی از کاربران «محدودیت بیش از نرخ» را نشان داد که نشان می‌دهد سرورهایش قادر به مقابله با درخواست‌های دریافتی نیستند. هشتگ TwitterDown # در این پلتفرم ترند است.

قطعی که به نظر می رسد کاربران بین المللی در بریتانیا، کانادا، آلمان، ایتالیا و هند را تحت تاثیر قرار دهد، حدود ساعت ۴ بعد از ظهر آغاز شد.

زمان اقیانوس آرام خدمات مانیتورینگ وب شخص ثالث از جمله NetBlocks و DownDetector دریافت گزارش از کاربران را تأیید کردند. DownDetector گفت که اکثریت قریب به اتفاق شکایات نشان می دهد که توییتر تا حد زیادی با مشکلی در دسکتاپ مواجه است.

بسیاری همچنین نمی توانند به TweetDeck، یک سرویس متمرکز بر کاربران قدرتمند از توییتر دسترسی پیدا کنند. NetBlocks همچنین اضافه کرد که این حادثه “گسترده” به “قطعات یا فیلترینگ اینترنت در سطح کشور” مربوط نمی شود.

ماسک در اواخر اکتبر توئیتر را به مبلغ ۴۴ میلیارد دلار خریداری کرد. او به دنبال کاهش هزینه‌های توییتر با حذف هزاران کارمند است که بسیاری از آنها برای حفظ زیرساخت این سرویس تلاش می‌کردند.

ماسک همچنین بر روی سریعتر کردن تجربه توییتر برای کاربران با حذف کد bloat از این سرویس تمرکز کرده است.

ماسک در ۲۴ دسامبر توییت کرد، «حتی پس از اینکه یکی از رک‌های سرور حساس‌تر را قطع کردم»، این سرویس عملیاتی بود.

اوایل این ماه، توییتر برای مدت کوتاهی ترافیک حدود ۳۰ شرکت مخابراتی تلفن همراه را که عمدتاً در منطقه آسیا و اقیانوسیه بودند مسدود کرد. پلتفرمر گزارش داد توییتر را از شر هرزنامه خلاص کنید.
.

سلام تاریکی سلام دوست قدیمی من

من فکر نمی کنم معنی آن چیزی باشد که شما فکر می کنید. pic.twitter.com/phKwlQsy7W

— Grady Booch (@Grady_Booch) 29 دسامبر ۲۰۲۲

پس از رفع مشکل توییتر، داستان و عنوان به روز شد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا