اخبار اینترنت

مدیر عامل گوگل می گوید: مهم است که مقررات هند اطمینان قانونی و نوآوری را برای شرکت ها فراهم کند

به گزارش اپ خونه، ساندار پیچای، مدیر اجرایی گوگل، دوشنبه گفت که هند دوره مهمی را سپری می‌کند، زیرا چندین مقررات کلیدی را تهیه می‌کند و تاکید کرد که از اینترنت باز و متصل بهره می‌برد.

هند که سال گذشته پس از مشاجره با بسیاری از غول های فناوری، چندین اصلاحیه را در قوانین فناوری اطلاعات کشور قانونی کرد، در حال شکل گیری و ارسال چندین چارچوب نظارتی کلیدی دیگر است که به دنبال ایجاد یک سری تغییرات عمده در نحوه خدمات مخابراتی است. پخش‌کننده‌های ویدیوی درخواستی و شرکت‌ها در بخش‌های دیگر کار می‌کنند و داده‌های مصرف‌کنندگان را مدیریت می‌کنند.

روز دوشنبه، رئیس گوگل با آشوینی وایشناو، وزیر فناوری اطلاعات هند در رویداد سالانه این شرکت در هند دیدار کرد تا در مورد طیف وسیعی از موضوعات از جمله مقررات صحبت کند.

وایشناو گفت که دولت در حال کار روی طیفی از لوایح است که واقعیت های کشور را منعکس می کند.

«نخست وزیر به ما یک هدف روشن برای ایجاد یک چارچوب نظارتی قانونی جامع داده است. بنابراین ما سه حالت افقی ایجاد می کنیم: ابتدا صورتحساب مخابراتی را داریم که برای اپراتورها است. دوم، لایحه حفاظت دیجیتال است که بر اجرای حقوق حریم خصوصی شهروندان متمرکز است. و این همان لایحه هند دیجیتال است که عملاً به هر چیز دیگری که باید دیده شود نگاه می‌کند.» او گفت که همه این لوایح باید ظرف ۱۴ تا ۱۶ ماه آینده به قانون تبدیل شوند.

غول های فناوری از جمله گوگل، متا و آمازون درخواست یک سری تغییرات در برخی از لوایح پیشنهادی کرده اند. خبرگزاری هندی مانی کنترل پیشتر گزارش داده بود که در جلسه اخیر با مدیران متا، دولت هند از این شرکت خواسته است تا تلاش کند تا دستورات حذف محتوای صادر شده توسط مقامات ظرف یک ساعت پردازش شود.

پیچای در پاسخ به این سوال که او درباره مقررات پیشنهادی هند چه نظری دارد، گفت:

«اگر به مقیاسی نگاه کنید که فناوری در آن کار می‌کند و زندگی‌های بسیاری را در سراسر جهان تحت تأثیر قرار می‌دهد، برای من منطقی است که فناوری نیاز به مقررات مسئولانه دارد. من فکر می‌کنم مهم است که کشورها به بهترین نحو از شهروندان خود محافظت کنند. ما در حال تعامل سازنده هستیم.»

هند در اینجا نقش رهبری را دارد. مهم است که اطمینان حاصل کنید که تضمین هایی را که برای افراد اعمال می کنید متعادل می کنید و چارچوب های نوآورانه ایجاد می کنید تا شرکت ها بتوانند با اطمینان در چارچوب قانونی نوآوری کنند.

«بنابراین من فکر می کنم این یک لحظه مهم در زمان است. اما از طریق همه اینها، امیدواریم که هند نیز بتواند صدایی برای … هند نیز یک اقتصاد صادراتی بزرگ باشد و از اینترنت باز و متصل بهره مند شود. به نظر من، درست کردن این تعادل مهم خواهد بود.»

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا