فناوری اطلاعات

نحوه بررسی سلامت باتری اپل واچ

به گزارش اپ خونه، اپل یک شمارنده سلامت باتری را به هر دستگاهی که می‌سازد اضافه می‌کند، از جمله اپل واچ. در حالی که خوب است وضعیت باتری را در طول زمان پیگیری کنیم، بسیاری از ما با کاهش درصد باتری نگران می شویم.

بنابراین، در این جا به شما کمک می کنیم تا سلامت باتری اپل واچ خود را بررسی کنید.

در این مقاله می خواهیم به شما نشان دهیم که کجا می توانید درصد سلامت باتری اپل واچ خود را مشاهده کنید. علاوه بر این، به شما کمک می کنیم تا سطح سلامت باتری را به درستی درک و تفسیر کنید، چه زمانی ممکن است نیاز به تعویض آن داشته باشید، و چگونه سلامت باتری را در طول یک دوره حفظ کنید..

چگونه سلامت باتری اپل واچ را بررسی کنیم

در اینجا نحوه بررسی سلامت باتری اپل واچ آورده شده است.

مرحله ۱: Digital Crown را یک بار فشار دهید و روی برنامه تنظیمات ضربه بزنید.

مرحله ۲: روی باتری ضربه بزنید.

تنظیمات را در اپل واچ باز کنید

روی باتری 1 ضربه بزنید

مرحله ۳: گزینه Battery Health را انتخاب کنید.

مرحله ۴: حداکثر ظرفیت فعلی باتری را خواهید دید.

روی سلامت باتری ضربه بزنید

مشاهده سلامت باتری  اما این عدد حتی به چه معناست و در مورد باتری چه می گوید – بیایید دریابیم.

با سلامت باتری اپل واچ خود آشنا شوید

لحظه ای که اپل واچ جدید شما از جعبه خارج می شود، سلامت باتری صد درصد در اوج خود قرار دارد. در طی یک دوره زمانی، باتری لیتیوم یونی چندین چرخه را پشت سر می گذارد که شامل شارژ و دشارژ (discharging) آن می شود.

آند و کاتد اجزای اصلی یک باتری لیتیوم یونی هستند. در طی فرآیند شارژ یا دشارژ باتری، یون های لیتیوم بین آند و کاتد جریان می یابند. با این حال، به دلیل چند واکنش نامطلوب در طول زمان، عمدتا به دلیل گرما، مقدار یون های لیتیوم موجود برای هدایت کاهش می یابد. این باعث تخریب باتری می شود.

بنابراین، سطح سلامت باتری، که “حداکثر ظرفیت” فعلی آن در ساعت اپل شما است، حداقل مطابق با اپل این را نشان می دهد. اما میزان این تخریب چقدر است؟ اعداد روی نشانگر سلامت باتری اپل واچ چقدر سریع کاهش می یابد؟در ادامه به آن می پردازیم..

با چه سرعتی سلامت باتری در اپل واچ کاهش می یابد

بر اساس استفاده معمولی، یعنی زمانی که اپل واچ خود را روزانه یک بار شارژ می کنید، می توانید انتظار داشته باشید که این درصد در هر ماه بین ۱ تا ۲ درصد کاهش یابد. اپل می گوید که طی دو سال، کاهش ۲۰ درصدی سلامت باتری طبیعی است.

Best Apple Watch Charging Docks and Stands

در آزمایشی به عنوان مرجع، بیش از یک سال است که از Apple Watch استفاده شده است و سلامت باتری در حال حاضر ۹۶٪ است.

نرخ تعریف شده ای وجود ندارد که در آن سنج سلامت باتری کاهش یابد. این صرفاً یک تخمین است و اندازه‌گیری نیست که مستقیماً با تغییرات فیزیکی باتری شما مرتبط باشد.

با این حال، اگر سلامت باتری در یک ماه حدود پنج درصد یا بیشتر کاهش یابد، باید با پشتیبانی مشتری اپل تماس بگیرید و آنها به شما کمک می‌کنند تا در صورت وجود هر گونه مشکلی در باتری آن را تشخیص دهید.

طول عمر باتری اپل واچ چقدر است؟

انتظار می رود باتری اپل واچ شما عملکرد خوبی داشته باشد و حدود ۲ تا ۳ سال دوام بیاورد. هنگامی که درصد سلامت باتری به زیر ۸۰ درصد می رسد، باید آن را برای بهترین عملکرد ممکن تعویض کنید.

اگر یک برنامه Apple Care+ معتبر برای اپل واچ خود دارید، اگر درصد به زیر هشتاد برسد، جایگزینی رایگان دریافت خواهید کرد.

pexels pixabay 267394 1

تا زمانی که متوجه تغییر قابل توجهی در عملکرد باتری به صورت روزانه نشوید، نیازی به نگرانی نیست .

مطمئناً با گذشت زمان شاهد کاهش عملکرد باتری خواهید بود، اما همانطور که قبلا ذکر شد، طبیعی است. تا زمانی که حداقل یک روز عمر باتری اپل واچ خود را داشته باشید، لازم نیست نگران سطح سلامت باتری باشید.

با این حال، برای حفظ سلامت باتری در اپل واچ خود می توانید چند نکته را دنبال کنید. در اینجا نکاتی است که شما باید بدانید.

نکاتی برای حفظ سلامت باتری در اپل واچ

در اینجا چند جنبه کلیدی وجود دارد که باید برای مراقبت از سلامت و طول عمر باتری اپل واچ خود در نظر بگیرید.

۱. از لوازم جانبی شارژ اصلی استفاده کنید

ما به شدت توصیه می کنیم از لوازم جانبی شارژ اصلی اپل واچ خود استفاده کنید. اگر می خواهید از لوازم جانبی شخص ثالث استفاده کنید، مطمئن شوید که آنها دارای گواهی MFi هستند.

این لوازم جانبی برای شارژ ایمن اپل واچ شما تایید شده اند و اجزای موجود گرمای بیش از حد تولید نمی کنند و در نتیجه از سلامت باتری محافظت می کنند.

۲. Optimized Battery Charging را فعال کنید

وقتی شارژ باتری بهینه را فعال می‌کنید، اپل واچ شما روال شارژ روزانه‌تان را در می یابد. مشاهده می‌کند که معمولاً چه زمانی ساعت خود را شارژ می‌کنید و چه مدت به برق متصل می‌ماند. بر اساس این یادگیری، این ویژگی به کند کردن روند تخریب باتری کمک می‌کند.

در اینجا نحوه فعال کردن آن در اپل واچ آورده شده است.

مرحله ۱: برنامه تنظیمات را باز کنید.

مرحله ۲: روی باتری ضربه بزنید.

    Open Settings on Apple Watch

Tap on Battery 1

مرحله ۳: روی سلامت باتری ضربه بزنید.

مرحله ۴: کلید Optimized Battery Charging (شارژ باتری بهینه) را روشن کنید.

    Tap on Battery Health 1

Turn on Optimized Battery Charging

هدف این ویژگی کاهش مدت زمان شارژ کامل اپل واچ شماست.

اگر معمولاً آن را یک شبه شارژ می کنید، این ویژگی می تواند شارژ باتری را تا ۱۰۰ درصد تا قبل از بیدار شدن به تعویق بیاندازد. هدف پشت این کار این است که باتری خود را در سطح بهینه نگه دارید و از مواردی که برای مدت طولانی کاملاً شارژ می ماند جلوگیری کنید.

۳. از تخلیه کامل باتری خودداری کنید

توصیه می‌شود از تخلیه کامل باتری اپل واچ خودداری کنید زیرا باتری‌های لیتیوم یونی قبل از کاهش ظرفیت، تعداد چرخه‌های شارژ محدودی دارند.

تخلیه مکرر به صفر و شارژ مجدد می‌تواند این چرخه‌ها را سریع‌تر مصرف کند، که منجر به سایش زودرس و کاهش عمر باتری در طول زمان می‌شود. بنابراین، معمولاً توصیه می شود که آن را در محدوده متوسط ​​​​مانند ۲۰ تا ۸۰ درصد نگه دارید.

۴. اپل واچ خود را به روز کنید

به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری در اپل واچ شما الگوریتم‌های مختلفی را پیاده‌سازی می‌کنند که به باتری کمک می‌کند تا با نیازهای روزافزون انرژی برنامه‌ها و خدمات سازگاری داشته باشد.

علاوه بر این، اگر اپل متوجه هر گونه باگ نرم افزاری شود که باتری را به طور غیرضروری تخلیه می کند و به پیر شدن باتری کمک می کند، این اشکالات با به روز رسانی نرم افزار حذف خواهند شد.

در اینجا نحوه به روز رسانی اپل واچ آورده شده است..

مرحله ۱: برنامه Watch را در آیفون جفت شده باز کنید.

مرحله ۲: روی General ضربه بزنید.

  Open Watch app on iPhone

Tap on General on Watch App

مرحله ۳: روی Software Update ضربه بزنید.

مرحله ۴: در صورت وجود، یک به‌روزرسانی جدید را دانلود و نصب کنید.

اپل واچ شما باید حداقل ۵۰ درصد از سطح باتری را داشته باشد و با نصب آپدیت در حال شارژ باشد.

   Tap on Software Update

Install Now

این همه آن چیزی است که باید در مورد سلامت باتری اپل واچ خود بدانید. اگر سؤال دیگری دارید، به بخش سؤالات متداول زیر نگاه کنید.

۱. چرا کلید «شارژ باتری بهینه» در اپل واچ من در دسترس نیست؟
این ویژگی فقط در watchOS 7 و بالاتر موجود است. مطمئن شوید که اپل واچ خود را به آخرین سیستم عامل به روز کرده اید.

۲. آیا اپل با هر آپدیت نرم افزاری عملکرد اپل واچ را کاهش می دهد؟
اپل مدعی است که از یک سیستم پویا برای حفظ تعادل عملکرد و عمر باتری با هر به روز رسانی نرم افزار استفاده می کند. از این رو، ممکن است متوجه کاهش عملکرد شوید.

۳. هزینه تعویض باتری اپل واچ چقدر است؟
ممکن است تعویض باتری اپل واچ شما تقریباً ۹۹ دلار هزینه داشته باشد. برای اطلاع از قیمت دقیق، با پشتیبانی مشتری اپل تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا