خودرو

سونی و هوندا Afeela، برند مشترک خودروهای برقی خود را در نمایشگاه CES معرفی کردند

به گزارش اپ خونه، نزدیک به یک سال پس از طرح مشترک سونی و هوندا برای ساخت و فروش خودروهای الکتریکی ، این دو شرکت نمونه اولیه ای را با نام تجاری Afeela رونمایی کردند.

این سدان چهار در در چهارشنبه CES روی صحنه رفت، زیرا کنیچیرو یوشیدا، مدیر عامل سونی، از فلسفه تحرک این شرکت صحبت کرد، که اولویت ساخت خودروهایی است که قابلیت‌های مستقل دارند و به « فضای سرگرمی متحرک » تبدیل می‌شوند .

یوشیدا گفت که اولین پیش‌فروش Afeelas در نیمه اول سال ۲۰۲۵ برنامه‌ریزی شده است و فروش آن در همان سال آغاز می‌شود. محموله های اولیه در بهار ۲۰۲۶ به مشتریان در آمریکای شمالی تحویل داده می شود.

سونی و هوندا قبلاً گفته بودند که خودروی الکتریکی جدید در ابتدا در کارخانه هوندا در آمریکای شمالی تولید می‌شود و از قابلیت‌های رانندگی خودکار سطح ۳ در شرایط محدود برخوردار خواهد بود.

سطح ۳ خودمختاری به این معنی است که خودرو می تواند در موقعیت هایی مانند ترافیک رانندگی کند، اما وقتی سیستم درخواست می کند، راننده انسانی باید مسئولیت را بر عهده بگیرد.

سونی جزئیات جدیدی را در مورد طراحی خودرو فاش کرد، از جمله ادغام رسانه های خارجی در امتداد جلوی خودرو که به آن اجازه می دهد با سایر کاربران جاده ارتباط برقرار کند و اطلاعات لازم را به اشتراک بگذارد.

Honda-Sony-Afeela-CES2023-7

Honda-Sony-Afeela-CES2023-8

Honda-Sony-Afeela-CES2023-10

یوشیدا گفت: “ما در نظر داریم امکانی را بررسی کنیم که چگونه رسانه ها می توانند یک تعامل متحرک سرگرم کننده و هیجان انگیز ایجاد کنند.”

به گفته یوشیدا، نمونه اولیه همچنین به ۴۵ دوربین و سنسور در داخل و خارج خودرو به منظور اطمینان از ایمنی و امنیت مجهز شده است. سنسورهای داخل کابین به منظور جلوگیری از تصادف وضعیت راننده را کنترل خواهند کرد.

یوشیدا گفت که Afeela همچنین بهترین سرگرمی در کلاس را برای مشتریان ارائه خواهد کرد. Sony-Honda JV از موتور بازی سازی Unreal Engine Epics Games، یک موتور بازی های گرافیکی سه بعدی رایانه ای، در وسایل نقلیه خود ادغام می کند تا به تجسم نه تنها سرگرمی در اتومبیل، بلکه ارتباطات و ایمنی نیز کمک کند.

یوشیدا گفت: « علاوه بر فیلم‌ها ، بازی‌ها و موسیقی، تجربه جدیدی را در داخل کابین با استفاده از تخصص خود در زمینه UX و فناوری‌های UI متصور هستیم .»

کیم لیبرری، مدیر ارشد فناوری اپیک گیمز، گفت که طبیعی‌ترین راه برای تجسم داده‌های مهم در داخل خودرو از طریق افزایش واقعی عکس‌های تعاملی بصری است، کاری که Unreal Engine به بهترین شکل انجام می‌دهد.

Libreri روی صحنه در CES گفت:

«در آینده، خودرو به مقصد نسل بعدی برای ارتباط اجتماعی تبدیل خواهد شد. نه تنها برای ساکنان، بلکه شبکه دوستان و همکاران آنها. این به ادامه زندگی دیجیتال ما تبدیل خواهد شد .»

به منظور انجام تمام محاسبات مورد نیاز برای رانندگی خودکار و قابلیت‌های سیستم پیشرفته کمک راننده، سیستم تله‌ماتیک خودرو و آنچه ما انتظار داریم یک سیستم سرگرمی فریب خورده باشد، خودروهای Afeela بر اساس فناوری سیستم روی یک تراشه کوالکام ساخته خواهند شد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا