موبایل

ممکن است به‌روزرسانی‌های یکپارچه برای گوشی‌های آینده با اندروید ۱۳ مورد نیاز باشد: مشعل رحمان

اندروید ۱۳ اکنون برای گوشی های هوشمند پیکسل عرضه می شود و OEM ها در حال کار بر روی به روز رسانی گوشی های خود با آخرین نرم افزار اندروید هستند. با این حال، به نظر می‌رسد که این شرکت‌ها اگر بخواهند مجوز GMS (خدمات تلفن همراه گوگل) را دریافت کنند، باید از ویژگی «به‌روزرسانی‌های بدون درز» برای گوشی‌های جدیدی که با اندروید ۱۳ عرضه می‌شوند، استفاده کنند. سامسونگ یکی از تولیدکنندگان اصلی است که هنوز به‌روزرسانی‌های بدون درز را روی گوشی‌های هوشمند خود پیاده‌سازی نکرده است. لازم به ذکر است که این ویژگی از زمان عرضه اولین گوشی هوشمند گوگل پیکسل در سال ۲۰۱۷ در دسترس بوده است.

طبق یک پست وبلاگ توسط میشال رحمان، ویرایشگر فنی ارشد Esper، دستور A/B مجازی اندروید ۱۳، ویژگی Seamless Updates را به گوشی های بیشتری که از سیستم عامل اندروید گوگل استفاده می کنند، می آورد. در مورد مکانیزم غیر A/B، اندروید خاموش می شود و برای نصب به روز رسانی در یک محیط بازیابی اختصاصی بوت می شود. در همین حال، در فرمت A/B، به‌روزرسانی‌های OTA در پس‌زمینه زمانی که اندروید در حال اجرا است، دانلود و اعمال می‌شوند. پس از یک راه اندازی مجدد سریع، به روز رسانی سیستم عامل کامل می شود.

مزیت دیگر به‌روزرسانی‌های بدون درز این است که کاربر می‌تواند بنا به راحتی آنها را متوقف یا از سر بگیرد. شما همچنین یک ویژگی “failsafe” داخلی دریافت می کنید که به شما امکان می دهد در صورت خرابی به روز رسانی به نسخه قبلی سیستم عامل برگردید. اینها برخی از مواردی است که گوگل از زمان عرضه به‌روزرسانی‌های بدون درز در نسل اول گوشی هوشمند پیکسل به‌روزرسانی کرده است، در حالی که برخی از نقاط ضعف را کاهش داده است. با نصب وصله‌های امنیتی برای رفع آسیب‌پذیری‌های شناخته‌شده هدف حملات سایبری پیچیده، ایمن نگه‌داشتن گوشی‌های هوشمندتان اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

رحمان می گوید که به روز رسانی A/B بهتر از به روز رسانی های غیر A/B است. با این حال، نقطه ضعف حجم عظیمی از فضای ذخیره‌سازی است که برای اعمال به‌روزرسانی‌های OTA لازم است. او اضافه می کند که یک سیستم A/B “مجازی” مشکل ذخیره سازی را حل می کند. اگرچه در هنگام اعمال به‌روزرسانی‌های OTA، فضای ذخیره‌سازی مورد نیاز همچنان بیشتر از گزینه non-A/B است، اما کمتر از مقدار مورد نیاز برای یک سیستم A/B است.

سامسونگ هنوز به‌روزرسانی‌های بدون درز را برای گوشی‌های هوشمند خود اتخاذ نکرده است. اگر به‌روزرسانی بدون درز اجباری شود، سامسونگ باید به محض شایعه سری گوشی‌های هوشمند گلکسی S23، آن را اجرا کند. این شرکت کره‌ای رکورد خود را در بخش به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار بهبود بخشیده است و به‌روزرسانی‌های ماهانه گوشی‌های خود را به‌طور منظم – به‌ویژه مدل‌های پرچم‌دار- منتشر می‌کند.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

برای آخرین اخبار و بررسی‌های فنی، Gadgets 360 را دنبال کنید توییتر، فیس بوک و اخبار گوگل. برای آخرین ویدیوها در مورد ابزارها و فناوری، در کانال YouTube ما مشترک شوید.

تصاویر بازاریابی لو رفته Moto Razr 2022 در راه اندازی جهانی آینده اشاره می کند

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا