فناوری اطلاعات

راه‌اندازی نسل پنجم شبکه تلفن همراه برای مراسم جام جهانی فوتبال قطر

به گزارش «نبض فناوری»، روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد، «علی‌اصغر» ترحم با اشاره به راه‌اندازی ۵G در جزیره کیش گفت: تاکنون ۶ سایت توسط شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل و ۵ سایت توسط شرکت ارتباطات سیار ایران در جزیره کیش نصب شده و در مرحله بهره‌برداری است.

وی افزود: علاوه بر این، ۸ ایستگاه تلفن همراه نسل‌های ۳ و ۴ اپراتورهای سیار به شبکه فیبر نوری متصل و در حال حاضر ۱۵ سایت BTS نیز در مرحله اتصال به فیبر نوری است، با اتصال سایت‌های تلفن همراه به فیبر نوری، پهنای باند شبکه تلفن همراه افزایش پیدا می‌کند.

مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه جنوب شرق رگولاتوری عنوان کرد: در بحث توسعه زیرساخت‌های فیبر نوری نیز دو شرکت مخابرات ایران و توسعه فناوری ارتباطات پاسارگاد آریان (فناپ تلکام)، ۲۸۴ کیلومتر فیبر نوری نصب و راه‌اندازی کرده‌اند.

ترحم با بیان اینکه شرکت مخابرات منطقه هرمزگان به منظور ارائه خدمات اینترنت پرسرعت، برای واگذاری به مشتریان خانگی، تجاری و اداری، ۲۰۹ کیلومتر فیبر نوری اجرا کرده است، گفت: شرکت توسعه فناوری ارتباطات پاسارگاد آریان (فناپ تلکام) ۷۵ کیلومتر فیبر نوری و تجهیزات فنی در شهرک‌های نوبنیاد۲، دامون کیش، فاز۷ شهرک صدف، فاز۳ صنعتی و مدارس جزیره کیش نصب و راه‌اندازی کرده است.

اداره کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه جنوب شرق یکی از مناطق نه‌گانه رگولاتوری در کشور است که استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان را تحت پوشش و مدیریت دارد.

منبع/ ایرنا

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا