استارتاپ

 دولت فرانسه بزرگترین استارت آپ های فرانسوی در سال ۲۰۲۳ را اعلام می کند

به گزارش اپ خونه، دولت فرانسه و ابتکار مورد حمایت دولت La French Tech برنامه ها را جمع آوری کردند، اعداد را پردازش کردند و ۱۲۰ استارت آپ برتر فرانسه را در حال حاضر با یک دسته بندی ویژه برای ۴۰ استارتاپ برتر رتبه بندی کردند.

نتیجه دو رتبه بندی است که بر اساس معیارهای عینی است :

Next40 و French Tech 120.

قبل از اینکه در مورد معیارها و آنچه که در این لیست ها به دست می آورید بیشتر بگوییم، در اینجا French Tech 120 و Next40 امسال آمده است:

در مقایسه با Next40 سال گذشته، ۲۹ نفر از آنها قبلاً بخشی از دسته برتر بودند. این بدان معناست که ۱۱ استارت آپ به این گروه پیوستند – برخی از آنها قبلاً بخشی از Tech 120 فرانسه بودند و از بقیه صنعت استارتاپ مانند EcoVadis، NW Storm، Innovafeed، Pigment و Verkor عملکرد بهتری داشتند.

تازه واردان در Next40 عبارتند از ClubFunding (یک پلت فرم سرمایه گذاری در املاک)، Electra و ZePlug (دو استارت آپ شارژ EV)، Flying Whales (تولید کننده کشتی هوایی)، SAFTI (بازار املاک) و Wifirst (یک شرکت مخابراتی حرفه ای).

در مورد استارت‌آپ‌های Next40 در سال گذشته، برخی از آنها به شرکت‌های عمومی تبدیل شدند – دولت فرانسه فقط می‌خواهد شرکت‌های خصوصی را در این رتبه‌بندی بگنجاند تا شرکت‌هایی که درآمدهای خود را به‌طور عمومی به اشتراک نمی‌گذارند، دیده شود.

به همین دلیل است که Deezer امسال دیگر اینجا نیست و OVHcloud سال گذشته از لیست حذف شد.

برخی دیگر به دسته دوم رفتند یا به طور کلی از رتبه بندی سقوط کردند. به عنوان مثال، Meero در هیچ کجا یافت نمی شود.

رتبه بندی Next40 هنوز هم عمدتاً بر اساس میزان پول VC که جمع آوری کرده اید تعیین می شود.

اگر شرکت شما یک تک شاخ است، به این معنی که اگر یک دور سرمایه جمع آوری کرده اید که منجر به ارزش گذاری ۱ میلیارد دلار یا بیشتر شده است، استارت آپ به طور خودکار به یک شرکت Next40 تبدیل می شود.

بدین ترتیب ۲۶ شرکت به Next40 پیوستند. در مورد بقیه گروه، آنها دور سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیون یورویی یا بیشتر را بین سال های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۲ (۱۰۷ میلیون دلار به نرخ ارز امروزی) جذب کرده اند.

در رده بعدی، فرانسوی تک ۱۲۰، دولت ۴۰ شرکتی را انتخاب کرد که بیشترین دورهای مالی را به دست آورده اند. برای امسال، این استارت آپ ها حداقل ۴۰ میلیون یورو (۴۳ میلیون دلار) جذب کرده اند.

در نهایت، برای ۴۰ استارتاپ اخیر که انتخاب شده اند، دولت به درآمد نگاه کرده است. این شرکت ها حداقل ۱۰ میلیون یورو گردش مالی سالانه داشته اند و در سه سال گذشته با حداقل ۲۵ درصد رشد درآمد سالانه با سرعتی سریع در حال رشد بوده اند.

و این درست است که برخی از این استارتاپ ها اکنون درآمدی جدی ایجاد می کنند. به عنوان مثال، Mirakl در سال ۲۰۲۲ به درآمد سالانه ۱۳۵ میلیون دلاری رسیده است.

این استارتاپ بازارهایی را برای محصولات شخص ثالث در وب سایت های تجارت الکترونیک محبوب راه اندازی می کند.

این شرکت در سال گذشته ۶ میلیارد دلار حجم ناخالص کالا را پردازش کرد. خدمات اتوماسیون دیجیتال مارکتینگ Sendinblue به درآمد سالانه ۱۰۰ میلیون یورویی (۱۰۷ میلیون دلار) رسید. Younited در سال گذشته ۱۹۰ میلیون یورو (۲۰۳ میلیون دلار) درآمد داشته است.

این استارت‌آپ‌های فرانسوی می‌توانند در صورت مواجهه با مشکلی در اداره‌های دولتی، با La French Tech تماس بگیرند.

La French Tech سپس می‌تواند با یک نماینده فناوری فرانسوی در یکی از ۶۰ اداره مختلف شریک معرفی کند. این نمایندگان در هنگام اخذ ویزا برای کارمندان خارجی، گرفتن گواهینامه یا پتنت، فروش محصول به اداره دولتی و غیره به استارتاپ ها کمک می کنند.

به طور کلی، ۱۲۰ شرکت در Tech 120 فرانسه با ۴۷۸۰۰ کارمند کار می کنند. این استارت آپ ها ۱۱.۳ میلیارد یورو (۱۲ میلیارد دلار) درآمد دارند.

به عبارت دیگر، بیشتر معیارها در حال حرکت به سمت راست و بالا هستند، اما برخی از آنها با سرعت بیشتری نسبت به سایرین در حال رشد هستند.

به عنوان مثال، تنها ۱۵ شرکت حداقل یک مؤسس یا مدیر عامل زن دارند. زمانی که نوبت به نمایندگی و تنوع زنان در اکوسیستم فناوری فرانسه می رسد، هنوز راه زیادی در پیش است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا