استارتاپ

سرمایه گذاران Drive Capital به یک انشعاب در جاده می رسند

به گزارش اپ خونه، Drive Capital توسط دو شرکای سابق Sequoia Capital به دنبال شروع دوباره در غرب میانه تاسیس شد. اما سرمایه گذاران در شرکت مستقر در کلمبوس، اوه، اخیراً با مشکل مواجه شده اند، و به گفته منابع ما، آنها از آن لذت نمی برند.

این یک چرخش چشمگیر برای Drive است، که در ماه ژوئن تعهدات سرمایه ای یک میلیارد دلاری را اعلام کرد، مبلغی مناسب برای یک شرکت ۱۰ ساله که ماموریت آن سرمایه گذاری تقریباً در همه جای ایالات متحده خارج از سیلیکون ولی است. در واقع، در ماه ژوئن، این شرکت – که توسط VCهای کهنه کار مارک کوام و کریس اولسن تأسیس شد – به نظر می رسید که با چند پیروزی آشکار در سبد سهام و دارایی های تحت مدیریت خود که به بیش از ۲ میلیارد دلار افزایش یافته بود، در حال پیشرفت است.

با این حال، به سپتامبر بازمی‌گردد – بلافاصله پس از اینکه با اولسن برای یک داستان مصاحبه کردیم – صدای غوغاهایی در مورد شکاف به همراه برنامه‌های جداگانه‌ای که کوامه در حال انجام آن بود شنیدیم. سپس ماه گذشته اعلام شد که تیم در حال جدا شدن است.

در ابتدا، ماجرا از این قرار بود که کوامه، که بیش از دو برابر اولسن سال‌ها در سکویا ثبت نام کرده بود، در حال انتقال به «شریک بازنشسته» بود، زیرا، همانطور که به رسانه منطقه‌ای Columbus Business First گفت، ۱۰ سال و چهار چرخه مالی طولانی‌تر از او در ابتدا قصد داشت Drive Capital را رهبری کند. (این به عنوان خبری برای سرمایه گذاران Drive آمد.)

این هفته، کفش دیگر افتاد. Columbus Business First گزارش داد که کوامه، که اتومبیل رانی می کند، تا نیمه بازنشستگی خود را ادامه نمی دهد، بلکه در عوض با حامیان بالقوه در مورد یک صندوق جدید، صندوق اوهایو صحبت می کند، که ظاهراً در چندین طبقه دارایی، از جمله سایر صندوق ها، سهام عمومی، سرمایه گذاری خواهد کرد. شرکت های خصوصی در اوهایو و زیرساخت ها. یک منبع ناشناس به این نشریه گفت که ایده این است که “روی سرزندگی اقتصادی آینده اوهایو تمرکز کنیم.”

اولسن اکنون می گوید که از این پیشرفت شگفت زده شده است. نامه‌ای به دست آوردیم که درایو امشب برای شرکای محدود خود ارسال کرد که در آن آمده است:

شریک با مسئولیت محدود:

این هفته مقاله ای منتشر شد که نشان می دهد شریک بازنشسته ما Mark Kvamme در حال راه اندازی یک صندوق سرمایه گذاری جدید است. همه ما در Drive از این خبر شگفت زده شدیم، زیرا مطمئنیم که شما هم چنین بودید. در حالی که هر بار که مقاله جدیدی در مورد مارک منتشر می شود، یادداشتی برای شما ارسال نمی کنیم، اما احساس می کنیم که با روحیه یک شریک خوب، مناسب است به شما یک به روز رسانی شفاف در مورد این وضعیت و رابطه خود با مارک ارائه دهیم.

پس از انتشار مقاله، ما با مارک صحبت کردیم و متوجه شدیم که چشم انداز او برای جمع آوری سرمایه جدید از منبعی ناشناس به یک روزنامه نگار درز کرده است. به گفته مارک، او هنوز مشخص نکرده که قرار است در آینده چه کاری انجام دهد. جمع آوری نوع جدیدی از سرمایه چیزی است که او در کنار گزینه های دیگر در خدمات عمومی و تلاش های شخصی در نظر دارد.

ما یک قرارداد جدایی رسمی با مارک داریم که او را از راه‌اندازی یک شرکت یا صندوق رقابتی برای Drive باز می‌دارد. لطفاً بدانید که این توافقنامه ای بود که به شدت مورد مذاکره قرار گرفته بود تا اطمینان حاصل شود که به طور قابل توجهی از Drive، منافع شرکای محدود ما و هر چیزی که در Drive در حال ایجاد آن هستیم محافظت می کند.

مجدداً، ما قصد نداریم هر بار که مقاله جدیدی در مورد مارک نوشته می شود با شما ارتباط برقرار کنیم، اما در این مورد، مناسب دانستیم توضیحی ارائه دهیم. ا

خالصانه،
تیم Drive

به گفته منابع ما، بخشی از ردپای شکاف به رابطه بین اولسن و یاسمین لاکایلاد، که تقریباً هفت سال مدیر اجرایی Drive بود، قبل از ترک شرکت در آوریل برای راه‌اندازی لباس سرمایه‌گذاری خود، بازمی‌گردد.

یکی از سخنگویان Drive در پاسخ به این سوال، تنش‌هایی را که ممکن است از رابطه عاشقانه بین این دو به وجود آمده باشد را کم اهمیت جلوه داد و نوشت: «بله، درست شنیدید که کریس و یاس در رابطه هستند. این مدتی است که دانش عمومی است. هیچ نظری فراتر از آن نیست.»

مانند بسیاری از لباس‌های مخاطره‌آمیز در حال حاضر، Drive نیز نمونه کارهای خود را نسبت به یک یا دو سال پیش خشن‌تر می‌یابد. یکی از بزرگترین خروجی های درایو تا به امروز، شرکت بیمه روت است، یک شرکت بیمه مستقر در کلمبوس، اوه که اکنون هفت ساله است و متخصص در پوشش خودرو است و در نوامبر ۲۰۲۰ یک IPO سنتی را برگزار کرد. اگرچه سهام در ابتدا اجرا شد. از آن زمان تا کنون کاهش یافته اند و در حال حاضر پس از تقسیم معکوس سهام، قیمت هر سهم تقریباً ۷ دلار است، از ۴۸۶ دلار به ازای هر سهم در روزی که شرکت سهامی عام شد. اولسن در نوامبر سال گذشته از هیئت مدیره کنار رفت.

ستاره بزرگ دیگر مجموعه درایو در حال حاضر – Olive AI – در تلاش است تا بر چالش های خود غلبه کند. استارت‌آپ اتوماسیون مراقبت‌های بهداشتی مستقر در کلمبوس، که در سال ۲۰۱۲ تأسیس شد، مدت‌هاست که تاریخ گسترده‌ی محورهای خود (بیش از ۳۰ مورد تا به امروز) را به عنوان یک داستان الهام‌بخش از تلاش و سپس تلاش دوباره تعریف کرده است. زیتون به دلیل تمایل خود به تعویض دنده نیز توسط سرمایه گذاران پاداش دریافت کرد. این شرکت طی سال‌ها ۹۰۲ میلیون دلار جمع‌آوری کرده است و سال گذشته اعلام کرد که ارزش آن ۴ میلیارد دلار است.

اما طبق مجموعه ای از قطعات آکسیوس، این لباس هرگز آن چیزی نبود که به نظر می رسید، و تا سپتامبر، چرخ ها به سرعت در حال شل شدن بودند. مهم‌تر از همه، مدیر ارشد مالی و مدیر ارشد محصول شرکت، به‌دنبال خروج از درب، تعداد زیادی از مدیران سطح C که پاییز امسال نیز ترک کردند، از جمله رئیس، مدیر ارشد عملیات، EVP عملیات و معاون پرداخت‌کننده آن، به‌طور ناگهانی اخراج شدند.

هوش مصنوعی Olive از آن زمان گفته است که بخشی از محصولات و خدمات خود را به Rotera، شرکتی که از استودیوی سرمایه گذاری خود Olive ساخته شده است، خواهد فروخت.

شرکای محدود از این تحولات جمعی خوشحال نیستند، اما تا آنجا که ما می دانیم، آنها در مورد اقدامی صحبت نکرده اند و بعید به نظر می رسد که انجام دهند.

اولاً، بسیار نادر است که شرکای محدود در برابر یک شرکت خطرپذیر که سرمایه خود را به آن متعهد کرده اند سازماندهی کنند و فقط کمی کمتر است که VCها LP ها را به واسطه کاهش تعهدات خود گسترش دهند.

آنها همچنین ممکن است انتظار داشته باشند که اولسن روی پای او فرود آید. او ۱۶ سال تجربه سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز و یک کارمند تقریباً ۲۰ نفره در Drive دارد تا از او حمایت کند.

علاوه بر این، علاقه زیادی به ایجاد سردرد برای Kvamme، که با حق امتیاز VC هم مرز است، وجود ندارد. (پدر او شریک کلینر پرکینز بود؛ همسر اول او دختر یکی دیگر از VC مشهور، شریک سابق Sequoia Capital پیر لاموند است.)

کوام در اوهایو بسیار مرتبط است، پس از اینکه در ابتدا توسط دوست دیرینه‌اش جان کاسیچ به آنجا کشیده شد تا یک شغل توسعه اقتصادی را انتخاب کند. او ممکن است آرزوهای سیاسی خودش را نیز داشته باشد. در واقع، اخیراً یکی از سرمایه‌گذاران منطقه‌ای به Business Insider گفت که کوام ممکن است صندوقی را راه‌اندازی کند که هدف آن تقویت اقتصاد اوهایو به عنوان زمینه‌ای برای کمپین آینده است.

این یک کتاب بازی است که قبلاً به طور مؤثر استفاده شده است. VC و نویسنده JD Vance در اواخر سال ۲۰۱۹ قبل از اعلام پیشنهاد خود برای مجلس سنا یک شرکت سرمایه گذاری در سینسیناتی به نام ناریا راه اندازی کردند. در اواخر سپتامبر، با توجه به Cleveland.com، Kvamme مشترک میزبانی جمع آوری کمک مالی برای ونس، که در مسابقه خود را در اوایل این ماه برنده شد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا