فناوری اطلاعات

سایت وردپرس ضعیف شما مشتریان را آزار می دهد – در اینجا نحوه افزایش سرعت آن آورده شده است

به گزارش اپ خونه، در عصری که مشتریان از محصولات و خدمات بر اساس تقاضا انتظار دارند، چیزهای بسیار کمی آزاردهنده تر از یک وب سایت تنبل هستند.

 برای کسب و کارهایی که نمی توانند وب سایت خود را در عملکرد بهینه نگه دارند، یک خطر بزرگ وجود دارد: تجربه مشتری را از بین می برد. مطالعات نشان می دهد که تنها دو ثانیه زمان بارگذاری اضافی می تواند نرخ پرش را تا ۱۰۳٪ افزایش دهد، در همین حال ۱۰۰ میلی ثانیه زمان بارگذاری می تواند باعث کاهش ۷٪ در تبدیل شود.

سرعت سایت نیز عاملی در رتبه بندی گوگل در دسکتاپ و موبایل است. عملکرد ضعیف می تواند دید سایت شما را در موتورهای جستجو کاهش دهد و ترافیک شما را از بین ببرد.

اما، شما خوش شانس هستید – اگر وب سایت شما روی یک سایت وردپرس اجرا می شود، شش کار وجود دارد که می توانید انجام دهید تا مطمئن شوید که با حداکثر سرعت کار می کند.

۱. مشکل را شناسایی کنید

این ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما فهمیدن اینکه چرا وب سایت شما کند عمل می کند اولین قدم است.

این می تواند هر چیزی از مشکلات ارائه دهنده میزبانی وب سایت شما گرفته تا پلاگین ها و تم های وردپرس کند باشد. فهمیدن اینکه کدام مسئله باعث کندی می شود، برای بهینه سازی هایی که باید اولویت بندی کنید، کلیدی است.

با اجرای تست سرعت بارگذاری صفحه با استفاده از ابزار آنلاینی مانند GTmetrix، Google PageSpeed Insights یا WebPageTest شروع کنید. به خاطر داشته باشید که زمان بارگذاری باید کمتر از یک ثانیه باشد.

هر ابزار معیارهای عملکرد خود را دارد که می‌تواند بینش بهتری در مورد اینکه چرا وب‌سایت شما در وهله اول عقب است، مانند شاخص سرعت صفحه وب یا بارهای شبکه، که می‌تواند به دلیل CSS بیش از حد، محتوای صفحه یا تصاویر بهینه‌نشده باشد، به شما ارائه دهد. .

کاربران وردپرس همچنین باید به طور خاص تم ها و افزونه های خود را برای مشکلات عملکرد آزمایش کنند.

این امر مستلزم غیرفعال کردن یک تم یا افزونه در یک زمان و انجام تست های بارگذاری صفحه فوق الذکر است. به این ترتیب می‌توانید اگر یکی از این افزونه‌ها علت اصلی آن باشد، محدود کنید.

۲. یک تم ناب انتخاب کنید

در دنیای وردپرس، اغلب این را می شنوید: موضوع را برای ظاهر و احساس انتخاب کنید، و افزونه ها را برای عملکرد انتخاب کنید. اما وقتی صحبت از تم ها می شود، همه چیز به ظاهر نیست.

تم ها اندازه های مختلفی دارند، هم از نظر اندازه صفحه و هم از نظر تعداد درخواست ها – یا تعداد فایل هایی که باید بارگذاری شوند. اندازه تم تاثیر زیادی در زمان بارگذاری وب سایت شما خواهد داشت.

مجدداً، می توانید با انجام تست سرعت بارگذاری صفحه (همانطور که در بالا ذکر شد) تم ها را در وب سایت خود آزمایش کنید، این فقط چند دقیقه طول می کشد.

۳. تصاویر را بهینه کنید

به طور مشابهی که اندازه تم بر سرعت تأثیر می گذارد، تصاویر صفحه وب شما نیز تأثیر خواهند داشت. با بهینه سازی و فشرده سازی تصاویر، یا کاهش حجم فایل آنها، می توانید عملکرد سایت را افزایش دهید.

سریع ترین راه برای انجام این کار استفاده از یک افزونه فشرده سازی تصویر است. اما، شما همچنین می توانید اندازه تصویر را تغییر دهید تا از پیکسل های کمتری استفاده کند، یا تصاویر را از طریق یک شبکه تحویل محتوا (CDN) ارائه کنید، که در اصل سروری است که تصاویر، فیلم ها و CSS را میزبانی می کند و آنها را به سرعت به صفحه شما تحویل می دهد.

در نهایت، می‌توانید کتابخانه وردپرس خود را نیز پاکسازی کنید. همانطور که صفحات می سازید، تصاویر، ویدئوها و فایل های دیگر انباشته می شوند و فضای ذخیره سازی را اشغال می کنند.

حتی اگر مثلاً پست وبلاگی را که میزبان این تصاویر است حذف کنید، آنها در کتابخانه WP شما باقی می مانند.

قبل از تمیز کردن WP خود، مطمئن شوید که یک نسخه پشتیبان از سایت وردپرس خود دارید در صورتی که مشکلی پیش بیاید.

۴. فقط عصاره متن را نشان دهید

اگر به دنبال میزبانی یک ویژگی وبلاگ در وب سایت خود هستید، یکی دیگر از هک ها برای سرعت بخشیدن به عملکرد کلی سایت این است که فقط قطعات کوتاهی از پست ها را در صفحه اصلی یا جاهای دیگر نشان دهید.

به‌طور پیش‌فرض، بسیاری از قالب‌های وردپرس، پست‌های کاملی را در وبلاگ، صفحه اصلی و آرشیو سایت نشان می‌دهند، که می‌تواند یک تاخیر بزرگ ایجاد کند.

همچنین می تواند بر عملکرد موتور جستجو تأثیر منفی بگذارد، زیرا به عنوان محتوای تکراری در وب سایت شما عمل می کند.

هنگام انتخاب موضوع خود، مطمئن شوید که آیا پست های کامل وبلاگ یا گزیده های آن گزینه پیش فرض هستند یا خیر. اگر چنین است، می توانید تنظیمات را تغییر دهید.

وردپرس همچنین به کاربران اجازه می‌دهد گزیده‌ها را سفارشی کنند، بنابراین می‌توانید متنی جذاب ایجاد کنید تا تعامل بهتری ایجاد کنید.

۵. هاست وردپرس مناسب را انتخاب کنید

میزبانی سایت وردپرس شما در یک محیط ایزوله می تواند به معنای سرعت بیشتر و امنیت بهتر باشد زیرا ارائه دهنده هم از حفظ و هم امنیت سایت مراقبت می کند.

ارائه‌دهندگان وردپرس، مانند IONOS، تلاش می‌کنند تا زندگی را برای کاربران وردپرس آسان‌تر کنند، زیرا تمام ویژگی‌های یک زیرساخت سرور امن را با هزینه ماهانه کمی ارائه می‌کنند (می‌توانید بسته “Grow” IONOS را با حداقل ۱ دلار در ماه امتحان کنید. ).

IONOS همچنین دارای یک افزونه کش رایگان است که می تواند با استفاده از کش صفحه کامل برای ذخیره HTML به افزایش سرعت بارگذاری کمک کند.

به عنوان مثال، این شرکت ادعا می کند که آخرین نسخه آن بارگذاری را سه برابر سریعتر کرده است.

۶. وب سایت خود را به خوبی تنظیم کنید

بعد از اینکه مراحل یک تا پنج را انجام دادید، چندین تنظیم کوچکتر وجود دارد که می توانید برای تنظیم دقیق سرعت سایت وردپرس خود انجام دهید.

ابتدا پست های طولانی تر را به صفحات کوچکتر تقسیم کنید. در حالی که خوانندگان ممکن است از خواندن طولانی خوب در یک صفحه لذت ببرند، این می تواند به زمان بارگذاری سایت شما آسیب برساند.

در مرحله بعد، تعداد درخواست های HTTP خارجی در سایت خود را کاهش دهید. پلاگین ها و تم های وردپرس اغلب یک دسته کامل از محتوا و فایل ها را از سایت های دیگر بارگیری می کنند، مانند تصاویر، اسکریپت ها و شیوه نامه ها. اگر افزونه WP شما درخواست های زیادی می کند، می تواند سرعت شما را از بین ببرد.

یکی از راه‌های جلوگیری از این امر، فعال کردن فشرده‌سازی GZIP است که تمام فایل‌های ارسال شده به سایت شما را فشرده می‌کند. این میانبرهای کد را برای کمک به شما بررسی کنید.

باور کنید یا نه، اکثر سایت های WP یک فایل جاوا اسکریپت اضافی برای ایموجی ها نیز دارند. اگر واقعاً از شکلک‌ها استفاده نمی‌کنید یا فکر می‌کنید نیازی به استفاده از ایموجی دارید، غیرفعال کردن آن‌ها می‌تواند به سرعت بخشیدن به سایت شما کمک کند.

همچنین، بارگذاری تنبل را در نظر بگیرید. این بدان معناست که تصاویر و ویدیوها تنها زمانی بارگیری می‌شوند که در صفحه کاربر هنگام حرکت در سایت شما ظاهر می‌شوند، نه همه یک‌باره.

کاربران وردپرس می توانند بارگذاری تنبل را با افزونه Lazy Load by WP Rocket پیاده سازی کنند.

وقتی در حال رقابت با هزاران وب سایت دیگر هستید تا ثابت کنید محصول یا خدمات شما بهترین در بازار است، هر ثانیه مهم است. اجازه ندهید زمان بارگذاری مانع موفقیت شما شود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا