اخبار اینترنت

نتفلیکس قیمت‌ها را در بیش از ۱۰۰ منطقه پایین می‌آورد زیرا بررسی‌ها بر قوانین اشتراک‌گذاری رمز عبور افزایش می‌یابد

به گزارش اپ خونه، نتفلیکس هزینه های اشتراک خود را در بیش از ۱۰۰ منطقه طی یک هفته گذشته کاهش داد زیرا مشتریان همچنان فکر می کنند که کدام سرویس های پخش را در میان افزایش قیمت ها حفظ کنند.

کاهش قیمت در مصر، یمن، اردن، لیبی، ایران، کنیا، کرواسی، اسلوونی، بلغارستان، نیکاراگوئه، اکوادور، ونزوئلا، مالزی، اندونزی، ویتنام، تایلند و فیلیپین و غیره رخ داده است.

مقداری که نتفلیکس قیمت‌های خود را کاهش می‌دهد از کشوری به کشور دیگر متفاوت است، اما طبق تحلیل Ampere ، تخفیف‌ها برای لایه پایه بین ۲۰ تا ۶۰ درصد است .

این شرکت تحقیقاتی و تحلیلی تخمین زده است که کاهش قیمت بر بیش از ۴ درصد از پایگاه مشترک نتفلیکس که بیش از ۱۰ میلیون نفر است، تأثیر می گذارد.

حساب توییتر نتفلیکس در مالزی این خبر خوب را برای مشتریان محلی اعلام کرد و در توییتی نوشت : «از امروز، طرح اولیه ما در مالزی اکنون ۲۸ رینگیت در ماه برای اعضای جدید و اعضای فعلی است.» این طرح قبلاً ۳۵ رینگیت در ماه هزینه داشت.

خوب، حذف شدن خبر خوبی است ✅ از امروز، طرح پایه ما در مالزی اکنون ۲۸ رینگیت در ماه برای اعضای جدید و اعضای فعلی است.

— Netflix Malaysia (@NetflixMY) 21 فوریه ۲۰۲۳

این حرکت با توجه به روند فعلی صنعت کمی تعجب آور است – اما واقعاً نه نیست. نتفلیکس اخیرا پس از اعمال قوانین به اشتراک گذاری رمز عبور در کانادا، نیوزلند، پرتغال و اسپانیا مورد انتقاد قرار گرفته است.

این تغییرات در ماه های آینده در کشورهای بیشتری اعمال خواهد شد. این امر موجی از شکایات مشترکین را در سراسر پلتفرم های رسانه های اجتماعی به راه انداخته است .

نتفلیکس تنها استریمری است که برای اشتراک گذاری رمز عبور از مشتریانش هزینه دریافت می کند. بنابراین، این امکان وجود دارد که نتفلیکس برای بازخرید خود قیمت‌ها را کاهش دهد.

یکی دیگر از دلایل بالقوه کاهش قیمت، مقابله با رقبا است. Paramount+ ، Apple TV+ ، Disney+ و Hulu جدیدترین رقبای Netflix هستند که قیمت اشتراک خود را افزایش داده‌اند.

به علاوه، Peacock اخیراً ردیف رایگان خود را به عنوان گزینه ای برای مشتریان جدید حذف کرده است.

یکی از سخنگویان نتفلیکس به وال استریت ژورنال گفت:

“ما می دانیم که اعضا هرگز انتخاب های بیشتری در مورد سرگرمی نداشته اند . ” این سخنگو اضافه کرد که نتفلیکس متعهد به ارائه تجربه ای فراتر از انتظار است.

این اولین باری نیست که نتفلیکس قیمت خدمات خود را برای جلب نظر مشترکین کاهش می دهد.

در سال ۲۰۲۱، استریمر قیمت اشتراک را در هند کاهش داد و قیمت هر طرح اشتراک ماهانه را حداقل ۱۸٪ و تا ۶۰.۱٪ کاهش داد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا