اخبار اینترنت

غول‌های فناوری ایالات متحده می‌گویند که رقابت پیشنهادی هیئت هندی «مطلق‌گرایانه و قهقرایی» است

به گزارش اپ خونه، یک گروه صنعتی با نفوذ که نماینده گوگل، متا و آمازون در میان سایر شرکت‌های فناوری است، نگرانی‌های خود را در مورد قانون رقابت دیجیتال توصیه شده توسط یک هیئت پارلمانی هند که به دنبال تنظیم اقدامات ضدرقابتی ادعایی آن‌ها است، ابراز کرده و این پیشنهاد را ماهیت «مطلق‌گرایانه و واپس‌گرا» خواند. (آخرین تشدید تنش بین غول های فناوری ایالات متحده و دهلی نو.)

کمیته دائمی امور مالی مجلس ماه گذشته توصیه کرد که دولت قانون رقابت دیجیتالی را برای تنظیم شیوه‌های تجاری ضدرقابتی شرکت‌های فناوری بزرگ در پلت‌فرم‌های خود تصویب کند و آنها را از تبلیغ ترجیحی برندهای داخلی خود یا عدم پشتیبانی از سیستم‌های شخص ثالث منع کند.

به گفته این پانل، قانون رقابت نه تنها برای کشور ما و اقتصاد نوپای آن، بلکه برای کل جهان یک موهبت خواهد بود.

گروه صنعتی Asia Internet Coalition در بیانیه‌ای اعلام کرد که قانون رقابت دیجیتال پیشنهادی ممکن است به نوآوری دیجیتال در هند آسیب برساند و بر سرمایه‌گذاری کسب‌وکارها در هند تأثیر بگذارد و «هزینه‌های نامتناسب» برای مصرف‌کنندگان در بازار جنوب آسیا داشته باشد.

این گزارش می افزاید: «گزارش ارائه شده توسط کمیته، ماهیت تجویزی، مطلق و قهقرایی دارد.»

هیئت هندی ماه گذشته گفت که توصیه آن از لحاظ سیستمی برای مقابله با انحصار مهم است و هشدار داد که غول‌های فناوری «نباید پیشنهادات خود را بر پیشنهادات رقبای خود ترجیح دهند» هنگامی که به عنوان میانجی برای بازارهای عرضه و فروش عمل می‌کنند.

توصیه هیئت پارلمانی به قانون پیشنهادی بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا و قانون نوآوری و انتخاب آنلاین آمریکا و قانون بازار برنامه باز اشاره می کند.

گروه صنعتی AIC گفت که AICOA و OAMA «به دلیل اختلافات اساسی و نگرانی‌ها در مورد پیامدهای ناخواسته بر مصرف‌کنندگان، رشد و نوآوری، نتوانسته‌اند از حمایت دو حزبی برخوردار شوند.

«در مجموع، هیچ اتفاق نظری وجود ندارد که یک قانون پیشین به سبک DMA راهی برای رسیدگی به نگرانی‌های رقابتی بالقوه در فضای دیجیتال باشد.»

هند دومین بازار اینترنتی بزرگ جهان است و در دهه گذشته بیش از ۷۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری از شرکت هایی مانند گوگل، متا، آمازون و فروشگاه های سرمایه گذاری Sequoia، Lightspeed، SoftBank و Tiger Global جذب کرده است.

دهلی نو تعدادی تغییر سیاست را در سه سال گذشته اعمال کرده و پیشنهاد کرده است تا مسئولیت پذیری و انصاف بیشتری را در نحوه عملکرد شرکت های فناوری در این کشور در اقداماتی که بسیاری از غول های آمریکایی را به لرزه درآورده است، ایجاد کند.

دهلی نو با چندین تغییر سیاست دیگر از جمله قانون مخابراتی که کنترل دولت بر شرکت های اینترنتی را تشدید می کند، وارد سال ۲۰۲۳ می شود.

“ما از دولت می‌خواهیم که ابتدا بررسی کند که آیا این تحولات نظارتی در خارج از کشور مزایایی بیشتر از هزینه‌ها به همراه دارد یا خیر. به طور خاص، ذکر این نکته ضروری است که دولت اخیراً دو لایحه مهم را پیشنهاد کرده است، یعنی لایحه حفاظت از داده های شخصی دیجیتال و لایحه اصلاح رقابت (CAB) که هر دو به دنبال حمایت از مصرف کنندگان، حفظ رقابت و ترویج نوآوری در فناوری هستند. “

بر این اساس، مهم است که ابتدا اثرات این دو لایحه بر اکوسیستم دیجیتال را قبل از ارائه هرگونه پیشنهاد قانونی جدید درک کنیم.

ساندار پیچای، مدیر اجرایی گوگل ماه گذشته گفت که هند در حال گذراندن یک دوره زمانی مهم است زیرا چندین قانون اساسی را تهیه می کند و اظهار داشت که از اینترنت باز و متصل بهره می برد .

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا