فناوری اطلاعات

هکرها مدعی حمله باج افزار به مقامات مسکن لس آنجلس هستند

به گزارش اپ خونه :

اداره مسکن شهر لس آنجلس یا HACLA تأیید کرده است که مدت کوتاهی پس از اینکه باند باج افزار LockBit مسئولیت یک حمله سایبری به آژانس را بر عهده گرفت، در حال بررسی یک حادثه امنیت سایبری است.

HACLA که مسکن مقرون به صرفه را برای بیش از ۱۹۰۰۰ خانواده کم درآمد در سراسر لس آنجلس فراهم می کند، در ۳۱ دسامبر به وب سایت تاریک LockBit اضافه شد. .

اسکرین شات های ارسال شده توسط مجرمان سایبری حاکی از آن است که این داده ها شامل اطلاعات شخصی افرادی است که از شهر درخواست کمک مسکن کرده اند و همچنین داده هایی از لیست حقوق و دستمزد، منابع انسانی و پرونده های حسابداری آژانس شهری است .

کورتنی گلدنی، سخنگوی HACLA در بیانیه‌ای که به TechCrunch داده است، از اظهارنظر در مورد جزئیات خودداری کرد، اما گفت که HACLA در حال تجربه «یک رویداد سایبری» است که منجر به «اختلال» در سیستم‌های آژانس شده است.

سخنگو گفت: “ما سخت با متخصصان شخص ثالث کار می کنیم تا منبع این اختلال را بررسی کنیم، تاثیر آن را بر سیستم هایمان تایید کنیم، و عملکرد کامل را به طور ایمن به محیط خود بازیابی کنیم.

 ما همچنان متعهد به ارائه کار با کیفیت هستیم و همچنان به حل این مشکل ادامه می دهیم.”

در زمان انتشار، به نظر می رسد وب سایت HACLA عملیاتی است، اما هنوز به طور علنی این حادثه سایبری را در وب سایت یا رسانه های اجتماعی خود تایید نکرده است.

حمله ادعایی LockBit به HACLA دومین حمله سایبری بزرگ به یک آژانس شهری لس آنجلس در ماه‌های اخیر است.

در ماه سپتامبر، منطقه یکپارچه مدرسه لس آنجلس – دومین ناحیه مدرسه بزرگ در ایالات متحده – توسط گروه باج افزار روسی زبان Vice Society مورد حمله قرار گرفت. این باند بعداً صدها گیگابایت اطلاعات دزدیده شده در جریان حمله را منتشر کرد، از جمله مشخصات گذرنامه، شماره تامین اجتماعی، اطلاعات سلامتی و ارزیابی های روانی دانش آموزان.

در همین حال، LockBit یکی از باج‌افزارهای پرکارتر با حملات ادعایی به سازنده فناوری Foxconn ، فروشنده خدمات بهداشتی بریتانیا Advanced و غول فناوری اطلاعات Accenture است.

در ماه نوامبر، یک شهروند دوگانه کانادایی-روسی به اتهام مشارکت در باند باج افزار متهم شد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا