اخبار اینترنت

رئیس بانک مرکزی هند هشدار داد که اگر کریپتو اجازه رشد پیدا کند، باعث بحران مالی بعدی خواهد شد

به گزارش اپ خونه، رئیس بانک مرکزی هند روز چهارشنبه گفت که در جنگ با کریپتو نیست، اما تاکید کرد که ارزهای دیجیتال هیچ پایه اساسی ندارند و استفاده از آنها باید ممنوع شود.

Shaktikanta Das، فرماندار RBI، در اتاقی مملو از مدیران بانکی و قانونگذاران گفت که کریپتو یک خطر ذاتی بزرگ برای اقتصاد کلان و ثبات کشور دارد.

«پس از توسعه یک سال گذشته، از جمله آخرین قسمت مربوط به FTX، فکر نمی کنم نیازی به گفتن چیز بیشتری داشته باشیم. زمان ثابت کرده است که ارزهای دیجیتال ارزش امروزی را دارند.»

«تغییر ارزش در هر به اصطلاح محصول، کارکرد بازار است. اما بر خلاف هر دارایی یا محصول دیگری، نگرانی اصلی ما در مورد کریپتو این است که هیچ گونه زمینه ای نداشته باشد. من فکر می‌کنم ارز دیجیتال یا رمزارز خصوصی روشی شیک برای توصیف آنچه که در غیر این صورت یک فعالیت ۱۰۰٪ سوداگرانه است، است.»

داس گفت رمزارز منشأ خود را مدیون این ایده است که سیستم مالی موجود را دور می‌زند یا می‌شکند. آنها به بانک مرکزی اعتقاد ندارند، آنها به یک دنیای مالی تنظیم شده اعتقاد ندارند.

“من هنوز استدلال خوبی در مورد اینکه چه هدف عمومی را دنبال می کند نشنیده ام، و افزود که معتقد است رمزارز باید ممنوع شود.”

او گفت: «این باید ممنوع شود، زیرا اگر اجازه رشد داشته باشد… بگو که تنظیم شده است و اجازه رشد دارد… لطفاً سخنان من را علامت بزنید که بحران مالی بعدی از ارزهای رمزنگاری خصوصی خواهد بود.»

هند از جمله کشورهایی است که رویکرد سختگیرانه ای را در مدیریت ارزهای دیجیتال اتخاذ کرده است. در اوایل سال جاری، مالیات بر ارزهای مجازی را آغاز کرد و ۳۰ درصد مالیات بر سود و ۱ درصد کسر برای هر تراکنش ارزهای دیجیتال وضع کرد.

این حرکت کشور، در کنار رکود بازار، به شدت فرآیند مبادلات محلی CoinSwitch Kuber با حمایت Sequoia India و Andreessen Horowitz و CoinDCX با پشتیبانی Pantera را در کشور کاهش داده است.

“CZ” ، بنیانگذار و مدیر اجرایی بزرگترین صرافی ارز دیجیتال بایننس، در مصاحبه اخیر با TechCrunch گفت که این شرکت هند را به عنوان یک “محیط بسیار دوستدار رمزنگاری” نمی بیند. او گفت که این شرکت در تلاش است تا نگرانی های خود را در مورد مالیات محلی به مقامات محلی منتقل کند، اما اظهار داشت که تغییر سیاست های مالیاتی معمولاً زمان زیادی می برد.

“بایننس به کشورهایی می رود که قوانین آن طرفدار کریپتو و تجارت هستند. ما به کشورهایی نمی رویم که در آن کسب و کار پایدار نخواهیم داشت – یا هیچ تجارتی، صرف نظر از اینکه به آنجا برویم یا نه.”

Coinbase که از CoinDCX و CoinSwitch Kuber پشتیبانی می‌کند، پلتفرم رمزنگاری خود را در اوایل سال جاری در کشور راه‌اندازی کرد اما به سرعت این سرویس را در میان نگرانی‌های نظارتی لغو کرد. برایان آرمسترانگ، یکی از بنیانگذاران و مدیر اجرایی Coinbase در ماه مه گفت که این شرکت پشتیبانی Coinbase از پرداخت های محلی تحت UPI را «به دلیل برخی فشارهای غیررسمی از سوی بانک مرکزی [بانک مرکزی] هند غیرفعال کرده است».

کریپتو سال ۲۰۲۱ را با این روایت به پایان رساند که امور مالی همانطور که می دانیم کند، ناکارآمد و ناشیانه است. Defi و DAO مسیر پیش رو بودند. قیمت‌های کریپتو، در اصطلاح خاص خود، در حال افزایش بودند و سرمایه‌گذاران HODLing بودند. از ماه می ۲۰۲۲، کریپتوها بخشی از درخشش خود را از دست داده اند – دو سوم ارزش.

ربیع سانکار، معاون فرماندار RBI، که زمانی ارزهای دیجیتال را به طرح لاله و پونزی تشبیه می کرد، گفت: شکست برخی از نهادها باعث از هم گسیختگی اکوسیستم شده است.

او گفت: «فناوری که به‌عنوان پایان دولت و تنظیم‌کننده‌ها و واسطه‌ها – فلسفه زیربنایی رمزارزها – اعلام شد، اکنون دیوانه‌وار به دنبال تنظیم شدن است.»

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا