اخبار اینترنت

مارک زاکربرگ می گوید مهندسانی که به صورت حضوری به Meta ملحق شده اند از کسانی که دورکاری می کنند عملکرد بهتری دارند

به گزارش اپ خونه، مارک زاکربرگ، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل فیسبوک متا، به تجزیه و تحلیل داده های داخلی اشاره کرده است که نشان می دهد مهندسانی که در ابتدا به صورت حضوری به این شرکت پیوسته اند، عملکرد بهتری نسبت به کسانی که از راه دور به این شرکت پیوسته اند، دارند.

او همچنین پیشنهاد کرد که مهندسان جوان‌تر زمانی که حداقل سه روز در هفته با همکاران حضوری کار می‌کنند، عملکرد بهتری دارند.

این بینش از یادداشتی نشأت می گیرد که برای کارمندان ارسال شد، که در آن زاکربرگ فاش کرد که شرکت در حال تعدیل ۱۰۰۰۰ شغل دیگر است .

زاکربرگ علاوه بر اعلام دور جدید اخراج‌ها، راه‌هایی را بررسی کرد که شرکت به دنبال بهبود کارایی مانند لغو «پروژه‌های با اولویت پایین‌تر» و ایجاد ساختار سازمانی صاف‌تر با حذف لایه‌های مدیریتی مختلف بود .

با این حال، این واقعیت که متا عملکرد و داده‌های کار از راه دور را همسو می‌کند، کمی به ما می‌گوید که چگونه قدرت‌های فیسبوک تاورز در حال حاضر به کل کیت کار از راه دور فکر می‌کنند، با نظر زاکربرگ که «زمان حضوری به ایجاد روابط کمک می‌کند. و کارهای بیشتری انجام دهید.»

کنترل از راه دور

کار از راه دور یکی از میراث همه‌گیری جهانی است و متا – مانند بسیاری از شرکت‌های دیگر – مجبور شد سریع‌تر از آن چیزی که در غیر این صورت می‌شد آن را بپذیرد.

زاکربرگ در می ۲۰۲۰ گفت که متا (در آن زمان فیس بوک نامیده می شد) قرار است “پیشروترین شرکت در زمینه کار از راه دور در مقیاس ما” باشد و تا به امروز صفحه شغلی آن ماموریت خود را برای ساختن “آینده اول توزیع شده” نشان می دهد.

این واقعیت را بیابید که متا به طور فعال ردپای املاک و مستغلات خود را کاهش می‌دهد ، در حالی که جاه‌طلبی‌های متاواژه‌ای را دوچندان می‌کند که بدون شک از نیروی کار پراکنده‌تر سود می‌برد ، و برای متا منطقی نیست که آغوش دورکاری اخیر خود را کنار بگذارد.

با این حال، به نظر می رسد که متا می خواهد مردم را کمی بیشتر به دفتر بازگرداند.

زاکربرگ با اشاره به “تجزیه و تحلیل اولیه” داده های عملکرد داخلی، گفت که مهندسانی که قبل از انتقال به یک نقش از راه دور در متا به صورت کاملاً حضوری شروع به کار کردند، و همچنین کسانی که در نقش حضوری باقی مانده اند، به طور متوسط ​​بهتر از افرادی که از راه دور به آن پیوستند،هستند.

زاکربرگ گفت: «این تجزیه و تحلیل همچنین نشان می‌دهد که مهندسان در اوایل دوران حرفه‌ای خود زمانی که حداقل سه روز در هفته حضوری با هم تیمی‌های خود کار می‌کنند، به طور متوسط ​​عملکرد بهتری دارند.»

«این امر مستلزم مطالعه بیشتر است، اما فرضیه ما این است که هنوز هم ایجاد اعتماد در شخص آسان‌تر است و این روابط به ما کمک می‌کنند تا به طور مؤثرتری کار کنیم.»

خیلی مضحک نیست که بگوییم افرادی که تازه وارد یک شغل خاص شده اند ممکن است از بودن در کنار همکارانشان سود ببرند، به ویژه افراد بی تجربه که تازه شروع به کار در دنیای کار کرده اند.

اما در زمانی که گزینه کار از راه دور یک نقطه فروش عمده برای استعدادهای فنی مورد تقاضا است، شرکت ها باید به راحتی در مورد این موضوع توجه کنند.

همچنین، در اینجا ممکن است یک مسئله گسترده‌تر در مورد نحوه مدیریت شرکت‌ها از نیروی کار از راه دور وجود داشته باشد. ممکن است برای شرکتی با اندازه متا و توزیع جهانی، این انتقال دشوارتر باشد، در مقابل شرکتی که از ابتدا به‌عنوان یک شرکت راه دور رشد کرده است.

به هر حال، متا هنوز نمی‌خواهد تقاضای مستقیمی داشته باشد، اما با ارزیابی مجدد رویکردهای دیگر شرکت‌های فناوری نسبت به موضوع کار از راه دور، این موضوع می‌تواند تغییر کند.

اما در حال حاضر، زاکربرگ به آرامی افراد را ترغیب می‌کند تا در صورت امکان، بیشتر به صورت حضوری با همکاران کار کنند.

زاکربرگ گفت: «ما متعهد به کار توزیع شده هستیم. این بدان معناست که ما همچنین متعهد هستیم که مدل خود را به طور مداوم اصلاح کنیم تا این کار تا حد امکان مؤثر باشد. به‌عنوان بخشی از «سال کارآمدی» خود، بر درک بیشتر این موضوع و یافتن راه‌هایی برای اطمینان از ایجاد ارتباطات لازم توسط افراد برای کار مؤثر تمرکز می‌کنیم. در همین حال، من همه شما را تشویق می‌کنم که فرصت‌های بیشتری برای کار با همکاران خود به صورت حضوری پیدا کنید.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا