اخبار اینترنت

منطقه ۱۲۰، انکوباتور داخلی گوگل، به شدت تحت تاثیر اخراج های دسته جمعی آلفابت قرار گرفته است.

به گزارش اپ خونه، منطقه ۱۲۰، انکوباتور داخلی Google که مسئول محصولاتی مانند چک، جداول، پشته و ThreadBite است، به طور قابل توجهی تحت تأثیر اخراج های گسترده تر در شرکت مادر Google Alphabet قرار گرفته است.

یکی از سخنگویان از طریق ایمیل به TechCrunch می گوید که اکثریت تیم Area 120 “تحلیل شده اند” و تنها سه پروژه از این بخش اواخر امسال در حوزه های اصلی محصولات Google فارغ التحصیل خواهند شد.

سخنگو نگفت که کدام پروژه های خاص در حال تعطیل شدن یا فارغ التحصیلی هستند. قبلاً، Area 120 خلبان‌هایی مانند پلت‌فرم ویدیویی محل کار ThreadIt، بازار طیف Orion، اسکنر اسناد Stack و موارد دیگر را جوجه‌کشی می‌کرد.

در هر زمان معین، معمولاً حدود ۲۰ پروژه در دست اجرا داشت، اگرچه همه آنها به اطلاع عموم نمی رسید.

این سخنگو افزود: «کارمندان در ایالات متحده که تحت تأثیر قرار گرفتند [از اخراج کارکنان در منطقه ۱۲۰] مطلع شده‌اند، اما در کشورهای دیگر این روند طولانی‌تر خواهد بود و تابع قوانین و شیوه‌های محلی است». شریک مدیریت منطقه ۱۲۰ ما در شرکت باقی می ماند.»

Area 120 توسط Alphabet و مدیر عامل گوگل، Sundar Pichai در مارس ۲۰۱۶ با هدف ایجاد برنامه‌ها و سرویس‌های آزمایشی ایجاد شد که بعداً می‌توانند در محرک‌های سود مستقر شوند.

در طول سال‌ها، این بخش محصولات موفقی را راه‌اندازی کرده است، از جمله پلتفرم بازی HTML5 GameSnacks (اکنون با Google Chrome یکپارچه شده است)، پلتفرم تبلیغات مکالمه مبتنی بر هوش مصنوعی AdLingo (که به Google Cloud خارج شد) و پلتفرم‌های ویدیویی Tangi و Shoploop (که به جستجوی Google و خرید خارج شد).

Area 120 در سال ۲۰۲۱ تحت یک سازماندهی مجدد قرار گرفت که باعث شد گروه به یک بخش جدید آزمایشگاه Google به رهبری Clay Bavor منتقل شود، جایی که در کنار سایر تلاش‌های آینده‌نگر در Google در ارتباط با واقعیت افزوده، واقعیت مجازی و ویدئو کنفرانس زندگی می‌کرد.

سپس بریدگی ها آمد. سپتامبر گذشته، گوگل نیمی از پروژه های منطقه ۱۲۰ را لغو کرد و به طور عمده کارکنان برنامه را کاهش داد.

یک منبع قبلاً به TechCrunch گفته بود که منطقه ۱۲۰ پس از دور قبلی کاهش، کمتر از ۱۰۰ کارمند داشت. گوگل تایید این شماره را رد کرد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا