اخبار اینترنت

در حالی که اخراج ها همچنان ادامه دارد، اپل تا کنون از این کار خودداری کرده است

به گزارش اپ خونه ، مایکروسافت اعلام کرد که ۱۰۰۰۰ نفر را اخراج می کند. الفبا با ۱۲۰۰۰ دیگر صبح امروز به بدبختی اضافه شد.

قبلاً شاهد کاهش ۱۸۰۰۰ شغل در آمازون و ۱۱۰۰۰ شغل دیگر در متا بودیم. شما همچنین می توانید Salesforce را وارد کنید که در ابتدای ماه ۷۰۰۰ شغل را کاهش داد.

متوجه خواهید شد که یکی از شرکت‌ها به‌طور آشکاری در این فهرست اسفبار غایب است و آن اپل است که حداقل تا کنون در مورد اخراج‌ها در حاشیه بوده است.

شایان ذکر است که این شرکت سابقه اخراج بزرگ نداشته است و آخرین مورد بزرگ در سال ۱۹۹۷ بود که استیو جابز برای اداره امور بازگشت و ۴۱۰۰ کارمند را اخراج کرد.

آن زمانی بود که اپل در شرایط سختی قرار داشت، قبل از اینکه جابز یک چرخش عظیم را رهبری کند که یک راهپیمایی ثابت به سمت شرکتی که امروز می بینیم آغاز شد.

یکی از بزرگترین دلایلی که برای این اخراج ها شنیده ایم، استخدام بیش از حد بوده است، همانطور که نمودار زیر نشان می دهد:

شرکت ، تعداد کارکنان در زمان اخراج ، رشد کارکنان ۲۰۲۰-۲۰۲۱ ، کارکنان اخراج شده

آمازون   ۱.۵ میلیون           ۸۰۰۰۰۰         ۱۸۰۰۰

الفبا      ۱۸۷,۰۰۰            ۵۲,۰۰۰           ۱۲,۰۰۰

متا         ۸۷۰۰۰              ۲۷۰۰۰            ۱۱۰۰۰ 

مایکروسافت   ۲۲۱,۰۰۰     ۵۸۰۰۰            ۱۰۰۰۰

اپل          ۱۶۴۰۰۰           ۱۷۰۰۰                 –

 

این شرکت‌ها در طول اوج همه‌گیری به دلایل مختلف، بسته به شرکت، مانند باندبازان رشد کردند، اما هرکدام به طور قابل‌توجهی پایگاه کارکنان خود را در بازه زمانی بین سال‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۲ افزایش دادند.

از آنجایی که اقتصاد در طول سال ۲۰۲۲ کند شد، این شرکت‌ها تصمیم گرفتند که زمان آن رسیده است. یک اصلاحیه، و در نتیجه شاهد این اخراج های عظیم بوده ایم.

در حالی که سایر سازمان‌ها تعداد زیادی کارمند اضافه می‌کردند، اپل با نرخ بسیار پایین‌تری نسبت به همتایان شرکت‌های بزرگ فناوری خود استخدام کرده است و در طول سال‌های ۲۰۲۰-۲۰۲۰ تنها ۱۷۰۰۰ کارمند اضافه کرده است.

شاید به این دلیل که به اندازه سایرین کارمندان زیادی جذب نکرده است، این می تواند دلیل این واقعیت باشد که هنوز اخراج های بزرگی انجام نداده است.

تنها خبر اخراج تا کنون از اپل یک خبر بسیار ساده بود. در ماه اوت فوربس گزارش داد که این شرکت بی سر و صدا ۱۰۰ استخدام کننده فناوری قراردادی را اخراج کرد.

در شرکتی با بیش از ۱۶۰۰۰۰ کارمند، این امر ناچیز به نظر می‌رسد، اما می‌توانست نشانه‌ای از کاهش استخدام شرکت باشد.

و این دقیقاً همان چیزی است که شرکت در ماه نوامبر اعلام کرد که استخدام را متوقف می کند.

در حالی که اپل اعلام کرد که قصد دارد به استخدام در برخی نقش‌ها ادامه دهد، اما این یک واکنش به عدم اطمینان کلی اقتصادی است که همه این شرکت‌ها به آن واکنش نشان می‌دهند.

تغییر فضای اقتصادی و عدم اطمینان کلی در آستانه سال جدید، همچنین محرک بزرگی برای کاهش مشاغل بوده است، اما اپل تا این مرحله از اخراج کارکنان به عنوان ابزاری استفاده نکرده است.

همه آنچه گفته شد، با برنامه ریزی اپل برای گزارش درآمد در اول فوریه، احتمالاً تصویر واضح تری از عملکرد مالی کلی شرکت خواهیم داشت. هیچ‌کس نمی‌تواند پیش‌بینی کند که در اینجا چه اتفاقی خواهد افتاد، و مطمئناً با توجه به الگوی کلی اخراج‌هایی که اخیراً در سایر شرکت‌ها دیده‌ایم، غیرمنطقی نیست که انتظار چیزی مشابه را داشته باشیم، اما شاید احتیاط در استخدام آنها به جلوگیری از سرنوشت مشابه و اپل کمک کند. کارکنان خود را از این آسیب در امان خواهد داشت.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا