موبایل

مدل‌های آیفون ۱۵ پرو برای دکمه‌های حالت جامد، سه موتور تاپتیک: مینگ-چی کو

سری آیفون ۱۴ در جریان رویداد “Far Out” این شرکت در ماه سپتامبر رونمایی شد، اما شایعات مربوط به مدل‌های آیفون سال آینده که گمان می‌رود سری آیفون ۱۵ باشند، قبلاً به صورت آنلاین منتشر شده است. یک تحلیلگر مشهور بازار اکنون پیشنهاد کرده است که مدل‌های گران‌قیمت خانواده آیفون ۲۰۲۳ اپل به جای دکمه‌های فیزیکی صدا و پاور با دکمه‌های حالت جامد عرضه خواهند شد، مشابه دکمه‌های هوم در آیفون ۷، آیفون ۸ و آیفون SE. کو پیش بینی می کند که گوشی های هوشمند آیفون ۱۵ مجهز به سه موتور لرزش موتور Taptic هستند تا احساس یک کلیک را شبیه سازی کنند. این تحلیلگر بیان می‌کند که طراحی بدون دکمه و پشتیبانی از شارژ USB نوع C از مهمترین ویژگی‌های طیف آیفون ۱۵ خواهد بود.

روز جمعه، مینگ-چی کو، تحلیلگر TF International Securities در توییتی نوشت که دکمه های فیزیکی صدا و پاور در دو مدل رده بالای آیفون ۱۵ سال آینده با دکمه های حالت جامد جایگزین خواهند شد. دکمه های صدا و پاور آیفون ۱۵ پرو و ​​آیفون ۱۵ پرو مکس می توانند از طراحی دکمه های حالت جامد مشابه طراحی دکمه هوم آیفون ۷، آیفون ۸، آیفون SE 2 و آیفون SE 3 استفاده کنند. او همچنین نشان می دهد که رونمایی از سری آیفون ۱۵ در نیمه دوم سال آینده انجام خواهد شد، که مطابق با پنجره معمول انتشار اپل برای مدل های جدید آیفون است.

کو می گوید که اپل نسل بعدی مدل های آیفون را به موتورهای Taptic در سمت چپ و راست داخلی مجهز می کند تا بازخورد لمسی مشابه کلیک فیزیکی دکمه ها ارائه دهد. انتظار می‌رود مدل‌های آتی آیفون ۱۵ به جای یک موتور ارتعاشی در آیفون ۱۴ به سه موتور Taptic مجهز شوند. Kuo خاطرنشان می‌کند که این حرکت می‌تواند به نفع تامین‌کنندگان فعلی Taptic Engine اپل – Luxshare ICT و AAC Technologies و محموله‌های Taptic Engine رشد کند. ۸۰ درصد تا ۱۰۰ درصد سالانه در سال ۲۰۲۳.

علاوه بر این، کو گفت که گوشی‌های اندرویدی رده بالا نیز از طراحی اپل پیروی خواهند کرد تا نقاط فروش جدیدی ایجاد کنند، و افزود که این یک ساختار مثبت برای صنعت موتورهای لرزشی تلفن همراه خواهد بود. انتظار می رود آیفون ۱۵ از کابل لایتنینگ به شارژ USB Type-C تبدیل شود. به گفته Kuo، طراحی بدون دکمه و پورت USB Type-C دو به‌روزرسانی اصلی آیفون ۱۵ خواهند بود.

خط تولید آیفون ۱۵ شامل مدل های معمولی آیفون ۱۵، آیفون ۱۵ پرو و ​​آیفون ۱۵ پرو مکس می شود. مدل های آیفون ۱۵ پرو و ​​آیفون ۱۵ پرو مکس به نسل بعدی تراشه A17 Bionic اپل و ۸ گیگابایت رم مجهز خواهند شد. مدل های غیر پرو می توانند به تراشه A16 Bionic امسال مجهز شوند.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا