خودرو

درآمد تسلا Q3 کمتر از انتظارات است، در حالی که واحد انرژی رشدرا نشان می دهد

تسلا روز چهارشنبه گزارش داد که درآمد ۲۱.۴۵ میلیارد دلاری در سه ماهه سوم را گزارش کرده است، دوره رکورد دیگری که هنوز انتظارات تحلیلگران را به دست نیاورده است.

پس از انتشار سود، سهام در معاملات پس از ساعت کاری ۳.۵ درصد سقوط کرد.
درآمد خالص تسلا در سه ماهه سوم ۳.۳ میلیارد دلار بود که تقریباً دو برابر ۱.۶۲ میلیارد دلار در مدت مشابه سال گذشته بود. این شرکت گفت که سود به دلیل  افزایش هزینه های مواد خام و همچنین مشکلات افزایش تولید در کارخانه های آلمان و تگزاس و همچنین تولید سلول باتری ۴۶۸۰ کاهش یافته است. تسلا همچنین از تقویت دلار به عنوان عامل دیگری در نتایج سه ماهه سوم خود یاد کرد.

در نامه سه ماهه سوم این شرکت به سهامداران، بسیاری از رهنمودهای آن برای تولید نیمه کامیون در ماه دسامبر و برنامه آن برای دستیابی به رشد سالانه ۵۰ درصدی در تحویل خودرو تکرار شد. با این حال، تسلا جزئیات کمی در مورد برنامه‌های راه‌اندازی Cybertruck ارائه کرد و تنها گفت که در زمینه «صنعتی‌سازی» آن پیشرفت داشته است و تولید آن در کارخانه تگزاس پس از رمپ مدل Y آغاز خواهد شد.
تسلا درآمد بدون احتساب برخی موارد را ۱.۰۵ دلار برای هر سهم در مقابل ۶۲ سنت به ازای هر سهم در مدت مشابه سال گذشته گزارش داد.

خودروسازی همچنان بزرگ‌ترین بخش کسب‌وکار خود بود و درآمد حاصل از این بخش به ۱۸.۶۹ میلیارد دلار در سه ماهه سوم رسید که ۵۵ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد.
حاشیه سود ناخالص خودرویی این شرکت ۲۷.۹ درصد بود، مشابه سه ماهه گذشته و همچنان پایین تر از بالاترین رقم ۳۲ درصدی بود که در اوایل امسال به دست آمد.

در اوایل این ماه، تسلا گزارش داد که ۳۴۳۸۳۰ دستگاه خودرو در سه ماهه سوم تحویل داده است که یک رکورد جدید و یک چرخش نسبت به اوایل سال جاری است، زمانی که تعطیلی کارخانه چینی خود و چالش‌های مربوط به افتتاح کارخانه‌ها در برلین و آستین بر تعداد خودروهایی که می‌توانست وارد شود تأثیر می‌گذارد. مسیرهای ورودی مشتریان علیرغم افزایش مجدد و رکورد، رقم تحویل سه ماهه سوم همچنان با پیش بینی های وال استریت مطابقت نداشت که بسته به گروه مورد نظر بین ۳۵۸۰۰۰ تا ۳۷۱۰۰۰ خودرو متغیر بود. همچنین یک شکاف بزرگتر از حد معمول بین تعداد تولید و تحویل وجود داشت. این شرکت در سه ماهه سوم ۳۶۵۹۲۳ دستگاه خودرو تولید کرد.
واحد انرژی تسلا که در سه ماهه قبلی عقب افتاده بود، شاهد افزایش قابل توجهی در تجارت بود.

این شرکت گزارش داد که استقرار ذخیره‌سازی انرژی، که شامل باتری‌های خانگی پاوروال و مگاپک‌های کاربردی می‌شود، سالانه ۶۲ درصد افزایش یافته است، از حدود ۱.۲۹ گیگاوات ساعت در سه ماهه سوم ۲۰۲۱ به ۲.۱ گیگاوات ساعت در سه ماهه مشابه در سال جاری.
این شرکت این را «به مراتب بالاترین سطح [رشدی] که تا به حال به دست آورده‌ایم» نامید. این خبر پس از گزارشی در ماه سپتامبر منتشر شد که می‌گفت تسلا شروع به ملزم کردن مشتریان سقف خورشیدی خود به خرید Powerwall برای ذخیره انرژی کرده است. باتری های بزرگ مقیاس این شرکت نیز اخیراً خبرساز شدند، زمانی که یک Megapack در یک مرکز ذخیره سازی برق کالیفرنیا آتش گرفت. این حادثه بخشی از بزرگراه ۱ را تعطیل کرد و باعث شد تا یک پناهگاه محلی در ماس لندینگ توصیه شود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا