اخبار اینترنت

نتفلیکس برنامه آیفون خود را با طراحی روان تر به روز می کند

به گزارش اپ خونه، این فقط محتوای با کیفیت نیست که یک سرویس استریم را در بین رقبای خود متمایز می کند. بهبود تجربه کاربر هنوز بخشی جدایی ناپذیر از مبارزه برای کاهش ریزش است.

 نتفلیکس به‌روزرسانی‌هایی را برای برنامه آیفون خود منتشر کرد که رابط کاربری اصلاح‌شده‌ای را شامل طرح‌بندی بیلبورد جدید، انتقال کارت‌های جدید، انیمیشن‌های جدید برای نمایشگرهای راه‌اندازی و نمایه، لمسی به‌روز شده و موارد دیگر معرفی کرد.

 یکی از سخنگویان نتفلیکس به TechCrunch گفت:

“ما اخیراً برنامه Netflix iOS را با جلوه های بصری بهتر، تعاملات پاسخگوتر و طراحی حرکتی به روز کردیم. این آخرین به‌روزرسانی جهانی شامل ویژگی‌هایی مانند سبک جدیدی برای تبلیغ تماشای محتوا، پس‌زمینه موضوعی نمایش‌ها و فیلم‌های مورد علاقه‌تان، انیمیشن‌های پروفایل جدید و موارد دیگر است.”

جانوم تریودی، طراح سابق محصول نتفلیکس، در توئیتی درباره به‌روزرسانی همراه با ویدیویی که نسخه جدید برنامه را نشان می‌دهد، نوشت تریودی می‌خواست این برنامه «احساس روان‌تر، لذت‌بخش‌تر و صیقلی‌تری داشته باشد».

در سال گذشته، من به‌روزرسانی رابط کاربری را انجام دادم تا نتفلیکس را روان‌تر، لذت‌بخش‌تر و صیقلی‌تر کنم.

امروز، تمام آن کار ارسال شد!

با تشکر فراوان از @nebson و @b3ll برای کمک به زنده کردن این موضوع❤️

— Janum Trivedi (@jmtrivedi) 16 ژانویه ۲۰۲۳

هنگامی که کاربران آیفون برنامه نتفلیکس را باز می کنند، کارت بزرگی از یک فیلم یا سریال تلویزیونی را می بینند که بیشتر صفحه را اشغال می کند. این طرح بیلبورد برای تبلیغ عنوان پیشنهادی که در سرویس پخش در دسترس است انجام شده است.

نکته جالب در مورد به روز رسانی این است که کارت اکنون از افکت اختلاف منظر استفاده می کند، یعنی زمانی که یک کاربر آیفون دستگاه را به جلو و عقب کج می کند، تصویر زمینه حرکت می کند یا کمی جابجا می شود.

همچنین، کارت های عنوان اکنون با یک حاشیه رنگی احاطه شده اند که رنگ اصلی در آثار هنری فیلم/تلویزیون است.

همچنین به نظر می رسد که برگه “اطلاعات” در پایین کارت حذف شده است. در عوض، کاربران می توانند به سادگی روی کارت کلیک کنند، که آنها را به صفحه جداگانه ای با اطلاعات مربوط به نمایش یا فیلم می آورد.

پیش از این، انتقال کارت در برنامه کمتر روان بود. وقتی عنوانی انتخاب می‌شد، بخش اطلاعات به سادگی به بالا می‌کشید. انتقال کارت جدید نشان می دهد که کارت بزرگتر می شود و سپس اطلاعات به یک نسخه تمام صفحه باز می شود.

یکی دیگر از به روز رسانی های جالب، انیمیشن صفحه نمایش پروفایل است. به‌جای عمل لغزش جانبی کلاسیک که هنگام تغییر نمایه‌های کاربر در برنامه قدیمی اتفاق می‌افتد، کاربران می‌بینند که نماد نمایه با پرش به مرکز بزرگ می‌شود، سپس به اندازه معمولی کوچک می‌شود و به گوشه سمت راست بالای صفحه باز می‌گردد.

مشترکین نتفلیکس احتمالاً از به‌روزرسانی برنامه آیفون لذت خواهند برد زیرا ناوبری سرگرم‌کننده‌تر و تعاملی‌تر است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا