اخبار اینترنت

متا برخی از پیشنهادات شغلی تمام وقت را لغو کرد

به گزارش اپ خونه، یکی از سخنگویان تایید کرد که متا پیشنهادات تمام وقت برخی از نامزدهای شغلی را لغو کرد.

سخنگوی متا گفت: “در حالی که ما به ارزیابی مجدد نیازهای استخدامی خود ادامه می دهیم، تصمیم دشواری برای پس گرفتن پیشنهادات به تعداد کمی از نامزدها گرفته ایم.”

«اگرچه این تصمیم ساده نبود، اما به ما این امکان را می‌دهد که همچنان متفکر باقی بمانیم، زیرا استخدام خود را تا سال ۲۰۲۳ تنظیم می‌کنیم تا با بالاترین اولویت کاری خود هماهنگ شویم.»

متا در مورد تعداد افرادی که تحت تاثیر قرار گرفته اند یا اینکه چه بخش هایی پیشنهادات خود را لغو کرده اند، اظهار نظری نکرد.

” فقط در متا پیشنهادات تمام وقت در لندن را لغو کرده است، همانطور که من با برنامه‌نویسان تحت تاثیر آن را تایید کردم. فارغ التحصیلان جدید با پیشنهادهایی که قرار است در فوریه شروع شود، به صورت عمده پس گرفته شده اند. من تا الان حدود ۲۰ نفر را می شناسم.

این اولین باری است که می‌دانم متا در حال پس گرفتن امضا، پیشنهادات FTE است.”

— Gergely Orosz (@GergelyOrosz) 9 ژانویه ۲۰۲۳

به گفته مهندس و نویسنده Gergely Orosz ، حدود ۲۰ فارغ التحصیل اخیر پیشنهادهایی برای کار در دفتر متا لغو کردند. TechCrunch پست‌های لینکدین را از دو نامزد ابطال شده که مشاغلی در زمینه مهندسی نرم‌افزار داشتند، مشاهده کرد.

متا قبلاً پیشنهادات کارآموزی تابستانی ۲۰۲۳ را در دفتر لندن خود لغو کرده بود. در سراسر شرکت، متا ۱۱۰۰۰ کارگر (یا ۱۳ درصد از نیروی کار خود) را در ماه نوامبر اخراج کرد.

از آنجایی که متا میلیاردها دلار به بخش غیرسودآور Reality Labs خود وارد می کند، چشم انداز مالی این شرکت باعث ایجاد عدم اطمینان در سرمایه گذاران آن شده است. در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲، متا اولین کاهش درآمد خود را ثبت کرد .

در سه ماهه بعد، درآمد متا ۴ درصد نسبت به سال قبل کاهش یافت و به ۲۷.۷ میلیارد دلار رسید. در همین حال، درآمد خالص تنها ۴.۳۹۵ میلیارد دلار بود که نسبت به سال گذشته ۹.۱۹۴ میلیارد دلار کاهش داشت.

Reality Labs، بخش متا برای پروژه های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی، تنها ۳.۶۷۲ میلیارد دلار در سه ماهه سوم از دست داده است.

وضعیت متا با وضعیت کلی صنعت فناوری کمک نمی کند. شرکت‌هایی مانند آمازون و کوین‌بیس نیز پیشنهادهای کاری را لغو کرده‌اند و اخراج‌های گسترده‌ای را انجام داده‌اند .

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا