تکنولوژی

سامسونگ راه حل خود را برای ارتباطات تلفن هوشمند مبتنی بر ماهواره رونمایی می کند

به گزارش اپ خونه، سامسونگ راه حل اختصاصی خود را برای ارتباطات ماهواره ای در گوشی های هوشمند اعلام کرد.

این شرکت از مودم شبکه های غیرزمینی ۵G (NTN) رونمایی کرد تا تلفن ها بتوانند در مکان هایی که اتصال شبکه تلفن همراه وجود ندارد با ماهواره ها ارتباط برقرار کنند.

این شرکت گفته است که قصد دارد این فناوری را در تراشه اگزینوس خود که در بسیاری از گوشی‌های هوشمند سامسونگ استفاده می‌شود، ادغام کند – اما نه دستگاه پرچم‌دار فعلی، Samsung Galaxy S23.

غول فناوری کره ای این فناوری را به عنوان استفاده از “ماهواره ها و سایر وسایل نقلیه غیر زمینی” برای ایجاد ارتباط در مناطق دورافتاده توصیف می کند.

این اقدام به دنبال اپل صورت می گیرد که اتصال ماهواره ای را با آیفون ۱۴ و ۱۴ پرو برای اتصال خارج از شبکه راه اندازی کرد .

این شرکت ابتدا این فناوری را در ایالات متحده و کانادا در دسترس قرار داد ، سپس آن را به فرانسه، آلمان، ایرلند و بریتانیا گسترش داد . اپل به شبکه ماهواره ای Globalstar متکی است.

مین گو کیم، معاون توسعه پردازنده‌های ارتباطی در سامسونگ الکترونیکس گفت:

«پس از معرفی اولین مودم تجاری ۴G LTE در سال ۲۰۰۹ و اولین مودم ۵G صنعت در سال ۲۰۱۸ ،این نقطه عطف بر میراث غنی ما در فناوری‌های ارتباطات بی‌سیم است، ».

“سامسونگ قصد دارد در پیشبرد اکوسیستم های ارتباطی ترکیبی زمینی-NTN در سراسر جهان در آماده سازی برای ورود ۶G پیشگام شود.”

نسل کنونی فناوری ارتباطات ماهواره ای نوید ارسال پیامک دو طرفه و تماس برای شرایط اضطراری را می دهد.

اما سامسونگ ادعا می‌کند که نسخه‌های آینده فناوری آن قادر به ارسال عکس و فیلم نیز خواهند بود.

ماه گذشته در نمایشگاه Consumer Electronics (CES)، کوالکام اعلام کرد که با Iridium همکاری می کند تا ارتباطات ماهواره ای را به گوشی های اندرویدی مجهز به Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 بیاورد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا