نرم افزار موبایل

واتس اپ قابلیتی را ارائه می کند که ارسال پیام به خودتان را آسان تر می کند

به گزارش اپ خونه، واتس اپ شروع به استفاده از قابلیتی کرده است که به شما امکان می دهد با خودتان چت کنید. ارسال پیام به حساب شخصی شما می تواند راهی برای دسترسی آسان بخشی از اطلاعات، درست در کنار سایر مکالمات WhatsApp شما باشد.

این ویژگی که «به خودتان پیام دهید» نام دارد، به کاربران اجازه می‌دهد یادداشت‌ها، یادآوری‌ها و لیست‌های خرید را برای خود در واتس‌اپ ارسال کنند.

روز دوشنبه، اپلیکیشن پیام‌رسانی فوری متعلق به متا از عرضه قابلیت جدید پیام‌رسانی خبر داد که در هفته‌های آینده به همه کاربران اندروید و آیفون دسترسی پیدا خواهد کرد. ردیاب بتا واتس‌اپ WABetaInfo در اواخر اکتبر گزارش داد که در ابتدا با برخی از آزمایش‌کنندگان بتا آزمایش شد. این شرکت تأیید کرده است که این ویژگی در سطح جهانی آغاز شده است.

کاربران هنگام ایجاد یک چت جدید، مخاطب خود را در بالای لیست مخاطبین در واتس اپ می بینند. با ضربه زدن روی آن مخاطب، آنها به صفحه چت می‌روند که می‌توانند از آن برای ارسال پیام به خودشان استفاده کنند.

اگرچه ویژگی بومی ارسال پیام به خودتان در واتس اپ جدید است، برخی از کاربران مدتی است که از یک راه حل استفاده می کنند. قبلاً می‌توانید با استفاده از ویژگی «کلیک برای چت» برنامه برای خود پیام ارسال کنید. با این وجود، پیشنهاد جدید مراحل اضافی را که کاربران برای چت شخصی با استفاده از URL wa.me نیاز داشتند حذف می کند.

کاربران همچنین می‌توانند پیام‌های خود چت خود را در بالای لیست مکالمه سنجاق کنند، اگر نمی‌خواهند آن‌ها را در فهرست چت‌های آلوده خود جستجو کنند.

رقیب واتس اپ Signal یک ویژگی به نام Note to Self دارد که به همان موارد استفاده می‌پردازد و به شما امکان می‌دهد پیام‌هایی را برای استفاده شخصی ایجاد کنید. با این حال، برخلاف ویژگی تازه راه‌اندازی واتس‌اپ که از بالای لیست مخاطبین در برنامه قابل دسترسی است، سیگنال نمایه شما را در بالای لیست گیرندگان پیشنهاد نمی‌کند. کاربران برای استفاده از این ویژگی باید ورودی تماس «Note to Self» را جستجو کرده و انتخاب کنند.

به طور مشابه، پلتفرم انجمن Slack یک فضای اختصاصی با عنوان “Jot Something Down” دارد تا به کاربران اجازه دهد یادداشت هایی را برای خود ارسال کنند.

تلگرام همچنین ویژگی مشابهی به نام پیام‌های ذخیره شده را ارائه می‌کند که به کاربران امکان می‌دهد هر پیام مهمی را نشانه‌گذاری کنند و همچنین یادداشت‌ها و یادآوری‌های خود را که در آینده قابل دسترسی هستند ذخیره کنند. پیام‌ها پس از ذخیره‌سازی از بالای صفحه چت قابل دسترسی هستند. با این حال، کاربران تلگرام در ابتدا باید با ضربه زدن روی منوی همبرگر در اندروید یا از طریق منوی تنظیمات در iOS به این ویژگی دسترسی داشته باشند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا