موبایل

راس یانگ: جزیره پویا آیفون ۱۴ پرو ممکن است سال آینده در تمام مدل های آیفون ۱۵ ظاهر شود

ویژگی Dynamic Island اپل که در حال حاضر فقط در مدل‌های آیفون ۱۴ پرو آن موجود است، اکنون گفته می‌شود که در سال آینده به مدل‌های بیشتری از آیفون اضافه خواهد شد. Dynamic Island یک ویژگی نرم‌افزاری است که نه تنها سیستم دوربین TrueDepth جدید اپل را پوشش می‌دهد، بلکه به خوبی با عناصر رابط کاربری ادغام شده است و روش جدیدی برای نمایش و تعامل با اعلان‌ها و نشانگرهای وضعیت ایجاد می‌کند. با این حال، به گفته یک تحلیلگر، نمایشگرهای ProMotion این شرکت که دارای نرخ رفرش ۱۲۰ هرتز هستند، محدود به مدل های Pro خواهند بود.

راس یانگ، تحلیلگر صنعت نمایش، در الف یک توییت انتظار می‌رود اپل سال آینده جزیره دینامیک تازه معرفی‌شده را برای مدل‌های آیفون ۱۵ در دسترس قرار دهد، به این معنی که ممکن است به مدل‌های حرفه‌ای مانند سری آیفون ۱۴ که اخیراً عرضه شده‌اند محدود نباشد. راس همچنین ادعا می‌کند که اگرچه Dynamic Island انتظار می‌رود در همه دستگاه‌ها در دسترس باشد. مدل‌های آیفون ۱۵، نمایشگرهای ۱۲۰ هرتزی ProMotion اپل همچنان به مدل‌های Pro محدود می‌شوند.

به گفته این تحلیلگر، نمایشگرهای ۱۲۰ هرتزی LTPO موجود در مدل‌های آیفون ۱۴ پرو اپل، منحصر به مدل‌های پرو سال آینده خواهند بود، زیرا عرضه‌کننده فعلی نمایشگر اپل، BOE نمی‌تواند با توجه به نیازهای غول فناوری از تولید چنین نمایشگرهایی پشتیبانی کند. این تحلیلگر صفحه نمایش همچنین گفت که نمایشگرهای ProMotion اپل می توانند تا سال ۲۰۲۴ در مدل های ارزان تر آیفون در دسترس باشند.

در دسترس بودن جزیره پویا اپل در مدل‌های ارزان قیمت آیفون احتمالاً پشتیبانی توسعه دهندگان از این ویژگی را افزایش می‌دهد. اما می‌تواند برخی از مشتریان را متقاعد کند که امسال از خرید آیفون ۱۴ و آیفون ۱۴ پلاس خودداری کنند، زیرا هر دو مدل جدید آیفون فاقد ویژگی هستند که در نهایت می‌تواند به یک روش استاندارد برای تعامل با آیفون تبدیل شود.

اپل همچنین امسال تفاوت دیگری بین مدل‌های استاندارد آیفون و آیفون پرو خود قائل شد و از پردازنده A15 Bionic سال گذشته (با پردازنده گرافیکی ۵ هسته‌ای) به جای استفاده از آخرین SoC A16 Bionic خود استفاده کرد که در حال حاضر منحصر به مدل‌های Pro است. به نظر می رسد آیفون ۱۴ و آیفون ۱۴ پلاس تنها محصولات جدیدی هستند که در آخرین رویداد اپل معرفی شده اند که دارای پردازنده نسل قدیمی هستند، زیرا حتی اپل واچ SE 2nd نسل جدید به SiP جدید موجود در آخرین سری اپل واچ ارتقا یافته است. مدل های ۸ و اپل واچ اولترا.


مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا