فناوری اطلاعات

نحوه بازیابی مخاطبین اخیراً حذف شده در اندروید و iOS

اگر به طور تصادفی مخاطبی را از تلفن خود حذف کرده باشید، فقط از اینکه متوجه اهمیت آن شوید پشیمان خواهید شد. خوشبختانه، راهی وجود دارد که می توانید مخاطبین اخیراً حذف شده خود را در اندروید و iOS بازیابی کنید. البته، اگر اخیراً مخاطب را حذف کرده باشید، این کار می کند.

فرآیند بازیابی مخاطبین اخیراً حذف شده شما ممکن است بسیار ساده به نظر برسد، اما روش انجام این کار برای اندروید و iOS متفاوت است. در اینجا نحوه بازیابی مخاطبین اخیراً حذف شده در Android و iOS آورده شده است.

اکثر تلفن های اندرویدی برای ذخیره و همگام سازی مخاطبین به حساب Google شما نیاز دارند. همین حساب Google همچنین تمام مخاطبین حذف شده شما را قبل از حذف دائمی به مدت ۳۰ روز در پوشه سطل زباله نگه می دارد.

اگر به دنبال مخاطب حذف شده در ۳۰ روز گذشته هستید، بازیابی آن از صفحه Google Contacts با استفاده از یک مرورگر وب آسان است. در اینجا مراحل برای دنبال کردن همان:

مرحله ۱: وب سایت Google Contacts را در یک مرورگر وب باز کنید و با حساب Google که برای همگام سازی مخاطبین و ایمیل ها استفاده می کنید وارد شوید.

گام ۲: وقتی صفحه Google Contacts را انتخاب کردید، روی سطل زباله در نوار کناری سمت چپ کلیک کنید.

اگر نوار کناری را نمی بینید، روی منوی همبرگر (سه خط افقی) در گوشه سمت چپ بالای صفحه کلیک کنید.

مرحله ۴: چک باکس های جلوی مخاطبینی را که می خواهید بازیابی کنید انتخاب کنید.

مرحله ۵: سپس روی گزینه Recover در بالای آن مخاطبین کلیک کنید.

پس از آن، گوگل آن مخاطبین را بازیابی می کند و آنها دوباره در داخل برنامه مخاطبین اندروید شما ظاهر می شوند.

علاوه بر این، سایر سرویس‌های همگام‌سازی تماس/ایمیل از یاهو، Outlook و غیره نیز یک ویژگی مشابه بازیابی مخاطب را ارائه می‌دهند که اگر از Google به عنوان حساب اصلی خود استفاده نمی‌کنید، می‌تواند مفید باشد.

اگر همگام سازی مخاطبین iCloud در آیفون شما فعال باشد، iOS به شما اجازه می دهد تا به سرعت مخاطبین حذف شده خود را بازیابی کنید. همچنین، فقط ۳۰ روز فرصت دارید تا مخاطبین حذف شده برای همیشه از حساب شما حذف شوند.

با شرایط و معایب ظاهری موجود، بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه می توانید به سرعت مخاطبین حذف شده خود را در iOS با استفاده از وب سایت iCloud در iPhone، iPad، Mac یا رایانه شخصی خود بازیابی کنید.

مرحله ۱: وب سایت iCloud را با استفاده از هر مرورگر وب باز کنید و روی Sign In کلیک کنید.

گام ۲: اعتبار Apple ID خود را وارد کنید و Enter را روی صفحه کلید خود فشار دهید تا به iCloud دسترسی پیدا کنید.

مرحله ۳: سپس روی نماد برنامه ها در گوشه سمت راست بالای پنجره کلیک کنید.

مرحله ۵: از منوی زمینه، روی گزینه Data Recovery کلیک کنید.

مرحله ۶: روی گزینه ای که می گوید Restore Contacts را کلیک کنید تا لیستی از آرشیو مخاطبین باز شود.

مرحله ۷: لیستی از آرشیوهای ایجاد شده در تاریخ های مختلف را مشاهده خواهید کرد. می توانید موردی را که می خواهید بازیابی کنید انتخاب کنید.

مرحله ۸: هنگامی که یک گفتگوی تایید ظاهر می شود، روی دکمه آبی که می گوید Restore را کلیک کنید. سپس منتظر بمانید تا مخاطبین حذف شده شما بازیابی شوند.

پس از این کار، تمام مخاطبین اخیراً حذف شده خود را در داخل برنامه Contacts در آیفون خود خواهید دید. در همین حال، اگر از iCloud برای همگام‌سازی مخاطبین خود استفاده نمی‌کنید، سایر سرویس‌های همگام‌سازی مخاطب/ایمیل از یاهو، اوت لوک و غیره نیز ویژگی مشابهی برای بازیابی مخاطبین ارائه می‌دهند.

بازیابی مخاطبین اخیراً حذف شده آسان شده است

به این ترتیب می توانید مخاطبین اخیراً حذف شده خود را در اندروید و iOS به سرعت بازیابی کنید. با این حال، با توجه به نکات منفی هر دو اکوسیستم، به شما توصیه می‌کنیم که به صورت دستی از مخاطبین خود با دانلود آنها به عنوان یک فایل VCF (vCard) در رایانه شخصی یا مک خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا